Nepakankamas susidomėjimas dabartimi

GYVENK ČIA IR DABAR

clematis
šaltinis: http://www.bachcentre.com

Clematis (bot. Clematis vitalba, liet. laukinė raganė)

Gyvenimas svajonių pasaulyje, išsiblaškymas

Tinka tiems, kurie ilgisi geresnių laikų, tačiau nejuda iš vietos, kad ką nors pakeistų. Jie pasižymi prasta atmintimi ir trumpai įsidėmi detales. Jie turi polinkį į išsekimą ir yra labai išsiblaškę.

Jie linkę būti vieni ir atsitraukia, jei iškyla kokia nors priešprieša. Susirgę jie visiškai nesistengia pasveikti. Jie gali būti labai romantiški. Raganė tinka tiems, kurie prarado mylimąjį ir siekia prisijungti prie jo. Kadangi jiems trūksta koncentracijos, tai jie linkę atsidurti įvairiose nemaloniose situacijose.

Raganės tipo vaikai taip pat sunkiai susikoncentruoja, kadangi turi įgimtą savybę gyventi svajonių pasaulyje.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Clematis / Laukinė raganė: tai yra gyvybiškas susidomėjimas aplinkiniu pasauliu ir gyvenimo džiaugsmas.

Pozityvūs Raganės tipo žmonės yra atviri įkvėpimui ir išnaudoja savo kūrybinį potencialą tokiose srityse, kaip menas, rašymas, dizainas, mada ar gydymas.

Realistiškai nusiteikę ir „įsižeminę“ jie jaučia, kad tikslo pasiekimas ateityje priklauso nuo šiandien padėto pamato. Jie jaučia tvirtą pagrindą po kojomis ir kontroliuoja savo mintis.

—————————————————————————————————————————————————

Chestnut bud (bot. Aesculus hippocastanum, liet.kaštono pumpurai)Bud of Horse Chestnut

Mokykis iš praeities klaidų

Tinka tiems, kurie nepasimoko iš klaidų, o tai veda į stovėjimą vietoje, arba regresą. Žmogus kartoja tas pačias klaidas: susiranda netinkamą partnerį, dirba ne tokį darbą, kokį turėtų. Vietoje to, kad pasimokytų iš praeities klaidų, KAŠTONO PUMPURO tipo žmonės, pamiršta tas klaidas ir nebetenka svarbios patirties. Jie „serga pasikartojančiomis ligomis‘, bet nesusirūpina, kur tų ligų priežastys.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Chestnut bud /Kaštono pumpurai: Dr. Bachas rašė: „ Šie vaistai gali padėti mums pasinaudoti kiekvienos dienos patyrimo pranašumais ir pamatyti save ir savo klaidas kitų akimis“.

Pozityvus KAŠTONO PUMPURŲ žmogus savo klaidas stebi objektyviai ir pasimoko iš kiekvienos klaidos, kartu gaudamas iš to neįkainojamą lobį – žinias ir išmintį , kurios yra judėjimo pirmyn variklis. Jis taip pat aktyviai stebi kitus ir mokosi iš tų klaidų.

——————————————————————————————————————————————–

 

honeysuckle
šaltinis: http://www.bachcentre.com

Honeysuckle (bot. Lonicera caprifolium, liet. sausmedis)

Gyvenimas praeityje

Tinka tiems, kurie yra per daug prisirišę prie praeities prisiminimų. Tai žmonės, kurie gyvena nostalgiškoje būsenoje ir ilgisi namų. Jie gailisi, tačiau neturi galimybių pakeisti dabartinės situacijos, kadangi pastoviai gyvena praeitimi. Jie gali ilgėtis mylimųjų, kurių neteko, arba jaunystės dienų, kurios buvo laimingesnės, nei dabartis. Jie negali susitaikyti su netektimi ir pokalbiuose pastoviai sugrįžta prie praėjusių dienų.

Sausmedis ypatingai tinka žmonėms, kurie neteko mylimojo, artimo žmogaus ar išėjo į pensiją, arba nepasisekė ir žlugo verslas.

Ypatingai tinka pagyvenusiems žmonėms, kurie gyvena vieniši.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Honeysuckle / Sausmedis: Praeities paleidimas, galimybė gyventi dabartyje (čia ir dabar būsena), nebesugrįžtant ir „nesiniurkant“ po praeities pelkes, bet priimant praeitį, kaip naudingas pamokas, iš kurių reikia pasimokyti, kad nekartotume klaidų šiandien. Žmogus gali judėti toliau, nesigailėdamas to, kas jau praėjo.

Senatvė priimama, kaip natūralus gyvenimo procesas.

———————————————————————————————————————————————

 

Mustard (bot.Sinapis arvensis, liet. dirvinis garstukas, garstyčia)Charlock Mustard (Sinapis arvensis) flowers.

Gilus liūdesys, nusiminimas, niūri nuotaika be priežasties

Tinka tada, kai atsiranda staigi depresija, kuri  nukrenta „kaip iš giedro dangaus“ ir atrodo neturi matomų ar žinomų priežasčių. Tas liūdesys gali būti labai gilus, jis gali prilygti tirštam ir šaltam rūkui, kuris nusileidžia ir apgaubia savo skraiste , nustelbdamas normalią linksmą nuotaiką. Tokia būsena užvaldo žmogų ir jis negali nusikratyti jos vien savo valios pastangomis.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Mustard / Garstyčia: Sugrįžta vidinis stabilumas ir ramybė, kurių niekaip negali išblaškyti nei negatyvūs nei pozityvūs dalykai.

————————————————————————————————————————————–

olive
šaltinis: http://www.bachcentre.com

Olive ( bot. Olea europaca, liet. alyvmedis)

Energijos ir jėgų trūkumas

Tinka tiems, kurie yra fiziškai ir dvasiškai išsekę, iškankinti  ilgai besitęsiančių asmeninių nesėkmių, intensyvaus ir ilgo darbo ar studijų, ilgos ligos ar kieno nors ilgo slaugymo.

Taip pat puikus vaistas po išgijimo.

Būsena yra apibūdinama, kaip išsekimas „iki ašarų“, kai jau išnaudotos visos energijos atsargos ir kiekvienas žingsnis reikalauja  iš žmogaus ypatingų pastangų. Tada labai greitai pavargstama ir gyvenimas „nebetenka prieskonių“ ( arba „cinkelio“). Daugiau nebedžiugina nei darbas, nei laisvalaikis, kurie anksčiau suteikdavo malonumo. Atrodo, kad pastoviai trūksta miego ( „galėčiau miegoti tris paras iš eilės“)

Mamos auginančios mažus vaikelius ir dažnai besikeliančios naktimis prie jų, taip pat įeina į šią kategoriją.

Pervargimo rezultatas – organizmas funkcionuoja žemiau savo galimybių ribos. Tada jis naudoja savo energijos atsargas. Kai situacija užsitęsia, o energijos atsargos nepapildomos, organizmas  nusilpsta, pradeda pulti įvairios ligos.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Olive / Alyvmedis: gyvybinių jėgų atstatymas ir gyvenimo džiaugsmo atsiradimas .

Pozityviai nusiteikę Alyvmedžio tipo žmonės daugiau nebeeikvoja savo energijos rezervo, bet įsiklauso į savo vidinį balsą ir kūno poreikius. jie sugeba išlaikyti ramų protą.

————————————————————————————————————————————-

White chestnut (bot. Aesculus hippocastanum, liet. paprastasis kaštonas)Aesculus hippocastanum, Horse chestnut.

Nemalonios situacijos ir mintys sukasi, kaip „užstrigusi plokštelė“

Tinka tada, kai kamuoja įkyrios, vis persekiojančios mintys, kurių sunku nusikratyti ir tuo labiau neįmanoma kontroliuoti. Būsena, kai jautiesi „apsėstas“ nemalonių minčių. Pvz.: darbe turėjai nemalonų pokalbį su viršininku, kuris tave iškoneveikė; arba susipykai su geriausia drauge; arba mylimasis prikalbėjo tau nebūtų dalykų, o tu vis išgyveni tą situaciją, vis „suki užstrigusią plokštelę“ ir negali išeiti iš tos būsenos.

Nuolatinės, atkaklios nemalonios mintys veda prie gilių psichinių problemų. Dėl to sunku susikoncentruoti dieną, tos mintys neleidžia užmigti naktį. Žmogus, kurį kamuoja tokia būsena, gali net neatsakyti kalbinamas. ( taip pat žiūrėti CLEMATIS)

Pozityvus pokytis, kurį suteikia White Chestnut / Kaštonas: tai yra proto ramybė. Galva yra visiškai aiški, mąstymas kontroliuojamas ir gali būti nukreiptas teigiama kryptimi, o tai padeda spręsti problemas. Rūpestį pakeičia pasitikėjimas teigiamu rezultatu.

Wild rose (bot. Rosa canina, liet. paprastasis erškėtis)Rosa canina, Dog rose

Apatija, nuolankumas, pasidavimas

Tai Miegančiosios gražuolės būsena, o jos gyvenimas – tai plaukimas pasroviui, gyvenimo upe, nieko nedarant. Erškėtis– tai Princas, kuris ateina ir pabučiuoja Miegančiąją gražuolę, prikelia ją gyvenimui.

Tinka tiems, kurie „sudėję ginklus“ ar „nuleidę rankas“ prieš bet kokią nemalonią situaciją: ligą, monotonišką gyvenimą ar nemalonų darbą. Jie net nebesiskundžia esama padėtimi, nes yra per daug apatiški, kad ką nors pakeistų šioje situacijoje: darbą į malonesnį užsiėmimą ar džiaugtųsi mažomis gyvenimiškomis smulkmenomis. Ir nors ta situacija yra nepatenkinama, jie nesijaučia nelaimingi ir net nebando ko nors imtis, kad kas nors pasikeistų. Būdami išglebę ir apatiški, žmonės yra nuobodūs pašnekovai ir jie nesugeba gyvenime išvystyti savo potencialo.

Kai toks žmogus suserga, jis susitaiko su medicinos prognoze ,kad“ turės išmokti gyventi su liga“.

Tokie žmonės yra nuolankiai susitaikę su padėtimi, tačiau nejaučia depresijos. Perspektyvoje jie priima gyvenimą tokį, koks jis yra, nes jiems trūksta energijos ir ambicijų ką nors keisti.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Wild rose / Erškėtis : Gyvybingas susidomėjimas gyvenimu. Troškimai, tikslų siekimas, gera savijauta ir maloni draugystė su kitais išstumia apatiją ir pasidavimą.

Pozityvūs Erškėčio tipo žmonės priima atsakomybę už savo gyvenimo aplinkybes ir imasi iniciatyvos keistis patys.

—————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.