Išlaukti. Viskam savas laikas.
Rudenį ir Lietuvoje galima aptikti žydinčią bitinę sprigę, kuri yra pirmoji dr. Bacho sukurtoje žiedų sistemoje. Nekantrumas - savybė, dažnai trukdanti sulaukti rezultatų.
Bitinė sprigė (Impatiens) dar vadinama Himalajų balzamu, šį augalą į Britaniją atvežė 1893 metais, galima rasti informacijos, kad jis vadinamas invaziniu. Palyginus su kitais vienmečiais augalai, auga žaibiškai, po 25 milimetrus per parą. Kiekvienas žiedelis, laisvai tilindžiuojantis ant stipraus stiebo, pabrėžia Bitinės sprigės individualumą ir unikalumą, išlaikoma pusiausvyra tarp grubaus stiebo ir gracingų ir lengvučių žiedelių – šios savybės būdingos Sprigės asmenybei ir primena patį Edvardą Bachą, jo švelnumą, atjautą ir įkvepiantį kilnumą. Kai augalas subrandina sėklas, jos iššaunamos lyg iš patrankos ir tai atsitinka, jei bet kas, esantis šalia augalo, paliečia jį. Pasigirsta spragsėjimas, tai sėklos, lėkdamos net kelių metrų atstumu, atsimuša į kitų augalų lapus. Šis „sproginėjimas“ iliustruoja Sprigės asmenybę – greitai supykstantis, bet greit ir atsileidžiantis – parodantis netikėtos energijos pliūpsnius.
Jeigu mes žvelgsime į kiekvieną dr.Bacho žiedų terapijos augalą, atkreipdami dėmesį į neverbalinę augalo išraišką ir lyginsime ją su žmogaus asmenybės pasireiškimu, mums bus lengviau suvokti šios sistemos struktūrą.
Julian Barnard “Bach Flower Remedies.Form &Function"
Patys įvairiausi augalai, augantys labai skirtingomis sąlygomis atspindi žmogiškųjų sielų įvairovę bei pamokas, kurias tos sielos atėjo išmokti į žemę. Pirmasis dr.Bacho atrastas dvyliktukas (Twelve Healers) atskleidžia esmines savybes, pagal kurias jis atrinko augalus:
Sielos tipas.
Sielos pamoka
Sielos galimybės
Sielos resursai
Sielos evoliucija
Remiantis stebėjimu, pagal augalo išvaizdą, neverbalinę komunikaciją ir vietovę, kurioje jis auga, galime išskirti charakteringas jo savybes ir sudaryti simbolių žodyną. Simbolių arba ženklų įžodinimas/iššifravimas, pažadina mitinę sąmonę. Tai – esminis „ 38 Lokio žingsnių“ principas.
Galime tik spėlioti ar E. Bachas 1928 metų rugsėjį, vaikščiodamas Usk upės pakrantėmis Velse, pastebėjo tai?
Bet jis tikrai sutiko Sprigę. Kas jį patraukė toje gėlėje? Greičiausiai– tai jo išvystyta intuicija, jo neracionalioji smegenų dalis, kuri pasirinko augalą pagal rezonanso principą. Visi gyvi pavidalai vibruoja tam tikru dažniu, taigi du kūnai, vibruojantys taip pat rezonuoja.
Atpažindamas savyje nekantrumo ir nepakantumo būseną, E. Bachas rezonavo su augalu ir atpažino jį. Apie šią E. Bacho savybę aprašo jo bendražygė Nora Vyks.
RAKTINIAI ŽODŽIAI nusakantys SPRIGĖS/IMPATIENS žmogiškąsias savybes: · Greitas · Smarkus · Spartus · Veiklus · Stiprus · Smailus lyg strėlė · Aiškios struktūros · Jaučiama įtampa
Augalo aprašymas atitinka emocinį žmogaus portretą, taigi galime palyginti augalo ir žmogaus perduodamą žinutę.
Jeigu perskaičius šias eilutes tavyje kažkas suvibravo, jeigu tu atpažinai šiame augalo aprašyme savo būseną, kviečiu rinktis kelionę su dr. Bacho žiedų terapija "38 Lokio žingsniai", kuri prasideda su Rudens Lygiadieniu, rugsėjo 22 dieną.
Buvusio dalyvio atsiliepimas:
"Rūta, tu sugebi
labai gerai išklausyti pašnekovą;
nuolatos esi savęs pažinimo kely;
nuosekliai "neri į gylį";
aistringai myli keliones;
ieškai naujų potyrių.
Na o pati svarbiausia savybė - esi mokytoja iš prigimties. Neperši savo idėjų, o subtiliai moki sudominti ir užvesti reikiama linkme. Man labai pasisekė, kad tapau Tavo mokiniu. Šiltai apkabinu - Lokys Arūnas."