Liūdesys ir neviltis

 SURASK DŽIAUGSMĄ IR VILTĮ

Crab apple (bot.Malus pumila, (liet. laukinė obelis)Crabapple blossoms and flower buds, Malus, .

Neigiamas savęs priėmimas, nešvaros jausmas.

Laukinė obelis yra „valantieji“ kūno ir sielos vaistai, rekomenduojami tiems, kurie jaučiasi nešvarūs ir kenčia dėl prasto požiūrio į save, savęs nepriėmimo.

Šio tipo moteris gali būti „apsėsta, rūpestinga namų šeimininkė“, gal būt kenčianti nuo perdėto švaros poreikio ir kreipianti dėmesį  net į menkiausią dulkelę.

Tinka žmonėms, kurie gėdijasi ir jaučiasi nepatogiai dėl savo išvaizdos,( pvz. išbertos odos). Jie būna nuliūdę ir priblokšti, jei gydymas nepasiseka. (taip pat žiūrėti Gentian)

Žmonės, turintys odos problemų gali naudoti ją išoriškai : į losjoną, kompresams, 10 lašų į vonią.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Crab apple / Laukinė obelis : Visiškas savęs priėmimas su visais savo trūkumais. Pozityviai nusiteikę šio tipo žmonės teigiamai priima save ir nekreipia dėmesio į tai, kaip jie atrodo, ar ką apie tai galvoja kiti žmonės. „Myliu ir priimu save tokį, koks esu”.

——————————————————————————————————————————————-

Elm (bot.Ulmus procera, liet. guoba)Ulmus procera, Elm

Užvaldytas atsakomybės, “vienu darbu per daug“

Tinka tiems, kurie neša per didelį darbo krūvį ( darboholizmas). Paprastai tai – kompetentingi ir gabūs žmonės, tačiau jie akimirksniu gali prarasti pasitikėjimą ir tapti liūdnais. GUOBOS tipo žmonės būna geri menedžeriai ir dažnai užima atsakingas pareigas, susijusias su kitų gerove, pvz.: gydytojai, mokytojai, terapeutai, įmonių vadovai.

GUOBA tinka, kai šie gabūs žmonės staiga pajaučia, kad atsakomybės našta per daug juos užspaudė. Jie jaučia, kad nebesusitvarkys su užduotimis ir nebegalės išsilaikyti. Tai atsitinka, kai prisiimama per daug darbų, nepagalvojant apie save ir savo sveikatą. Rezultatas – jie jaučiasi išsekę, juos gali apimti depresija ar laikinas savigarbos praradimas. Kartais apima trumpalaikės abejonės savo pačių gebėjimais ir dėl to jie jaučiasi silpni.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Elm / Guoba: Sugrįžta darbingumas, produktyvumas bei pasitikėjimo savimi jausmas. Problemos yra vertinamos objektyviai ir žmogus apsiima dirbti tik tiek, kiek jis gali padaryti, palikdamas pakankamai laiko savo pomėgiams ir savo dvasiniam tobulėjimui.

——————————————————————————————————————————–

 

Larch (bot.Larix decidua, liet. maumedis)European Larch new cone and needles in spring (Larix decidua), Scotland

Nepasitikėjimas savimi

Tinka žmonėms, kurie nepasitiki savimi, jie net nebando nieko daryti, nes išlanksto žino, kad jiems nepasiseks. Jie kenčia dėl nepilnavertiškumo komplekso. Slapta jie tiki, kad turi potencialių galimybių, bet atsisako tai pripažinti, tuo išvengdami būsimos nesėkmės rizikos.

Labai tinka visiems, kuriems trūksta drąsos ir pasitikėjimo prieš egzaminus, darbo interviu, vairavimo egzaminą ir t.t. ( taip pat žiūrėti Rescue remedy)

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Larch / Maumedis: žmogus įgauna pasitikėjimo savo galimybėmis ir jėgomis, realiai įvertindamas savigarbą; nebijo ateities ir nesėkmių.

Jis yra užtikrintas savo galimybėmis ir dirba, kad pasiektų užsibrėžtus tikslus. Jis sugeba imtis iniciatyvos ir rizikuoti. Iš savo žodyno  jis išbraukia žodį „negaliu“, vietoje jo naudoja: “aš sugebėsiu, aš padarysiu tai, aš galiu, man pasiseks“. Protingai naudoja savo sugebėjimus.

—————————————————————————————————————————————

oak

Oak (bot.Quercus robur, liet. ąžuolas paprastasis)

Išsekęs, bet toliau kovoja iki nukritimo

Ąžuolo tipo žmonės paprastai yra drąsūs, stiprūs ir patikimi; jiems reikia Ąžuolo vaisto, kai jų vidinės jėgos išsenka ir atslenka nuovargis. Jie eina iš paskutinių jėgų, kas be nutiktų, nekreipdami dėmesio į savo nuovargį. Juos veja labai stiprus pareigos jausmas, jie visuomet padeda kitiems, yra sąžiningi ir patikimi. Jie yra kantrūs, sunkiai dirba ir neleidžia prabangos pasiilsėti, jeigu yra darbo ir būtina jį atlikti. Jie dirba iš paskutinių jėgų. ( taip pat žiūrėti Rock water ir Vervain)

Vidinių jėgų praradimas veda prie depresijos, frustracijos, nusivylimo ir kitų streso simptomų. Kai tokio tipo žmogus suserga, jis jaučiasi pralaimėjęs kovą, bet nededa pastangų, kad pasveiktų.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Oak / Ąžuolas: Ąžuolo tipo žmonės paprastai yra ramstis šeimoje ar darbovietėje. Jie turi milžinišką ištvermę, yra atkaklūs ir užsispyrę, kantrūs ir turi didelį energijos rezervą. Visos šios savybės suteikia jėgų atsilaikyti prieš stresą.

Ąžuolas padeda atstatyti  energiją ir padeda susivokti, kad pailsėti ir skirti laiko sau yra taip pat svarbu, kaip ir gerai atlikti pareigas.

—————————————————————————————————————————–

 

Pine (bot. Pinus sylvestris, liet. pušis)Close-up of Scotch pine (Pinus sylvestris) tips, Sweden

Kaltės jausmas, priekaištai sau

Tinka tiems žmonėms, kurie jaučia didžiulį kaltės jausmą ir priekaištauja sau. Jie kaltina save dėl kitų žmonių klaidų ir dėl visko, kas yra blogai. Jie jaučiasi nevertinami ir nenusipelnę pagarbos. Jų kaltės jausmo kompleksas ir gėdos jausmas nebūtinai remiasi kokiu nors netinkamu elgesiu. Tačiau tai vis tiek žlugdo galimybę džiaugtis gyvenimu.

Tokie žmonės būna nusižeminę, nuolankūs ir pastoviai atsiprašinėjantys; jie gali atsiprašinėti dėl to, kad serga ir net jaustis nusipelnę ligos ar skausmo.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Pine / Pušis: leidžia žmogui realiai prisiimti atsakomybę ir daryti teisingus, protingus, bei logiškus vertinimus.

Pozityviai nusiteikęs Pušies tipo žmogus priima ir gerbia save, taip kaip kitus, be perdėtai neigiamo vertinimo.

Dr. Bachas rašė: „ Mažiausias savęs ar kitų pasmerkimo ženklas yra Visatos Meilės pasmerkimo ženklas. Jis mus užkerta kelią Visatos Meilei tekėti per mus“.

—————————————————————————————————————————————-

Star of bethlehem (bot. Ornithogalum umbellatum, liet. skėtinė paukštapienė)Star-of-Bethlehem (Ornithogalum umbellatum)

Labai didelis šokas ir savęs gailestis

Tinka kenčiantiems po labai didelio psichinio ar fizinio šoko. Tai gali būti nelaimingo atsitikimo ar blogų naujienų pasekmė, artimo žmogaus netektis, staigus nusivylimas, didelis išgąstis.

Būtų idealu pradėti naudoti Paukštapienę iš karto po įvykio, tačiau vaistas veikia ir užsitęsusio įvykio poveikį, kuris gali būti jaučiamas net praėjus metams ar daugiau. Tai gali net pasireikšti fiziniais simptomais. Žmonės gali jaustis sustingę, priblokšti , užsisklendę savyje, drovūs ir jausti praradimo jausmą, širdgėlą ar sielvartą.

Paukštapienė yra labai svarbi Rescue remedy mišinio sudedamoji dalis. Tinka abiems: ir mamai ir kūdikiui iš karto po gimimo.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Star of bethlehem / Paukštapienė: neutralizuoja patirto šoko poveikį, nesvarbu ar iš karto po įvykio, ar praėjus ilgesniam laikui ir padeda žmogui atsigauti.

Dr.Bachas pavadino šį augalą „ guodėju ir skausmo bei širdgėlos naikintoju“.

——————————————————————————————————————————————

Sweet chestnut (bot.Castanea sativa, liet. valgomasis kaštainis)Castanea sativa, Chestnut, Sweet chestnut.

Ypatingai didelis sielvartas, kančia, skausmas

 

Tinka, kai yra ypatingai didelis sielvartas ir kančia, kurią Dr.Bachas aprašė, kaip „ būsena, kai žmogus pasiekia savo ištvermės ribą“. Tai gali pasireikšti kaip intensyvus liūdesys, sielvartas, gedėjimas ir žmogus jaučiasi galutinai sužlugdytas tokių jausmų. Dažnai tokią būseną lydi prislėgta nuotaika, vienišumo jausmas. Ateitis piešiama tik juodomis spalvomis ir visiškai nėra vilties.

Žmonės, kuriems reikia KAŠTAINIO gali jaustis ant nervinio lūžio ribos, nors dar negalvoja apie savižudybę. Jiems gali atrodyti, kad „Dievas juos pamiršo“.

Ši būsena gali būti pasekmė didelės netekties atveju, arba nesėkmių, kurios tęsėsi ilgus metus, o žmogus drąsiai ir nesiskųsdamas kentėjo.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Sweet chestnut / Kaštainis: išsivadavimas iš nevilties ir liūdesio. Nors išorinės sąlygos gali ir nepasikeisti, jos gali būti priimamos su optimizmu ir proto ramybe. Tai gali būti išgydoma atradus Aukštesniųjų Jėgų palaikymą ir vidinę stiprybę.

P.S. Sweet chestnut veikia stipriau nei Elm.

——————————————————————————————————————————————————————————–

 

Willow (bot. Salix vitellina, liet. baltasis gluosnis)willow

Apmaudas, įsižeidimas, pavydas, savęs gailestis

Tinka tiems, kurie jaučia pastovų gailestį sau, yra įsižeidę, juos kamuoja apmaudas, kartėlis, pyktis. Dauguma žmonių kartais jaučiasi skriaudžiami ar išnaudojami; taigi šie vaistai padeda neutralizuoti apmaudą ir proporcingai įgyti humoro jausmą.

Labai tinka tiems žmonėms, kurie jaučiasi apgauti ar nuskriausti gyvenimo. (Pvz.: „Aš nevertas to. Aš niekada neturėsiu tokios mašinos. Aš niekada negalėsiu sau leisti nuvažiuoti į Bahamus. Kodėl visa tai nutiko man?)

Negatyviai nusiteikęs Gluosnio tipo žmogus pavydi kitiems žmonėms jų laimės, sveikatos ir sėkmės. Jie gali būti niūrios nuotaikos, nuolat bambėti ir skųstis viskuo, būti pastoviai suirzę. Tokie žmonės susirgę tampa labai reikliais ir priekabiais pacientais, nes jie niekada nebūna patenkinti niekuo. Jie mėgaujasi aukos būsena, sunkiai pasiduoda gydymui, todėl pagerėjimas ateina sunkiai.

Pastoviai būdamas apmaudo ir savigailos būsenoje, žmogus silpnina savo energetiką ir tai atsiliepia jo bendram sveikatos stoviui.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Willow / Gluosnis: leidžia žmogui pamiršti ir atleisti praeities nuoskaudas ir mėgautis gyvenimu, tuo pritraukiant teigiamą energiją ir pozityvius žmones !

Nebebūdami aukomis jie tampa savo likimo valdovais !

——————————————————————————————

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.