Durys į naują istoriją

Prieš akis atsiveria sąmoninga ir harmoningumu grįsta žmogaus ateitis.

Rūta Strazdaitė Lenkauskienė

6/29/20232 min read

atverti duris i nauja gyvenimo etapa
atverti duris i nauja gyvenimo etapa

Mėgstu senovines duris, jos turi savo istoriją, kaip ir žmonės, jos lyg vartai į kitą pasaulį. Vienos durys turi savyje antras, mažesnes, pro kurias vaikščiojama kasdieną, o didžiosios atveriamos ypatingomis progomis. Man patinka tyrinėti simbolius, kuriais būna išpuoštos senovinės durys ir belstukus – tokius metalinius šedevrus – liūto galvas ar plaštakos fragmentus. Tie belstukai – lyg tarpininkai tarp pasaulių - šiąpus durų ir anapus. Dar aš mėgstu suskaičiuoti kiek tose duryse yra vinių, kokia rankena ir koks raktas galėtų jas atrakinti. Metalo girgždėjimas nukelia į praėjusius laikus, o durų rankena, rodos mena visų ją lietusių rankų šilumą

Man patinka surasti sąsajas tarp simbolių, iš pirmo žvilgsnio, rodos, visiškai nesusiejamų. Kaip pavyzdžiui, birželio mėnesį žydintis sausmedis, kurio žiedų saldus aromatas svaigina vakarais. Pagal dr.Bacho žiedų terapijos sistemą, sausmedis (angl.Honeysuckle) nusako žmogaus sielos būseną, kai jis nuolat nugrimzta į prisiminimus, ilgisi praeities, galbūt jį palikusių mylimųjų ar romantiškų laikų. Jei žmogus mintimis nuolat skendi praeityje, jo energija teka atgal, jis negali būti dabarties akimirkoje. Įsiteiginys (angl.afirmation), kuris gali padėti išeiti iš šios šešėlinės būsenos – “uždarau duris į praeitį ir laikau jas tvirtai užrakintas”. Durys šiame teiginyje simboliškai padalina du gyvenimo tarpsnius, dvi būsenas ar net dvi realybes.

Kai aš atsiduriu tokiame gyvenimo etape, stengiuosi prisiminti šį įsiteiginį ir kartoju jį, taip perprogramuodama neuronų jungtis savo smegenyse, lyg iš kompiuterio ištrinu senus, nebenaudojamus dokumentus, atlaisvinu vietos naujumui ateiti. Kai užveriu duris į praeitį, atsirandu kitoje jų pusėje ir prieš mane atsiveria man nežinoma istorija. Prasideda naujas etapas mano gyvenime, kurį aš vadinu gyvenimo ekspedicija.

Fotografija: Ramunės Kerdokaitės. Provansas. 2017

ancient wooden door symbol
ancient wooden door symbol

Asmeninė konsultacija – tai simbolinis durų į naują istoriją atvėrimas. Prieš akis atsiveria sąmoninga ir harmoningumu grįsta žmogaus ateitis. Prie tokios ateities kūrimo nori prisidėti “Drugelio efektas”, kuriam svarbi tokia aplinka, kuri taptų palanki ir sveika kiekvieno žmogaus saviraiškai.

Asmeninė konsultacija – tai simbolinės mažos durys didelėse duryse, kurios atsiveria į asmeninę mentorystę – kryptingai suplanuotą, disciplinuotą, klientui siūlomą jų poreikius atitinkančią ilgalaikę paslaugą, grįstą žiniomis ir patirtimi.

“Drugelio efekto” kuriamos holistinės metodikos siekia užtikrinti kuo didesniam žmonių ratui prieinamas efektyvias priemones, kurios atliepia jų poreikį ne tik pažinti save, bet ir rūpintis savo emocine sveikata bei suvokti buvimo šiame pasaulyje tikslą ir prasmę. Nesudėtingos priemonės ir pratimai išmoko emociškai tvarkytis su kasdieninėmis situacijomis.

Fotografija - mano, durys - Rondos miestelyje Andalūzijoje. Jos ir visi simboliai, kuriuos atradau buvo šio teksto įkvėpimo šaltinis. Kaip nuostabu, kai įkvėpimas ateina taip paprastai, klajojant siauromis miesto gatvelėmis, lyg nematoma Kūrėjo ranka vedžiotų. Šypseną sukelia simbolis #, pasirodo senovėje jau buvo žinomas :)

Kiek simbolių matote jūs šiose duryse? Apie ką jie jums?