Sveiki, esu vardu Rūta!

Iš prigimties esu stebėtoja, man patinka tyla ir vienuma, gamtoje jaučiuosi kaip namuose. Miestai mane domina, tačiau jų šurmulys greitai išvargina, o štai debesis galiu stebėti valandomis, man patinka klaidžioti nepramintais miško takais, liesti medžių kamienus, uosti kvapus, klausytis laukinių garsų. Man patinka stebėti savo mintis ir jas užrašyti, šie užrašai virsta autoriniais kūriniais apie gamtos reiškinių ir žmogaus panašumus. Žiūrėdama į laukinį augalą, regiu jame žmogiškųjų savybių apraiškas. Man įdomu suvokti, kad visus mus sieja kažkas bendra. Pakėlusi akis į nesuskaičiuojamų šviesulių spiečių danguje, suvokiu savo žemiškosios kelionės trapumą ir laiko apribojimus. Visos idėjos ateina iš bendros erdvės, kurioje viskas jau yra sukurta, viskas jau yra įvykę, man telieka išreikšti tai per save, todėl vadinu tai ne kūryba, bet saviraiška.

Ankstesniame gyvenimo etape mano saviraiška siejosi su mokytojavimu, pradėjau nuo pradinių mokyklos klasių, vėliau sekė dešimtmetis universitete ir taip iki etapo, kurį vadinu didžiuoju savo gyvenimo lūžiu. Vieną dieną, nebegalėdama pakęsti vidinio riksmo „ką aš čia veikiu?!“, uždariau duris ir išėjau į niekur. Nuo to laiko praėjo septyniolika metų. Tas etapas man primena kopimą į kalno viršūnę vingiuotais serpantinais. Palikau pedagogiką, siekdama daryti ką nors visiškai priešingo, mokiausi įvairių masažo technikų, kaip alkanas gyvūnas rinkau patirtis kvapų pasaulyje, subtiliųjų augalų energijų pažinimo mokiausi D.Britanijoje.

Viskas, ko man reikėjo, ateidavo pačiu tinkamiausiu metu, taip aš pažinau žmogaus sąmonės ir pasąmonės paslaptis per theta metodą, astrologiją, jungistinę psichologiją – visa tai sugulė autoriniuose mokymų cikluose: aromaterapiniame rituale “Drugelio šokis”, aromaterapijos pagal penkias stichijas kurse, pažintinėje dr. Bacho žiedų terapijos programoje. Tada sekė gilesnis savęs pažinimas per ilgalaikes programas: „Apie ką moterys tyli“, „Gyvenu be pykčio“, „Lokys“.

Pabėgusi nuo pedagogikos, sugrįžau į tą patį tašką – kitų mokymą. Nurimau tik pradėjusi studijuoti astrologiją ir sužinojusi, kad esu gimusi būti mokytoja, t.y. dalintis tuo, ką pati sužinau, perleidžiu per save, atskiriu pelus nuo grūdų ir tada pateikiu tokia forma, kokia tik sugebu geriausiai. Taip gimė afirmacinės kortos ir knyga „Pažink save“ pagal dr. Bacho žiedų terapiją. Šiuo metu prekyboje - jau antrasis, papildytas ir pataisytas šios knygos leidimas.

2021 metų vasaros pabaigoje gimė galinga savęs pažinimo ir asmeninių transformacijų programa „38 Lokio žingsniai“. Šis kursas apjungia mano septyniolikos metų patirtį emocijų pažinimo srityje su britų gydytojo dr. Bacho žiedų terapija. Savo gyvenime vadovaujuosi principu, kurį skatinu naudoti ir savo mokinius: tu patirk tai ir papasakok man, kaip tu jautiesi?

Kodėl Drugelio efektas?

Frazė nusako idėją, kad drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią arba užlaikyti, pagreitinti ar netgi sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje.

Švelnus prisilietimas prie žmogaus sielos ir kūno, jautrus, laiku ištartas žodis arba jį pakeičianti tyla, suteikianti erdvės jam priimti savo skausmą be kaltės ir vertinimo – visa tai man yra drugelio efektas, kurį patiriu pati ir stengiuosi suteikti kitam.

Dar Senovės Graikijoje žodis „psyche“ reiškė tiek „drugys“, tiek „siela“ ir buvo siejamas su neišmanančio žmogaus tapimu išmintingu. Naujosios Zelandijos maoriai tikėjo, kad žmogaus siela po mirties grįžta į žemę kaip drugelis. Senovės italai taip pat siejo mirusių žmonių sielas su drugeliais. Pasak sufijų, drugys, skrendantis į žvakės liepsną yra lyg siela, žūstanti dieviškoje ugnyje.

Daugelyje kultūrų drugelis yra transformacijų arba pasikeitimų simbolis, gyvenimo – mirties – atgimimo simbolis, nes kol jis tampa spalvingu ir gražiu drugeliu praeina kiaušinio – vikšro – kokono fazes. Jose taip aiškiai atpažįstamas žmogaus vidinio vystymosi ir dvasinio tobulėjimo kelias.

  • Vikšro periodu jaučiamas didžiulis noras veikti, aiškiai nesuvokiant to noro prasmės, vyksta kaupimo į save procesas.

  • Kokono būsenoje pradeda užgimti ir augti idėjos, kurios iškarto „apauga“ abejonėmis, nepasitikėjimu ir baimėmis, „kad nepasiseks“ ir tapimas drugeliu atrodo tolimas ir net nerealus. Šį laikotarpį dažnas žmogus mieliau būna vienas, paskendęs savo mintyse, saugodamas savo užsimezgusį embrioną, procesas neretai būna lydimas skausmingų išgyvenimų, kritimų ir pakilimų. Tačiau jis be galo įdomus.

  • Ir pagaliau, drugelio fazėje, žmogus pajunta visišką pilnatvę, ramybę ir išsilaisvinimą, nes ilgai brandinta idėja užgimė, didysis planas pavyko. Pasaulis pamato nuostabaus grožio drugelį ir niekam nereikia įrodinėti, kad tu esi drugelis.

  • Deja, drugelio – spalvingo ir nuostabiai gražaus, gyvenimas tęsiasi vos keletą dienų.

    O tada viskas prasideda iš pradžių.

Drugelis simbolizuoja dvasinį išsilaisvinimą, stereotipų atsikratymą ir suvokimą, kad pokyčiai, kokie skausmingi jie bebūtų, būtini vidiniam tobulėjimui ir ėjimui pirmyn savo širdies Keliu.

„Kiekvienas žmogus turi gyvenimo tikslą ir kiekvienas yra gavęs ypatingą dovaną, kokį nors neįprastą talentą, kurį gali skirti kitų žmonių labui. Kai tai darome, kai atliekame tarnystės veiksmą, mūsų sielos džiūgauja.“

- Deepak Chopra

Bendraukime

Man visada malonu žinoti jūsų atsiliepimus ar skaityti jūsų komentarus. Jei kyla klausimų, drąsiai klauskite. Susisieksiu su jumis, kaip galima greičiau.

Primenu, kad galite sekti mane socialiniuose tinkluose arba rašyti man el.paštu: leruta@gmail.com