Per didelis rūpestis kitais

LEISK GYVENTI KITIEMS 

 

beech
šaltinis: www. bachcentre.com

Beech (bot.Fagus sylvatica, liet. bukas paprastasis)

Kritika bei netolerantiškumas kitų atžvilgiu

 

Tinka tiems, kurie pastoviai kritikuoja visus, yra netolerantiški kitų žmonių trūkumams ir nedaro jiems jokių nuolaidų. Jiems sunku įžvelgti ką nors gero kituose žmonėse. Jie jaučiasi esantys viršesni už kitus, nuolat kitus teisia, būna arogantiški ir lengvai susierzina dėl kitų žmonių manierų ir įpročių. Jie yra įsitikinę, kad jie visada teisūs, o visi kiti – ne. ( taip pat žiūrėti Impatiens)

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Beech / Bukas: Tolerancija ir užuojautos jausmas kitiems žmonėms. Pozityviai nusiteikęs Buko tipo žmogus pastebi gerus kito žmogaus bruožus ir nekreipia dėmesio į jo trūkumus.

———————————————————————————————————————————–

Rock water (lot. Aqua petra, liet. kalnų vanduo)Ash fall in drinking water, Grimsvotn volcanic eruption, Iceland

Perfekcionizmas, nelankstumas, per didelė darbų našta

 

Tinka nelankstumui gydyti, žmonėms, kurie sau „užkelia kartelę“ labai aukštai ir gali būti pasiaukoję, atsidavę ir užmirštantys save. Jie dažnai pasirenka kankinio gyvenimą. Pvz. jie gali griežtai laikytis dietos, sportuoti, daug dirbti ir užsiiminėti dvasinėmis praktikomis. Jų mąstymas yra apibrėžtas tiksliomis taisyklėmis ir įvairiomis dogmomis : religinėmis, moralinėmis, politinėmis ir t.t. Jie mėgsta rodyti pavyzdį, užduoti madą, kadangi patys siekia perfekcionizmo, tačiau patys nesikiša į kitų žmonių gyvenimą.

Tokie žmonės yra ypatingai sąžiningi ir dažnai persidirba, bet nėra patenkinti savo pasiektais rezultatais. Jie patys aukojasi, nepriima savęs ir jaučiasi nusivylę, jeigu neatitinka savo sukurtiems aukštiems standartams.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Rock water / Kalnų vanduo: Galimybė laikytis aukštų standartų, tačiau lanksčiai, atsižvelgiant į sąlygas. Pozityviai nusiteikę KALNŲ VANDENS tipo žmonės nori pakeisti savo mąstymą ir atsisakyti savo branginamų idėjų, jeigu yra įtikinami didesnių tiesų. Jie supranta, kad vidinė harmonija yra stipresnė jėga, negu išoriškai primestos elgesio taisyklės. Jie leidžia sau „tekėti su srove“, t.y. pasitikėti Visatos dėsniais ir mėgautis gyvenimu.

———————————————————————————————————————————–

 Chicory (bot. Cichorium intybus, liet. trūkažolė paprastoji arba cikorija)Chicory Flowers

Savininkiškumas, per didelis rūpestis kitais žmonėmis

Tinka tiems, kurie jaučia perdėtą savininkiškumo jausmą, tų žmonių rūpestis kitais yra egoistinis, nukreiptas į save, manipuliacinis. Šie žmonės turi stiprią valią ir tikisi, kad kiti žmonės prisitaikytų ir paklustų jų sukurtoms taisyklėms. Jie gali kritikuoti kitus žmones, kištis į jų gyvenimą, prikaišioti, zyzti, graužti, neduoti ramybės.

Jiems nepatinka būti vieniems, jie reikalauja nuolatinio dėmesio ir nuolatinės tarnystės. Tipiškas pavyzdys: savininkiškai dominuojantys tėvai, kurie laiko savo suaugusius vaikus „po padu“. Nors jie yra stiprūs, tačiau pilni savigailos ir labai greitai įsižeidžia. Kai kurie CIKORIJOS tipo žmonės susikuria ligas, kad tuo galėtų sulaikyti savo suaugusius vaikus namuose. Dažnai tokie žmonės būna labai kalbūs, užsispyrę dogmatikai, mėgsta ginčytis ir įrodinėti savo tiesas.

Taip pat tinka vaikams, kurie pastoviai ir įkyriai reikalauja savo tėvų ar kitų suaugusiųjų dėmesio.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Chicory / Trūkažolė: žmogus sugeba rūpintis kitais nesavanaudiškai, pasiūlydamas besąlyginę motinišką meilę. Jis duoda, nesitikėdamas nieko už tai gauti atgal. Jis leidžia savo mylimiems žmonėms gyventi savo gyvenimus, jausdamiesi pilnavertiškai ir užtikrintai. Tokie žmonės gyvena, nereikalaudami kitų patvirtinimo, kad jie yra verti meilės. Jie yra šilti, malonūs, rūpinasi kitais žmonėmis ir jautriai reaguoja į jų poreikius.

—————————————————————————————————————————————-

Vervain (bot. Verbena officinalis, liet. Verbena)

Tavo entuziazmas sudegins taveVerbena officinalis flower, close-up

Tinka tiems, kurie turi nusistovėjusias, nekintamas nuostatas bei principus. Jie tiki jomis ir retai keičia savo pažiūras. Tie, kuriems reikia VERBENOS yra ryžtingi, tačiau labai įsitempę, sujaudinti, sunervinti ir labai nori viską pasiekti. Jie deda bereikalingas pastangas į viską, ko imasi ar įsipareigoja, versdami save dirbti, neatsižvelgiant į savo fizines galimybes. Jų mintys aplenkia įvykius, jie prisiima per daug darbų ir stengiasi juos visus atlikti iš karto.

Šie žmonės turi stiprią valią ir tvirtai laikosi savo nuomonės. Jie būna jautrūs neteisybei, skriaudai ir labai pasišventę, dažnai pasiaukojančiai savo tikslui. Dažnai būna per daug entuziastingi, kartais net fanatiški ir nori įtikinti žmones tuo, kuo jie užsiima ar labai mėgsta, bet toks jų elgesys atstumia žmones.

Juos gali kankinti nemiga todėl, kad protas būna aktyvus net naktį ir jie nesugeba pailsėti ir atgauti jėgų. Kalbėdami jie gestikuliuoja, negalėdami nuslėpti savo emocijų, gali atrodyti suirzę, nusivylę arba pasipiktinę dėl esminių dalykų.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Vervain / Verbena: žmogus yra ramus, išmintingas, tolerantiškas ir sugebantis atsipalaiduoti. Nors jis tvirtai laikosi savo nuomonės, tačiau gali pakeisti ją, kai yra reikalas ir neprimesti jos kitiems žmonėms. Toks žmogus plačiai žvelgia į gyvenimą ir žmones.

Pozityviai nusiteikę Verbenos tipo žmonės supranta, kaip rašė Dr. Bachas , kad “ Geriau mėgautis tais dalykais, kuriuos tu mėgsti, negu stengtis juos visus užbaigti”.

———————————————————————————————————————————–

vine
šaltinis: http://www.bachcentre.com

Vine (bot. Vitis vinifera, liet. vynuogė)

Kategoriškas, dominuojantis, tironiškas, nelankstus

Tinka žmonėms, kurie linkę dominuoti. Dažnai jie yra labai gabūs, gali būti talentingi ir ambicingi, turintys aukštų siekių, tačiau visas šias savybes jie naudoja tam, kad užgožtų kitus žmones, taptų dominuojančiais. Kartais gali naudoti ir prievartą, kad pasiektų savo tikslus. Jie viską žino geriausiai už visus ir „nusodina“, pažemina kitus. Ir nors jie jėga neverčia kitų žmonių pasikeisti, tačiau„paima viršų“ ir nustelbia kitus savo norais, nuomone ir iš kitų tikisi ir net reikalauja absoliutaus paklusnumo.

Jie yra agresyvūs ir didžiuojasi tuo, taip pat negailestingai, nuožmiai trokšta valdžios. Jie linkę griebtis aukščiausio lygio kraštutinių veiksmų, kurie dažnai būna žiaurūs ir be jokios užuojautos.

Pavyzdžiu gali būti tėvai arba viršininkas, kuris valdo, naudodamas botagą, arba politinis diktatorius, kuris naudoja bet kokias priemones savo tikslams pasiekti (pvz. Hitleris, Stalinas).

Tai gali būti mokyklos chuliganas, terorizuojantis ir agresyviai kontroliuojantis kitus vaikus.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Vine / Vynuogė: ryžtingumas, tačiau be dominavimo. Pozityviai nusiteikę VYNUOGĖS tipo žmonės kituose mato geras savybes, padrąsina juos ir veda pirmyn, tačiau nekontroliuoja. Tai išmintingi vadovai, mokytojai ar tėvai. Jie naudoja savo gerąsias charakterio savybes tam ,kad padėtų kitiems surasti savo gyvenimo kelią. Jie įkvepia kitus savo pagarba ir užtikrintumu.

———————————————————————————————–

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.