Jaučiuosi saugiai ir pasitikiu.

Dėl nuolat lydinčios baimės jausmo labai sunku įgyti pasitikėjimo gyvenimo tėkme ar pasitikti naujus pokyčius.

Rūta Strazdaitė Lenkauskienė

1/31/20234 min read

Mes keliaujame per gyvenimą, lydimi alinančio baimės jausmo , kad už kampo tyko "baubas". Dėl šio baimės jausmo gali būti labai sunku įgyti pasitikėjimo gyvenimo tėkme ar pasitikti naujus pokyčius. Dar dažniau šis pastovus nesaugumo jausmas būna kilęs iš kokios nors praeities traumos, kuri turi neatsiejamą ryšį su mūsų fiziniu saugumu.

Beveik devyniasdešimt metų (tiksliau 88) visame pasaulyje naudojama dr. Bacho žiedų terapija siūlo švelnų būdą, kaip suteikti ryžtingumo ir naujų pokyčių jūsų gyvenimui. Galinga žiedų esencijų kombinacija padeda atpažinti senus baimių ir traumų šablonus ir transformuoti juos į saugumo ir pasitikėjimo jausmą.

Baimė paleisti baimes.

Kai kenčiame nuo oraeities traumų, natūrali reakcija yra - viską pamiršti, nukreipiant dėmesį į visus įmanomus būdus išlikti fiziškai saugiems.Tačiau, Visatos dėsniai veikia taip, kad tol, kol neišsprendžiame savo praeities problemų, tol negalime gyventi sąmoningo ir pilnaverčio gyvenimo.

Mokymasis filtruoti gyvenimo “tiesas”.

Dauguma mūsų tiesų tėra nesąmoningai sukurti šablonai, kurie yra įgyjami vaikystėje, kai kurie gali būti net genetiškai paveldėti. Maži vaikai, lyg kempinės, sugeria visą informaciją tiesiai į pasąmonę be jokio filtravimo . Jie mėgdžioja veiksmus, gestus ir žodžius priimdami atvira ir tyra širdimi bei sąmone. Patys artimiausi žmonės - mama ir tėtis - sukuria tiesos suvokimo ir vertybių programas, kurios lyg įspaudas išlieka smegenyse. Kartą gavus tokį “įspaudą”, net paprasčiausi įvykiai gyvenime sukelia baimes, pasąmonėje pažymimi žyme “teisybė” ir perduodami toliau.

Susijungimas su savo vidiniu saugumo jausmu.

Jei esame stipriai paveikti vidinio šablono, tai mus labai lengvai gali paveikti tokie įvykiai, kaip žemės drebėjimas arba karas kurioje nors šalyje, parodytas per TV žinių laidą. Atsisakydami spręsti praeities traumas, liečiančias fizinį saugumą, mes sunkiai atskiriame skirtumus tarp natūralaus jautrumo, kurį mes visi turime, ir praeities baimių atgarsio, kurios užgožia visą mūsų dėmesį. Ir tol kol mes nepaleidžiame senų baimių, kurios vis dar vibruoja mūsų energetiniame lauke, mes vis dar rezonuojame su kolektyviniu emociniu žmonijos lauku, kuris turi labai daug baimės energijos.

child standing on body of water
child standing on body of water
Tėvystė ir motinystė – tai dieviška tarnystė, reikalaujanti pasiaukojimo. Verta prisiminti, kad tėvai nieko neturi reikalauti „už tai“, o vien tik duoti : meilę, apsaugą, švelnumą ir vesti tol, kol Siela pradeda globoti jaunąją asmenybę.“

Dr E.Bachas "Išsigydyk pats" (Heal Thyself)

Dr.Bacho žiedų esencijos yra švelni ir 100% natūrali ir saugi priemonė vaikams, padedanti susidoroti su baimėmis, kasdieniu išsiblaškymu, nerimu bei depresija Atsakas būna labai greitas, nes vaikai neturi įsisenėjusių emocinių problemų. Tėvai dažnai būna nustebinti tokio greito ir efektyvaus poveikio: žviegiantys vaikai staiga atranda ramybę, drovūs ir bailūs vaikai tampa drąsūs, nekantrūs ir pikti vaikai suranda ramybę, abejojantys atranda valios jėgų eiti pirmyn.

Pagrindiniai šios terapijos principai yra:

Paprastumas ( nes viskas gamtoje yra paprasta)

„Svogūno lupimas“( problemas, kurios trukdo eiti į priekį, sprendžiame palaipsniui

Holistinis požiūris – visas dėmesys žmogui, ne ligai.

Žmogus yra kūno, proto ir sielos harmoninga visuma, bei visatos dalelė.

Labai daug laiko užtrunkame, kol išsiaiškiname, ką gi reiškia žodis „paprastumas“ ir tai turbūt įrodo, kad daugeliui žmonių žodžio „paprastumas“ reikšmė yra labai sudėtinga. Bacho esencijų istorija rodo, kad pasiekti rezultatams reikia nemažai laiko.

rescue remedy bach flower therapy
rescue remedy bach flower therapy

Dr. Bachas (1886 -1936) gydytojo kvalifikaciją įgijo 1912, atsiimdamas diplomą jis pasakė: „ man reikės penkerių metų, kad aš pamirščiau viską, ko buvau mokomas.“ Tačiau jis užtruko gerokai ilgiau: tik praėjus aštuoniolikai metų jis užtrenkė duris ortodoksinei medicinai ir išvyko iš Londono. Prireikė dar penkerių metų, kol jis atrado 38 esencijas, pagamintas iš laukinių augalų ir medžių žiedų.

Dr. Bachas ištobulino du visiškai naujus metodus, kaip pagaminti vaistus iš augalų. Tai buvo saulės metodas ir virimo metodas, abu jie naudojami iki šių dienų. Tuo pačiu metu išryškėjo naujos Dr. Bacho asmeninės savybės – jo ypatingas gamtos, augalų ir žmonių, kurie kreipdavosi į jį pagalbos, pajautimas. Jis pats taip pat kentė nuo tų pačių simptomų, kaip ir jo pacientai. Kančios baigdavosi tada, kai jis surasdavo tinkamą augalą. Dr. Bachas paskelbė, kad sistema galutinai užbaigta, kai jis turėjo tai, ko jam reikėjo – 38 esencijas. Iš šių esencijų galima sudaryti 293 milijonus skirtingų kombinacijų. Ir tai buvo taip paprasta, kad kiekvienas galėjo tai daryti.

Dr. Bacho terapija veikia emociniame lygmenyje ir yra naudojama gydyti psichologines problemas: nerimą, tarpusavio ir vidinius konfliktus, reakcijas į stresines situacijas. Neigiamos emocijos yra transformuojamos į jų teigiamus atitikmenis.

Kaip nustatyti, kokios žiedų esencijos tinkamiausios mažiems vaikams?
Geriausia yra stebėti jų elgesį ir tai gali padaryti mama ar žmogus, kuris praleidžia daugiausia laiko su vaiku.
Taip pat pasinaudoti kvalifikuotu Bacho terapijos specialisto patarimu. Kaip vaikas žaidžia? Ar jam atsibosta žaidimas, jei jis pakrypsta ne taip, kaip jis tikėjosi? Ar jis lengvai praranda dėmesį? Ar jis mėto žaislus, rėkia ir ieško kitų užtarimo? Ar jis yra kantrus, rūpestingas, labai jautrus, savininkiškas, labai prisirišęs ar nepriklausomas? Ar dalinasi savo žaislais?