38 lokio žingsniai

Šiuo metu programa nevyksta.

Šią programą gali pasirinkti dalyviai, kurie yra susipažinę su dr.Bacho žiedų terapija

"Pažintinis kursas su dr.Bacho žiedų terapija"planuojamas 2024 spalio m4n.

Naujienas sekite Drugelio efekto Facebook puslapyje.

Galima išankstinė registracija: leruta@gmail.com

Asmeninių transformacijų žaidimas „Lokys“ yra autorinis praktinis metodas, skirtas gilesniam savo emocijų pažinimui ir darbui su jomis. Ši metodika sėkmingai taikoma skirtingo amžiaus suaugusiųjų grupėse nuo 2018 metų.

„38 Lokio žingsniai“ yra pati naujausia šio žaidimo versija, apjungianti laiko patikrintus praktinius asmeninio tobulėjimo įrankius, kurie sėkmingai naudojami grupėse. Žaidimo dalyvių atsiliepimai ir pasiekti asmeniniai rezultatai patvirtina jų efektyvumą.

Šiame naujame žaidime sujungiami jungistinės archetipinės psichologijos elementai ir britų gydytojo homeopato Edwardo Bacho sukurta žiedų terapijos sistema. Ilgalaikėje programoje kiekvienas dalyvis gali ne tik pažinti esminius dr. Bacho žiedų sistemos principus, bet ir savo asmenines savybes, lygindamas kiekvieno augalo formą ir funkciją. Šią filosofiją galima pavadinti augalų psichologija.

Šios ilgalaikės programos, pavadintos žaidimu, tikslai taip pat ilgalaikiai: atpažinti savyje ir ištobulinti savo unikalias savybes - talentus. Tik pažindamas kiekvieną savo emociją, leisdamas sau patirti ją, su meile priimdamas, žmogus gali pakeisti savyje tai, kas jam trukdo tobulėti.

Dr. Bacho žodžiais tariant „kliūtys žmogaus kelyje yra duotos su svarbiu tikslu – dvasiai evoliucionuoti, nėra kliūčių, nėra evoliucijos“.

Kaip gamtoje atsispinčią tvarką pritaikyti žmogaus vidiniam chaosui harmonizuoti ? Kaip atpažinti savo didžiąją sielos misiją? Šiuos ir daug kitų svarbių klausimų užduodame sau žaidimo metu, kuris prasideda rugsėjį ir tęsiasi 25 savaites.

Kaip vyksta žaidimas „38 Lokio žingsniai“?

Pirmoji kurso dalis.

 1. Pradžioje vyksta įvadinis užsiėmimas (gyvai arba internetu, nusprendžiame susirinkus grupei. Susitikimų vieta paskelbiama susirinkus grupei, po registracijos). Jeigu yra poreikis, daromas įrašas ir po kiekvieno susitikimo dalyviai gali peržiūrėti jį, jei negalėjo dalyvauti tiesiogiai.

 2. Du kartus per savaitę (pirmadieniais ir ketvirtadieniais), kiekvienas dalyvis gauna į savo el.paštą mokomąją medžiagą ir užduotis.

 3. Bendravimui sukuriama grupė virtualioje erdvėje.

 4. Du kartus per mėnesį, pagal tvarkaraštį, vyksta gyvi arba virtualūs susitikimai (priklauso nuo tuo metu esančios situacijos ir bendro grupės dalyvių sutarimo). Viso 12 susitikimų.

 5. Pusė kurso baigiama savaitgalio išvyka, kuri skirta integracijai. Šis renginys nėra įskaičiuotas į programos kainą.

Antroji kurso dalis.

 1. Kurso pabaigoje yra rašomas baigiamasis darbas, kuriame kiekvienas dalyvis apžvelgia savo nueito kelio rezultatus, pasidalina įvykusiomis transformacijomis. Vyksta savaitgalio atsiskyrimas integracijai. Šis renginys nėra įskaičiuotas į programos kainą.

 2. Papildomai, pagal kiekvieno grupės dalyvio poreikį ir grupės dinamiką, yra daromi įrašai, palaikymui, detalesniam paaiškinimui. Prieiga prie įrašų, kaip ir visa medžiaga išlieka visam gyvenimui.

 3. Dalyviui suteikiama speciali kaina asmeninėms konsultacijoms ir Bacho esencijoms įsigyti.

25 savaičių programos kaina: 1 250 eurų (įskaičiuota visa medžiaga, kuri siunčiama į el.paštą ir lieka naudojimuisi visą gyvenimą, 12 susitikimų gyvai, palaikymas uždaroje grupėje visos programos metu, speciali dalyvio kaina asmeninėms sesijoms.)

Dalyvio vietą programoje užtikrina 200 eurų registracijos mokestis. Likusi suma sumokama per pirmąjį mėnesį. Galimas atsiskaitymas dalimis, pagal individualų planą.

TVARKARAŠTIS

Pirmasis susitikimas. Įvedimas į kursą.

Antrasis susitikimas.

Trečiasis susitikimas.

Ketvirtasis susitikimas.

Penktasis susitikimas.

Šeštasis susitikimas.

"Lokio trobelė" - savaitgalio atsiskyrimas sodyboje.

Septintasis susitikimas.

Aštuntasis susitikimas.

Devintasis susitikimas.

Dešimtasis susitikimas.

Vienuoliktasis susitikimas.

Dvyliktasis susitikimas.

Savaitgalio atsiskyrimas. programos užbaigimas.

N.B. programos rengėja pasilieka teisę koreguoti tvarkaraštį pagal aplinkybes ir susitarimą grupės viduje.

D.U.K

Kas yra Lokys? Kodėl programa/žaidimas taip vadinasi?

Lokio simbolis sutinkamas įvairiose senovinėse pasakose nuo pat kuriančiosios žmonijos aušros. Senovės žmonėms lokys įkūnijo prisikėlimą. Lokio patelė, praleidusi visą žiemą miegodama, pavasarį pabunda, ir ne viena – su jaunikliu. Clarissa Pinkola Estes, jungistinės psichologijos atstovė, rašo, kad šie žvėrys – tai puikiausia mūsų visų gyvenimo metafora: tai, kas atrodė negyva, ne tik atgyja, bet ir pagausėja. Lokys siejamas su senovės graikų ir romėnų deivėmis Artemide ir Diana, kurios teikė moterims gebėjimą susekti, atpažinti ir išrausti visa ko dvasinius pradus. Japonams lokys – tai ištikimybės, išminties ir stiprybės simbolis. Lokys, kaip dvasios dalis, gali būti suvokiamas kaip tam tikras mūsų gebėjimas reguliuoti savo emocinį gyvenimą.

Kodėl 38 žingsniai?

Dr.Bacho žiedų terapijos sistemą sudaro 38 žiedų esencijos. Kiekvienas žiedas yra simbolinė arba metaforinė emocijos išraiška, kuri gali pasireikšti kaip teigiama charakterio savybė arba kaip šešėlis. Šis žaidimas skirtas emocijų atpažinimui, pagal kiekvieno augalo formą ir funkciją.

Kodėl žaidimas? Ar jis skirtas vaikams?

Žaidimas visada turi pavadinimą, temą, trukmę, taisykles, priemones, galime pavadinti juos „žaislais“. Žaisdamas dalyvis mokosi, klysta, tobulėja, džiaugiasi laimėjęs ir pyksta pralošęs, griūna ir keliasi, eina pirmyn. Nesvarbu kiek žmogui metų, viduje gyvenantis vaikas visada trokšta žaisti. Rašytojas ir vizionierius Robin Sharma patvirtina, kad „vaikai nuolatos svajoja, o kai suaugęs žmogus išsako kokią nors neįprastą mintį, kiti iš jo pasijuokia. Nieko tokio. Visų laikų vizionieriai pradžioje būdavo išjuokiami ir tik vėliau jų atkaklus darbas ir pastangos pradžiugina juos pačius ir pelno pripažinimą bei šlovę. Visuomenė užhipnotizuoja, sukiša į dėžutę, nustato ribas ir taisykles, tačiau kiekvieno žmogaus vidines vertybes atspindi kasdieninis jo elgesys.“ Kodėl gi nesužaidus? Kada, jeigu ne dabar?

Kaip vyksta transformacija?

Ar pastebėjote, kad gausybė seminarų, knygų ir sertifikatų nesukuria pokyčių gyvenime, juos sukuria gautų žinių praktinis pritaikymas kasdieniame gyvenime. Visi pokyčiai pradžioje būna nepakeliami, todėl jūsų valios pastangas sustiprina palaikymas, kurį gaunate grupėje. Tik ilgalaikis ir disciplinuotas darbas duoda norimą rezultatą. Sunku? Ar esi čia dėl lengvo, ar dėl įdomaus ir džiaugsmingo kelio? Transformacija – tai naujų aspektų aktyvavimas, evoliucinė programa. Visata evoliucionuoja dėka transformacijos procesų. Transformacijos yra tai, kas išlieka amžinai.

Kodėl asmeninės transformacijos?

Nesveikus santykius su kitais žmonėmis galima išgydyti, tačiau pradėti pokyčius reikia nuo savęs:

 • išdrįsti būti nuoširdžiam pačiam su savimi,

 • prisiimti atsakomybę už visus savo veiksmus,

 • valdyti savo paties reakcijas,

 • atsiverti nežinomybei,

 • tikėti savo pasirinkimu,

 • visada užbaigti pradėtus darbus.

Kiekvienas šios Žemės Keliautojas keliauja savo Kelią jam priimtinu ritmu ir nors jam galima patarti ir pagelbėti, savo Kelią jis turi nueiti pats.

Kodėl žaidimas toks ilgas?

Moksliniais tyrimais įrodyta ir patvirtinta (University College of London), kad mažiausiai 66 dienas atliekamas naujas veiksmas tarsi „instaliuojamas“ į smegenis, kurių veikimas toks pats, kaip kompiuterio. Naujai išmoktas dalykas integruojamas į kiekvieną kūno ląstelę, o naujai atsiradusi neuronų jungtis yra stiprinama ilgą laiką ir nuosekliai atliekant tą patį veiksmą. Taip atsiranda automatizmas, kūnas „išmoksta“ atlikti naują veiksmą, disciplinuotai atliekami veiksmai ugdo valią. Gauti rezultatai paskatina smegenų hormonų – oksitocino, serotonino, dopamino – gamybą ir žmogus pradeda gyventi džiaugsmingą, laimingą ir pasitenkinimo kupiną gyvenimą.

Mokymasis visą gyvenimą (angl.“life-long learning”) – visada tinkama investicija. Naujų dalykų mokymasis skatina naujų smegenų neuronų jungčių formavimąsi, o tai yra prevencinė priemonė, užkertanti kelią įvairioms degeneracinėms ligoms (Alzheimerio, Parkinsono).Bendraminčių susitikimai padeda išlaikyti ir stiprinti socialinius įgūdžius, kurie su amžiumi silpnėja ir nyksta. Vienintelis būdas įvaldyti ką nors nauja – treniruotis.

Programos dalyvių atsiliepimai

„Programa atskleidė tokius dalykus, apie kuriuos nenutuokiau, sudėtingus procesus išaiškino paprastai, pasiūlė priemones, kai kurias tokias įsimintinas, kad vos atėjus minčiai apie savigailą, iškyla „aukos kaliošų“ su gėlėmis vaizdas ir aš nusišypsau, jau nebeesu auka.

Gerai įsiminė mintis, kad nereikia teisti kitų, o pasistengti kiekviename rasti tai, ką jis turi geriausio. Kiekvienas sapnuoja savo sapną ir nei vienas nekaltas, kad sapnų vizijos nesutampa. Išmokau tai priimi ir tiek. Esu patenkinta programa, vertinu 10 balų.“

- Rita

Man šis kursas buvo reikalingas, ko gero, labiausiai savidisciplinos susigrąžinimui. Kartu su juo grįžo džiaugsminga kasdienė mankšta, dienoraščio rašymas, savo jausmų fiksavimas. Be to, man buvo reikalinga palaikanti bendraminčių erdvė dalinimuisi, gilesniam savęs suvokimui.

Apskritai kurse buvo nepaprastai naudinga simbolika, archetipai, viso to stebėjimas savo kasdienybėje. Lokio tekstas man tapo tarytum kasrytinė malda, kurią ir dabar naudoju. Viskas buvo vertinga, laiškai, žinios, bendrystė, palaikymas, vedimas, per jūsų žinutes, laiškus man dažnai ateidavo atsakymai į Kūrėjui užduotus klausimus.

Dėkoju, Rūta už jūsų buvimą šalia, už laiku ir vietoje pasakytus žodžius, už nuoširdumą ir mylinčią erdvę.

- Asta

„Tikrai rekomenduoju asmeninių transformacijų programą „Lokys“. Tik perspėju, kad reikės dirbti! Nes šie kursai nėra tik informacijos srautas. Darbas priklauso nuo paties žmogaus pastangų ir laiko, skiriamo pratimams atlikti bei savęs pažinimui.“

- Rasa M.

„Gyvenau apimta nerimo, depresijos, negatyvumo. Norėjau kažkaip iš to kapstytis, ieškojau būdų. Sunkiausia buvo atleisti šeimos nariams, jiems paskambinti ar nusiųsti savo atsiprašymą, naujas mintis, atsikratyti nuoskaudų. Manau, kad tapau šiek tiek sąmoningesnė, pozityvesnė, jaučiu, kad ne visą laiką esu valdoma savo emocijų, jaučiuosi geriau, optimistiškiau. Sumažėjo neapykantos, beviltiškumo jausmas. Stengiuosi kiekvieną vakarą rašyti padėkas. Atkreipiu dėmesį į kvėpavimą, jei susinervinu.“

- Dalia A.

„Mokymai labai išsamūs. Informacija puikiai susisteminta ir pateikta taip, jog kiekvieną augalą būtų galima pažinti ir išjausti. Kiekvienas augalas į mokymus atneša savo spalvą. O augalų gausa sukuria visą spalvų paletę. Tad tik nuo dalyvio priklauso, kiek jis pasiims ir kiek jam reikės - kelių spalvų, ar visos paletės. Manau, jog tai labai individualu.

Mokymus, mano nuomone, galima patirti dviem būdais. Pirmasis - tai patyriminis, einant šiuo keliu, kurso metu gali kilti daug situacijų iš praeities, blokų, nuoskaudų ir viskas, ko nenorime savyje priimti. Na, tai ir yra ,,Transformacijų žaidimas", kuomet niekada nežinai, kokią transformaciją atneš naujas augalas. Tai ėjimas į gylį. Šiam procesui reikia laiko ir erdvės. Aš laiko ir erdvės turėjau kurso pradžioje, ir šią savianalizę per augalus patyriau.

Vėliau laiko ir erdvės turėjau mažiau, kursas tapo labiau pažintis. Tai leido giliau pažvelgti į augalų pasaulį. Suprasti glaudų ryšį tarp augalų ir savęs. Na, tai labiau pažinimas mentaliniame lygmenyje, kuomet yra mažiau gylio, tačiau infomacija suteikia platesnį pasaulio pažinimą.

Augalus perpratus savyje pradėjau atpažinti kokios augalų būsenos reiškiasi, taip pat pradėjau gebėti pamatyti tas būsenas kituose.

Ačiū, Tau, Rūta, kad ėjai su mumis per šį žaidimą drauge. Buvai ne tik vedlė, bet ir bendražygė. Vedei mus užtikrintai, nors kursas ilgas ir jame buvo visko. Išlaikyta sistema, laiku pateikta informacija, leido kiekvienai eiti savo tempu. Vienoms greičiau, kitoms lėčiau. Manau, jog tai buvo didelis iššūkis su daug naujų patyrimų, išbandymų. Tačiau mokei mus kaip reikia priimti tai, kas vyksta, transformuotis ir judėti pirmyn sustiprėjus.“

- Gabrielė D.

„Įtemptas laikas gyvenime paskatino apsispręsti dalyvauti asmeninių transformacijų programoje „Lokys“. Nuo pat susipažinimo pradžios su mokytoja pajutau, kad tai tas žmogus, kuris leidžia pažinti nežinomus dalykus man priimtinu būdu, tai, ką pateikia Rūta, yra gilu, jautru, išjausta, išgyventa.

Sunku žodžiais nusakyti kiek daug davė ši programa.

Įpusėjus jai pajutau, kaip stipriai keičiasi vidinė būsena ir emocijos stresinėse situacijose. Pradėjau tarsi iš šono stebėti save, vertinti savo poelgius, įgijau vidinės ramybės ir stiprybės. Santykiai su artimaisiais ir aplinkiniais tapo šiltesni, lengvesni, keliantys mažiau įtampos. Pažinimas kylančio pykčio ir patarimai kaip su juo tvarkytis padėjo konfliktines situacijas išpręsti lengviau ir nesinešioti akmens savyje. Patirtį įvertinčiau 10 balų. Pasiekti nemaži rezultatai mane pačią nustebino.“

- Dalia T.

„Viso žaidimo eiga buvo tarsi kelionė per emocines būsenas, kurias aktyvino ir iškeldavo įvairūs gyvenimo iššūkiai. Atėjau į žaidimą, nes mano siela norėjo pažinti aktyvias emocines būsenas, harmoniją ir dermę su Visata, širdimi, norėjau išmokti išlaikyti ir išsaugoti vidinę šviesą, išmokti besąlygiškai mylėti.

Įvykių ir veiklų gausoje buvo nelengva laikytis džiaugsmingos disciplinos, neatsilikti nuo tvarkaraščio ir tai kartais keldavo įtampą, tačiau padėdavo savyje atpažinti be galo daug Ąžuolo savybių. Griežtas auklėjimas ir nepasitikėjimas suformavo Pušiai būdingą kaltės emociją, kuri sužadina perfekcionizmą, o šis kyla iš baimės nesuklysti ir nenuvilti kitų. Visu vidumi jaučiu, kad tikrasis mano sielos troškimas – panirti į Plunksnalapės griovenės būseną, į savo saugų burbulą ir laikyti visus per atstumą ir taip išlaikyti savo vidinę laisvę. Vienišumas manęs nebaugina, jis mane gydo, tačiau šiuo metu siela mokosi savo pamokas per tarnystę kitiems. Kartais aš įkrentu į Valgomojo kaštainio būseną, kai dingsta visiškas pasitikėjimas savimi, išgyvenu „tamsiausią sielos naktį“, tada aš suprantu, kad man to reikia jog prisiminčiau ko čia atėjau - mokytis besąlygiškai mylėti ir eiti širdies keliu.

Ačiū už visus gautus įrankius, už supažindinimą su esencijomis, man jos padėjo giliau išjausti augalų vibracijas. Ačiū už gilesnę analizę bei kitokį požiūrį į augalus, kaip atskirų komponentų visumą. Ačiū už Lokę – gilesnę asmenybės analizę. O pats didžiausias dėkingumas trykšta už apjungimą. Kai aš ir augalas yra viena vibracija, mes išgyvename tas pačias emocines būsenas, tik mūsų egzistencinė išraiška yra skirtinga. Žmogaus dvasią užvaldo materializmo tamsa, jis bėga, slepiasi, dangstosi, o augalas atsiduoda Visatos vedimui, pasitiki. Tik grįždamas į vienį su augalu, žmogus gebės išlikti.

Labai noriu padėkoti sau, už šią kelionę, kad neapsisukau, kai kopdama į kalną sutikau begales kliūčių, kad aistra, ryžtas, žingeidumas ir tikėjimas vedė Meilės link. Dėkoju sau už atvirumą, leidimą sau būti netobula, tai išlaisvino mane. Jaučiu, kad išnarpliojau daug amžių besitęsiantį krizinių santykių mazgą.“

- Aistė V.

„Pasirinkau programą „Lokys“, nes atsirado noras pažinti save, suprasti savo elgesį, jį analizuoti ir keistis ten, kur matysiu spragas. Tikslas labai paprastas, žmogiškas – vidinė ramybė, nuo kurios, mano manymu, priklauso labai daug dalykų asmeniniame gyvenime. Tikslo link turbūt einame visą gyvenimą, bet man smagu, kad aš jau einu tiesiau, sparčiau ir žingsnių atgal mažėja.

Kai analizuoju save ir atrandu dalykų, kurie yra nemalonūs, būna nesmagu, todėl sunkiausia buvo rasti savo neigiamas vidines programas. Jos veikia pasąmonėje ir jas įvardinti sunku. Smagu tai, kad joms išlindus jau gebu atpažinti. Mano gyvenime prigijo tolerancija, kito išklausymas, apkalbų atsisakymas, mokėjimas pakeisti temą, esant reikalui pasišalinti, gebėjimas tam tikrose situacijose būti stebėtoja, tiek aplinkos, tiek savęs.“

- Rasa

„Mano tikslas dalyvauti asmeninių transformacijų programoje „Lokys“, buvo gilesnis savęs pažinimas, suvokimas ir savęs priėmimas. Intencija – ugdyti savo vidinę ramybę, kuri taptų atspari išoriniams veiksniams ir aplinkybėms. Sunkiausia buvo iškapstyti pasąmonines programas, įvardinti ir priimti savo prigimtines savybes, sudėtingi buvo kaltinimų ir nuoskaudų paleidimo pratimai, kvėpavimas ar atsitraukimas tyloje, leidimas sau pykti ir pabūti su savimi, apkalbų pakeitimas prasmingu pokalbiu.

Gavau labai daug įrankių, kurie veda į ramesnę mane, suvokiančią, stebinčią save ir aplinką, besimokančią suvaldyti protą. Asmeninės sesijos programoje reikalingos ne tik palaikymui, bet ir aptarimui, įžvalgoms, susivokimui, pasitikslinimui ar detalių įtvirtinimui.

Mano Naujoji Aš yra ramesnė, gebanti atsitraukti, stebėti iš šono, daugiau girdėti, ką sako kiti, plačiau suvokianti pykčio formas, galinti jas atpažinti ir su jomis draugauti. Tikrai dar yra kur tobulėti, bet kasdien iš tiesų labai gera džiaugtis mažomis pergalėmis.“

- Kristina