Devyneri "Drugelio efekto" metai

Asmeninio tobulėjimo ir emocinio raštingumo projektas, pagrįstas holistinėmis praktikomis.

Rūta Lenkauskienė

9/6/20220 min read

2022 metų rugsėjo 6 dieną projektui "Drugelio efektas" suėjo devyneri metai. Pagal numerologiją - tai ciklo pabaiga, kuomet renkamas derlius. Man, kaip "Drugelio efekto" įkūrėjai ir puoselėtojai, tai buvo didžiausių patirčių laikotarpis, atnešęs visą spektrą emocijų, leidęs pažinti save ir kitus per įvairias holistines terapijas ir praktikas.Per devynerius metus sukurta daugybė įvairių programų, kursų, masažo technikų, užaugo nemažas būrys mokinių, kurie sėkmingai vysto savo talentus ir puošia gyvenimą savo kūryba.

Šiandien mintimis sugrįžtu į pačią pradžią - o kodėl "drugelio efektas"?

Frazė nusako idėją (sakoma, kad tai sąmokslo teorija), kad drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią arba užlaikyti, pagreitinti ar netgi sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje.

Švelnus prisilietimas prie žmogaus sielos ir kūno, jautrus, laiku ištartas žodis arba jį pakeičianti tyla, suteikianti erdvės jam priimti savo skausmą be kaltės ir vertinimo – visa tai man yra „drugelio efektas“, kurį patiriu pati ir stengiuosi suteikti kitam.

Dar Senovės Graikijoje žodis „psyche“ reiškė tiek „drugys“, tiek „siela“ ir buvo siejamas su neišmanančio žmogaus tapimu išmintingu. Naujosios Zelandijos maoriai tikėjo, kad žmogaus siela po mirties grįžta į žemę kaip drugelis.

Senovės italai taip pat siejo mirusių žmonių sielas su drugeliais. Pasak sufijų, drugys, skrendantis į žvakės liepsną yra lyg siela, žūstanti dieviškoje ugnyje.

Daugelyje kultūrų drugelis yra transformacijų arba pasikeitimų simbolis, gyvenimo – mirties – atgimimo simbolis, nes kol jis tampa spalvingu ir gražiu drugeliu praeina kiaušinio – vikšro – kokono fazes. Jose taip aiškiai atpažįstamas žmogaus vidinio vystymosi ir dvasinio tobulėjimo kelias.

Vikšro periodu jaučiamas didžiulis noras veikti, aiškiai nesuvokiant to noro prasmės, vyksta kaupimo į save procesas.

Kokono būsenoje pradeda užgimti ir augti idėjos, kurios iškarto „apauga“ abejonėmis, nepasitikėjimu ir baimėmis, „kad nepasiseks“ ir tapimas drugeliu atrodo tolimas ir net nerealus. Šį laikotarpį dažnas žmogus mieliau būna vienas, paskendęs savo mintyse, saugodamas savo užsimezgusį embrioną, procesas neretai būna lydimas skausmingų išgyvenimų, kritimų ir pakilimų. Tačiau jis be galo įdomus.

Ir pagaliau, drugelio fazėje, žmogus pajunta visišką pilnatvę, ramybę ir išsilaisvinimą, nes ilgai brandinta idėja užgimė, didysis planas pavyko. Pasaulis pamato nuostabaus grožio drugelį ir niekam nereikia įrodinėti, kad tu esi drugelis.Deja, drugelio – spalvingo ir nuostabiai gražaus, gyvenimas tęsiasi vos keletą dienų.

O tada viskas prasideda iš pradžių.

Drugelis simbolizuoja dvasinį išsilaisvinimą, stereotipų atsikratymą ir suvokimą, kad pokyčiai, kokie skausmingi jie bebūtų, būtini vidiniam tobulėjimui ir ėjimui pirmyn savo širdies Keliu.

Per devynerius metus Drugelis tiek išaugo ir sustiprėjo, kad ant savo sparnų išlaiko Lokį! Kokia nuostabi vienybės apraiška priešybėse - kiekvienas žmogus yra stiprus savo išskirtinumais, o tai mus ir apjungia. Devyneri metai - tai pabaiga, vedanti į visiškai naują ir nepažintą ciklą.

O kuriame savo gyvenimo ciklo etape esi Tu? Būsiu dėkinga jei pasidalinsi savo patirtimi su "Drugelio efektu".

Jeigu žinai, kam reikalingas švelnus drugelio prisilietimas - pasidalink šia informacija, neužlaikyk. Juk pasidalintas džiaugsmas ir gėris didėja ir sugrįžta atgal išaugęs.