Tikrosios ligų priežastys pagal dr. Bachą

 Man arguing with his partner in bed

Dr. Bacho žiedų terapija visame pasaulyje žinoma ir naudojama jau daugiau nei 70 metų. O visa tai prasidėjo nuo vieno žmogaus tyrinėjimų – paties dr. Bacho 1930 –siais Anglijoje.

Pagrindinis šios terapijos principas teigia, kad visų chroniškų ligų šaltinis yra betvarkė žmogaus sieloje (lot. „psiche“). Tai – konfliktai, šokai, baimės, chroniškas pyktis, pavydas ir kitos neigiamos emocijos. Žmogaus gyvenimas įdomus tuo, kad nei vienas iš mūsų nėra atleistas nuo neigiamų emocijų bei stresų išgyvenimo. Net ankstyvojoje vaikystėje patirti sunkūs etapai ir traumos, primena mums apie tą tolimą praeitį, o skaudūs išgyvenimai neleidžia žengti į priekį. Ir nors mums atrodo, kad laikas gydo, tačiau ankstyvosios vaikystės traumos nusėda mūsų pasąmonėje ir iš ten tęsia savo „juodą darbą“, įtakodamos mūsų požiūrį į gyvenimą ir taip pat į save. Kadaise buvę optimistiškai nusiteikę ir tryškę gyvenimo džiaugsmu, mes tampame piktais cinikais, visiškai abejingai slenkančiais per gyvenimą. Mes vis kenčiame nuo praeities traumų sukelto skausmo ir kančių, kurios labai išryškėja mūsų kūne – laikysenoje, veido išraiškoje, kalbos manieroje ir sveikatos būklėje, netgi sukeldamos labai sunkias ligas.

Baby girl (12-23 months) crying

Knygoje „Išsigydyk pats“ („Heal Thyself“) Dr. Bachas atskleidė, jo manymu, esmines ligos prigimties taisykles.

Pirma, žmogus  yra Siela, Dieviškas kūrinys, Galinga būtybė, Visatos kūrėjo kūrinys. Jo Kūnas yra Sielos buveinė arba Šventykla. Siela arba Dieviškumas, gyvenantis Šventykloje visada saugo, rodo kelia ir padrąsina visuose veiksmuose; tai yra Aukščiausiasis Aš, Visagalio kibirkštis, kuri yra galinga ir nemirtinga.

Antra, mes, kaip šios Žemės gyventojai, atėjome čia su tikslu išmokti ir patirti viską, naudodamiesi mūsų žemiškaisiais pojūčiais, vystyti savo dorybes ir tobulinti prigimtį. Siela žino, kokios aplinkybės padės mums tas savybes pasiekti. Taigi, Visata (Kūrėjas) suteikia mums visas galimybes, kurios padeda mums atsiskleisti.

Trečia, turime įsisąmoninti, kad ta trumpa Kelio atkarpa, kuri vadinasi Gyvenimu šioje žemėje, yra tik trumpa akimirka visoje vystymosi evoliucijoje. Tačiau turime intuityviai suvokti, kad mūsų gimimas yra toli gražu ne pradžia, o mirtis – toli gražu ne pabaiga.

Mūsų Sielos, kurios iš tikrųjų esame mes patys, yra nemirtingos, o kūnai, dėl kurių mes dažnai taip rūpinamės, yra tokie laikini.

Pagrindinis principas teigia, kad tol, kol mūsų Sielos ir mūsų asmenybės sutaria harmoningai, gyvenimas yra džiaugsmingas, laimingas, sveikas ir taikus. Tik tada, kai mūsų asmenybės išklysta iš Kelio, kuriuo veda mūsų Siela, iškyla konfliktas. Konfliktas gali atsirasti dėl mūsų pačių žemiškų aistrų arba dėl kitų žmonių įtikinėjimų ar daromo spaudimo. Būtent šis konfliktas ir yra pagrindinė nelaimingos būsenos ir ligos priežastis. Ir visai nesvarbu kokį darbą mes dirbame, esame turtuolis ar valstietis- tol, kol elgiamės pagal Sielos vadovavimą, viskas sekasi gerai. Ir kiekvienu gyvenimo momentu mums atsiunčiamos gyvenimo pamokos, reikalingos įgauti patirties ir eiti dvasinio tobulėjimo keliu.

butterfly-effect03

Kitas labai svarbus principas yra suvokimas, kad Viskas yra Vienis ir kad MEILĖ yra pati galingiausia kuriančioji jėga. Kiekvienas veiksmas, kurio imamės prieš kitą, veikia visą Visumą. Kai sukeliame skausmą tam tikroje dalyje, skausmas jaučiamas visoje visumoje. Tai yra vienas iš holizmo principų.

Taigi, pasak Dr. Bacho, pastebime dvi didžiules klaidas, kurios veda į ligos susidarymą:

• Disociacija arba skilimas tarp Sielos ir Asmenybės (Ego),

• Žiaurus elgesys ir neteisybė nukreipta į kitus – tai nusikaltimas prieš Visatą (netgi minties lygmenyje).

Kiekviena galimybė mums yra skiriama Dieviškumo, kaip paskutinė išeitis, kad ištaisytume savo klaidas prieš patiriant skausmą. Tai gali būti pamokos, kurios ateina iš praeitų gyvenimų, nes mūsų Siela ( t.y. mes patys) žino Didįjį Planą ir veda mus teisingu Keliu.

Dr. Bachas savo knygoje „Išsigydyk pats“ atskleidžia ir kitas didžiąsias klaidas. Tai – nepagarba Sielai ir ėjimas prieš Visatos dėsnius. Iš čia išplaukia kita didžiulė klaida, kurią dažnai darome: vertinimas ir kitų teisimas. Nevalia to daryti, nes kas vienam yra gerai, kitam gali būti blogai.

Taigi, pagal šiuos pagrindinius principus dr. Bachas atskleidė, kad iš esmės liga gali būti išvengiama ir pagydoma.

Pasak Dr. Bacho, tai yra dvasinių gydytojų ir taip pat įprastinių gydytojų darbas, kaip papildoma priemonė prie materialaus gydymo.

Toliau savo knygoje „Išsigydyk pats“ („Heal Thyself“) dr. Bachas nurodė, kokios, jo manymu, yra tikrosios pirminės ligos priežastys. Tai yra vadinamos ydos, arba trūkumai, kurie prieštarauja Visatos dėsniams. Visi žemiau paminėtieji trūkumai, išvertus tai į moderniąją kalbą, vadinami ligomis.

1960s BUSINESSMAN FACIAL EXPRESSION BACKGROUND MONEY CHECKS COINS FINANCE BANKING BUSINESS RETRO

  • Puikybė yra dėl to, kad trūksta pripažinimo, kad asmenybė yra maža ir priklauso nuo Sielos. Visi pasiekimai yra Dieviškumo nuopelnas, kitaip tariant, ne „aš“ atlieku tai, ką atlieku, bet mano rankomis dirba Dieviškumas.
  • Žiaurumas atsiranda dėl nenoro pripažinti bendro visumos ryšio ir to, kad kiekvienas veiksmas lygus atoveiksmiui. (Arba „kaip šauksi – taip ir atsilieps“. Besąlyginė meilė ir turi būti be jokių sąlygų).
  • Neapykanta yra priešingas jausmas meilei, taigi prieštarauja kuriančiajai Visatos jėgai.
  • Egoizmas  yra savo interesų priešpastatymas ir nesirūpinimas tais, kas yra aplink mus.
  • Neišmanymas yra nemokėjimas pasinaudoti ar mokytis iš siūlomos galimybės. Tai yra neteisingi veiksmai, kurie atliekami lyg tamsoje grabinėjantis už sienų – tamsoje negali rasti nieko, kol neuždegi Teisingumo ir Žinių Šviesos.
  • Dvasinės pusiausvyros nebuvimas atsiranda, kai asmenybė nepaklusta savo Aukščiausiojo Aš balsui, o klausosi, ką sako kiti (kai pernelyg paisoma kitų nuomonės).
  • Godumas veda į valdžios troškimą. Šiuo neigiama kiekvienos sielos individualumas ir laisvė

Štai tokie yra tikri ligų, negalavimų ir kančių pirminiai šaltiniai.

Dr. Bachas tikėjo, kad liga suteikia mums galimybę augti, tobulėti ir mokytis. Viena dalis mūsų mokymosi prasideda jau tada, kai mes atsisėdame rinktis esencijų ir susimąstome, kartais pirmą kartą gyvenime, apie savo emocijas. Dr. Bacho terapijos specialistai žino, kad tam tikros situacijos ar simptomų grupė ( nervai dėl egzaminų, nemiga, energijos stoka) gali turėti daug emocinių priežasčių. Taigi, pirmas žingsnis  yra personalizuoti problemą: „ Tu sakai, kad negali miegoti, bet kaip tu jautiesi?“

Taip pat turime įsisąmoninti, kad kančia ir fizinis skausmas yra signalas, kad turime išmokti šią pamoką, nes kitaip siela neturi būdų kaip prisibelsti, mes jos negirdime ir nekreipiame dėmesio. Reikia pažymėti, kad tie, kurie išgirsta įspėjamuosius signalus, gali užbėgti už akių ligai, kol ši dar nepasireiškė fiziniame kūne.

Dirbdami su šios terapijos sistema, mes ignoruojame simptomus ir vietoje to žiūrime į emocines problemos šaknis. Tuo tarpu pagrindinis moderniosios vakarų medicinos trūkumas ir yra tai, kad gydoma liga ir jos pasekmės, o ne priežastys. Daugelį amžių ligos kilmę nustelbdavo materialus požiūris, taigi ligos padariniai turėjo puikias sąlygas išsiplėtoti, nes nebūdavo sunaikinami pačioje jos pradžioje.

1240303_718420558173172_1084737834_n

Bacho manymu, liga niekada nebus išgydyta ar išrauta su šaknimis moderniais materialias būdais dėl labai paprastos priežasties – ligos kilmė yra nemateriali. Tai, ką mes vadiname liga, yra ilgai kūne trunkančio proceso galutinis produktas, todėl visos materialios priemonės yra efektyvios tik laikinaines nepašalinamos tikrosios ligos priežastys. Koncentruodamasi vien tik į materialias priežastis, moderni medicina nukreipia žmonių mintis nuo tikrosios ligos kilmės ir išgijimo galimybės tampa miglotomis, o tokio mąstymo pasekmėje gimsta galingas ligos baimės kompleksas.

Pasak Dr. Bacho, liga iš esmės atsiranda kaip konflikto tarp SIELOS ir PROTO rezultatas ir vienintelis būdas ją išrauti su šaknimis – įdėti jungtines dvasios ir proto pastangas. Taigi, apibendrinant, galima pasakyti, kad liga, kad ir kokia žiauri bebūtų, yra mums naudinga. Jeigu teisingai interpretuosime ligą bei gydysime Sielą, o ne Kūną – tai ne tik išspręsime savo fizines problemas, bet ir atkursime vidinę darną su Aukščiausiuoju Aš.

——————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

***********************************************************************************************************

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2015. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

2 mintys apie “Tikrosios ligų priežastys pagal dr. Bachą

  1. nepaprastai prasmingas ir teisingas straipsnis. Godumas veda į savo vertybių skalės žlugimą ir dar didesnį godumą. Paprastai didybės manija ir savanaudiškumas pasmerkia vienatvei, o vėliau sąvigraužai. Žmogui skirta minimaliai – dideli pinigai paveikia, tikrai paveikia – ir ne visai teigiamai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.