Sveiki, esu vardu Rūta!

Iš prigimties būdama stebėtoja, daug laiko praleisdama tyloje ir vienumoje, aš ištobulinau savyje gebėjimą ne tik išgirsti žmogaus problemą, bet pajausti jos kilmės šaknis. Ilgus metus stebėdama ir užrašydama savo mintis, aš paverčiu užrašus autoriniais kūriniais apie gamtos reiškinių ir žmogaus asmeninių savybių panašumą. Stebėdama žmonių santykius, savo požiūrį į juos bei gamtos reiškinius, aš suvokiau, kad visus mus sieja bendrystė. (Todėl visas veiklas ir terapijas vadinu holistinėmis). Visos idėjos ateina iš bendros erdvės, kurioje viskas jau yra sukurta, telieka išreikšti tai per save, todėl kūrybą, ateinančia per mane, vadinu saviraiška.

Per septyniolika metų trunkančią sąmoningumo kelionę man pavyko išgryninti savo asmenines patirtis ir sukurti veiksmingus įrankius, kurie yra nesudėtingi, visiems suvokiami ir naudojami su lengvumu ir džiaugsmu. Asmeniniai pokyčiai vyksta tik tada, kai teorinės žinios yra integruojamos į gyvenimą ir veiklą, o disciplinuotai atliekamos užduotys tampa neatsiejama kasdienybės dalimi. Šis procesas turi mokslinį pagrindimą - žmogaus smegenys yra neuroplastiškos, taigi, atliekant kitokius, nei įprasta veiksmus, galima "ištrinti" atgyvenusias ir neveiksmingas įsitikinimų programas ir atsilaisvinusioje vietoje "įrašyti" naujas, vedančias į pakitusios sąmonės būseną, t. y. pasitenkinimą, pasitikėjimą savo jėgomis, savivertę, laimės pojūtį, džiaugsmą, atjautą, gyvenimą gausoje.

Ilgametė autentiška patirtis holistinių terapijų srityje, bei prioriteto skyrimas individualiam kliento poreikiui, davė ženklius rezultatus - problemos sprendimą. Apie tai liudija dalyvių atsiliepimai, realiais pavyzdžiais kalba jų tęsiamos veiklos. Drąsiai galiu teigti, kad esu savo srities ekspertė.

Ieškodama savo gyvenimo problemų sprendimo būdų, aš nuėjau milžinišką žinių kaupimo kelią: trejus metus Didžiojoje Britanijoje gilinausi į dr. Bacho žiedų terapiją ir tapau pirmąja Lietuvoje sertifikuota praktike; aš pažinau žmogaus sąmonės ir pasąmonės paslaptis per theta metodą, astrologiją, jungistinę psichologiją – visas žinias integravau autorinėse mokymų programose. Išdrįsau kurti man visiškai nepažįstamose srityse: sukūriau aromaterapinį ritualą “Drugelio šokis”, kurį toliau sėkmingai vysto mano mokiniai.

Specializavausi ilgalaikėse programose:

 • Aromaterapija pagal penkias stichijas ,

 • Pažintinis dr. Bacho žiedų terapijos kursas.

 • „Apie ką moterys tyli“ - kursas apie žmogaus sampratą.

 • „Gyvenu be pykčio“ - emocinio raštingumo pradžiamokslis.

 • "Atvira širdis" - apie sakralųjį moteriškumą ir vyriškumą.

 • „Lokys“ - gilesnis emocinio raštingumo kursas.

 • "38 Lokio žingsniai" - pati naujausia ilgalaikė programa, pavadinta asmeninių transformacijų žaidimu suaugusiems.

 • Seminaras "Gydantys žodžiai - afirmacijos" virto materialiu kūriniu - knyga su afirmacinėmis kortomis "Pažink save", šios knygos leidimas papildytas ir pakartotas 2022 metais.

2022 metų rugsėjo mėnesį projektas "Drugelio efektas" pažymės 9 gyvavimo metus. Per šį laikotarpį švelnų drugelio prisilietimą patyrė daugybė žmonių: vieni jų padarė pokytį asmeniniame gyvenime, kiti - veikloje, treti patys tapo mokytojais ir perduoda savo patirtį mokiniams.

2022 metais drauge su komanda laimėjome tarptautinį ERASMUS + and European Solidarity Corps projektą emocinio raštingumo srityje (Developing emotional literacy for effective integration into society). Tai - džiaugsmas, kad projektas užaugo, atsakomybė ir naujos augimo galimybės..

"Jeigu mes priimame gyvenimo pokyčius kaip pamokas, reikalingas sielos evoliucijai, gyvenimas mums sekasi. Bet jeigu mes vengiame keistis, išsisukinėjame iš gyvenimo mums suteikiamų tobulėjimui skirtų pamokų, atslenka liga, kaip žinutė, kad mes negirdime, nesiklausome sielos balso." Dr. Bachas , 1930

Fotografija: Kristina Jasudaite

Fotografija:Kotryna Lenkauskaitė

Kodėl Drugelio efektas?

Frazė nusako idėją, kad drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią arba užlaikyti, pagreitinti ar netgi sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje.

Švelnus prisilietimas prie žmogaus sielos ir kūno, jautrus, laiku ištartas žodis arba jį pakeičianti tyla, suteikianti erdvės jam priimti savo skausmą be kaltės ir vertinimo – visa tai man yra drugelio efektas, kurį patiriu pati ir stengiuosi suteikti kitam.

Dar Senovės Graikijoje žodis „psyche“ reiškė tiek „drugys“, tiek „siela“ ir buvo siejamas su neišmanančio žmogaus tapimu išmintingu. Naujosios Zelandijos maoriai tikėjo, kad žmogaus siela po mirties grįžta į žemę kaip drugelis. Senovės italai taip pat siejo mirusių žmonių sielas su drugeliais. Pasak sufijų, drugys, skrendantis į žvakės liepsną yra lyg siela, žūstanti dieviškoje ugnyje.

Daugelyje kultūrų drugelis yra transformacijų arba pasikeitimų simbolis, gyvenimo – mirties – atgimimo simbolis, nes kol jis tampa spalvingu ir gražiu drugeliu praeina kiaušinio – vikšro – kokono fazes. Jose taip aiškiai atpažįstamas žmogaus vidinio vystymosi ir dvasinio tobulėjimo kelias.

 • Vikšro periodu jaučiamas didžiulis noras veikti, aiškiai nesuvokiant to noro prasmės, vyksta kaupimo į save procesas.

 • Kokono būsenoje pradeda užgimti ir augti idėjos, kurios iškarto „apauga“ abejonėmis, nepasitikėjimu ir baimėmis, „kad nepasiseks“ ir tapimas drugeliu atrodo tolimas ir net nerealus. Šį laikotarpį dažnas žmogus mieliau būna vienas, paskendęs savo mintyse, saugodamas savo užsimezgusį embrioną, procesas neretai būna lydimas skausmingų išgyvenimų, kritimų ir pakilimų. Tačiau jis be galo įdomus.

 • Ir pagaliau, drugelio fazėje, žmogus pajunta visišką pilnatvę, ramybę ir išsilaisvinimą, nes ilgai brandinta idėja užgimė, didysis planas pavyko. Pasaulis pamato nuostabaus grožio drugelį ir niekam nereikia įrodinėti, kad tu esi drugelis.

 • Deja, drugelio – spalvingo ir nuostabiai gražaus, gyvenimas tęsiasi vos keletą dienų.

  O tada viskas prasideda iš pradžių.

Drugelis simbolizuoja dvasinį išsilaisvinimą, stereotipų atsikratymą ir suvokimą, kad pokyčiai, kokie skausmingi jie bebūtų, būtini vidiniam tobulėjimui ir ėjimui pirmyn savo širdies Keliu.

„Kiekvienas žmogus turi gyvenimo tikslą ir kiekvienas yra gavęs ypatingą dovaną, kokį nors neįprastą talentą, kurį gali skirti kitų žmonių labui. Kai tai darome, kai atliekame tarnystės veiksmą, mūsų sielos džiūgauja.“

- Deepak Chopra

Bendraukime

Man visada malonu žinoti jūsų atsiliepimus ar skaityti jūsų komentarus. Jei kyla klausimų, drąsiai klauskite. Susisieksiu su jumis, kaip galima greičiau.

Primenu, kad galite sekti mane socialiniuose tinkluose arba rašyti man el.paštu: leruta@gmail.com