Per didelis jautrumas

APGINK SAVO POZICIJAS

 

Agrimony (bot. Agrimony eupatoria, liet. vaistnė dirvuolė)Agrimony in Grassland

Problemų slėpimas po  „klouno šypsena“

Žmonės, kuriems tinka Dirvuolė dažnai atrodo nerūpestingi ir linksmi, bet jų „gyvenimo džiaugsmo“ kaukė dažnai dengia rūpesčius, rimtas problemas ir vidinę kančią. Jie stengiasi visas šias problemas paslėpti ir nuo savęs ir nuo kitų. Dažnai tokie žmonės juokauja, nors kenčia didžiulį skausmą ar diskomfortą, nes nenori parodyti, kad bijo. Problemų neigimas ir slėpimas nepanaikina jų. Toks žmogus tai – „tiksinti bomba“, galinti sprogti bet kurią akimirką.

Jie nemėgsta būti vieni, dažnai mėgsta bendrauti, yra „kompanijos siela“, tačiau kompanijos ieško tam, kad prasiblaškytų ir užmaskuotų savo problemas.

Jie stengiasi ignoruoti tamsiąją gyvenimo pusę ir nedrįsta pažvelgti teisybei į akis. Jie sunkiai užmiega naktimis, dažnai kamuojami jaudinančių minčių.( Taip pat žiūrėti White  chestnut)

Dirvuolės tipo žmonės savo problemas slepia piktnaudžiaudami alkoholiu, narkotikais ar maistu (bulimija, anoreksija)

Dažnai žmogų spaudžia visuomenės stereotipai : „vyrai neverkia“. Tokios ilgą laiką gniaužiamos emocijos susprogdina žmogų iš vidaus.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Agrimony / Dirvuolė:  tokie žmonės yra nuoširdžiai linksmi ir malonūs kompanionai, atvirai parodo savo tikrus jausmus ir priima faktą, kad gyvenimas turi ne vien šviesias, bet ir tamsias puses. Jų linksmumas kyla iš tikro vidinio savęs priėmimo jausmo, vidinio džiaugsmo. Į problemas jie žvelgia objektyviai ir diplomatiškai eina savo keliu.

————————————————————————————————————————————–

 

Centaury (bot. Centaurium umbellatum, liet. skėtinė širdažolė)Spring-Loving Centaury Flowers

Išmok pasakyti “ne” arba “durų kilimėlis“

Tinka tiems žmonėms, kurie negali pasakyti “ne”, kai to tikrai reikia. Jie leidžia primesti sau kitų nuomonę, ar netgi prievartauti save. Jie būna ramūs, baikštūs, drovūs, gana pasyvūs ir turi silpną valią. Jie trokšta įtikti, pasiduoda kitiems labiau pataikaudami, nei norėdami bendradarbiauti. Nors nepatenkinti tokia būsena, jie užgniaužia savo norus, tikslus ir pašaukimą tik todėl, kad išvengtų konfrontacijos rizikos.

Labiausiai už viską pasaulyje jie trokšta “atlikti viską puikiai” ir lengvai pasiduoda kitų įtakai ir kitų žmonių diktatui. Juos greitai išsekina toks žmonių elgesys, jie praranda savo energiją ir lengvai pavargsta.

Juos galima pavadinti “durų kilimėliu“: kenčia tol, kol purvo našta ant nugaros pasidaro nepakeliama, tada jie pasipurto.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Centaury / Širdažolė: žmogus tarnauja noriai ir neatsisako savo poreikių. Jis gali išreikšti ir apginti savo nuomonę ir lengvai bendrauti kompanijoje. Jis daro tai, ką mėgsta, gali eiti savo keliu, lydimas tvirto apsisprendimo ir energijos, netrukdomas kitų nuomonės.

———————————————————————————————————————————–

Holly (bot. Ilex aquifolium, liet. bugienis)Ilex aquifolium, Holly

Pavydas, neapykanta, keršto jausmas

Tinka žmonėms, kurie yra blogos nuotaikos, beširdžiai, žiaurūs ir net imasi žiaurių veiksmų. Giliai viduje tokie žmonės kenčia dėl kažkokios priežasties. Jiems sunku atverti širdį meilei.

Neigiamas Bugienio tipo žmogus yra kupinas keršto bei pavydo. Nesąmoningai jis galbūt kenčia dėl to, kad jam trūksta saugumo jausmo.

Puikiai tinka vaikams, kurie jaučia pavydą savo naujai atsiradusiam broliui ar sesei.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Holly / Bugienis: širdingas žmogus, sugebantis duoti ir nereikalaujantis nieko atgal. Tokie žmonės yra užjaučiantys kitus, mylintys ir mylimi, noriai dalijasi viskuo ką turi, net jeigu patys turi vidinių problemų. Laikydamasis vidinės harmonijos jausmo, jis jaučia malonumą, kai sekasi kitam žmogui.

Dr. Bachas rašė: ”Bugienis apsaugo mus  nuo visko, kas nėra Besąlyginė Meilė. Jis atveria širdį Dieviškajai Meilei”.

————————————————————————————————————————————

Walnut (bot. Junglans regia, liet. graikiškas riešutas)Female inflorescence of walnut tree on white background

Apsauga nuo išorinio poveikio didelių pokyčių metu.

Tinka tiems, kurie sunkiai prisitaiko prie pasikeitimų. yra labai jautrūs kitų įtakai, idėjoms, aplinkos pokyčiams. Pasikeitimai gali būti išoriniai ir vidiniai : dantukų dygimas, paauglystės problemos, nėštumas, skyrybos, menopauzė, religijos pakeitimas, darbo pakeitimas, persikėlimas į naują gyvenamąją vietą.

Labai tinka atsisakant žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio bei įvairių kitų priklausomybių. Tinka situacijose, kai žmogus palieka “komforto zoną”. Kai nepatogu, aplinkybės verčia priimti sprendimus ir judėti į priekį. Tai gali būti draugo, artimųjų, įprastų sąlygų netektis, pensija, mirties artėjimas ir t.t.

Tie, kuriems reikia Graikiško riešuto, turi savo tikslų ir idėjų,  noriai juda į priekį, tačiau juos pastoviai sulaiko stipresnių žmonių įtaka, suvaržančios aplinkybės, šeimos ryšiai ar praeitis. Juos gali laikinai paveikti kitas žmogus ar jo problemos, todėl Graikiškas riešutas labai tinka gydytojams, masažo terapeutams, gyduoliams. Visiems, kurie turi betarpišką ryšį su kitais žmonėmis ir yra pastoviai veikiami žmonių, kurie “siurbia” energiją. Po kiekvieno kliento apsilankymo galima papurkšti aplinką graikiško riešuto tirpalu.

Labai padeda šuniukams ir katytėms, vykstant pas vet. gydytoją, padeda išvengti streso. Patartina pradėti naudoti jau iš vakaro ar prieš keletą dienų.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Walnut/ Graikiškas riešutas galimybė judėti pirmyn ir išlikti tvirtam bei nepalaužiamam savo pasirinktam kelyje. Būti laisvam nuo praeities, daryti reikiamus žingsnius norint pasikeisti, laikytis savo planų, nežiūrint į kitų žmonių atkalbinėjimus, prieštaravimus ir užgauliojimus.

„Tai vaistas, kuris užtikrina pastovumą ir apsaugo nuo kitų neigiamos įtakos“ (Dr. Bachas).

———————————————————————————————–

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.