Baimės

 PAŽVELK Į AKIS SAVO BAIMĖMS

 

Mimulus (bot. Mimulus guttatus, angl. Monkey flower, lt. geltonasis puikūnas)Mimulus on white background, close up

Baimės ir nerimas dėl žinomos priežasties

Tinka tada, kai yra žinoma baimės priežastis: liga, mirtis, nelaimingi atsitikimai, skausmas, tamsa, šaltis, skurdas, kiti žmonės, gyvūnai, vorai, kalbėjimas viešumoje, baimė netekti darbo ar draugų. Tinka žmonėms, kurių baimes galima lengvai įvardinti. Žmonės, kenčiantys nuo šių baimių gali būti meniškos prigimties, labai talentingi, bet labai drovūs, santūrūs, mėgstantys vienumą ir jiems labai sunku kalbėti viešumoje, tarsi „surakina liežuvį“.

Puikūno tipo žmonės dažnai parausta, užkaista bendraudami viešumoje, pradeda mikčioti ir užsikerta kalbėdami arba pradeda nervingai juoktis.

Puikūnas tinka droviems, baikštiems ir labai jautriems vaikams, kurie bijo gyvūnų, tamsos ir t.t.

( dar žiūrėti Larch /Maumedis)

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Mimulus ( puikūnas) : asmeninis pasitikėjimas savimi, drąsa pažvelgti gyvenimo išbandymams į akis,  padaryti tai netgi su humoru.

Suteikia jėgų apginti savo įsitikinimus ir principus, pilnai kontroliuoti savo emocijas ir džiaugtis gyvenimu be baimės.

———————————————————————————————————————————–

 

Aspen (bot. Populus tremula, liet. drebulė / epušė)

Baimė ir susirūpinimas be priežastiesAspen catkins (Populus tremula)

Tinka žmonėms, kuriuos staiga apima baimė ir rūpestis be jokios aiškios priežasties. Jie tampa susirūpinę ir nervingi. Tipinis atvejis, kai padėtų Drebulė yra pabudimas po košmariško sapno, net tada, kai neprisimenamas sapno turinys. Padeda mažiems vaikams, kurie sapnuoja košmarus ir prabunda verkdami ir apimti siaubo. (taip pat žiūrėti Rock rose)

Baimė Drebulės žmogų kartais persekioja ir dieną ir naktį, kartu su nepaaiškinama nelaimės nuojauta, kai žmogus yra vienas, arba draugų kompanijoje, gali būti lydimas nepaaiškinamo drebulio, apimančio visą kūną.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Aspen/ Drebulė: vidinė ramybė, saugumo jausmą , nuramina baimes. Nuogąstavimas, bloga nuotaika pakeičiami aistra naujiems potyriams ir nuotykiams, nekreipiant dėmesio į sunkumus, bei ignoruojant pavojus.

Dr. Bachas rašė: „ Jeigu jau kartą mes suvokėme, kad esame anapus skausmo ir kančių, anapus rūpesčių ir baimių, anapus visko, išskyrus gyvenimo džiaugsmą, mirties džiaugsmą ir nemirtingumo džiaugsmą… mes galime žengti tuo keliu, per visuspavojus ir sunkumus, visiškai nesibaimindami.“

—————————————————————————————————————————————

Cherry plum  ( bot. Prunus cerasifera, liet. Kaukazo slyva)

Baimė prarasti kontrolę ir savitvardąPrunus cerasifera, Cherry Plum

Tinka žmonėms, kurie baiminasi prarasti savo veiksmų kontrolę. Jie gali būti ties visiško nervinio išsekimo riba. „Bomba gali tuoj susprogti“. Jie gali  būti gilios nevilties būklėje, kai prarandamas sveikas protas ir blaivus mąstymas

Laikotarpiu, kai reikalinga Kaukazo slyva, žmogus gali jausti būseną, kai jis tuoj „susprogs“ ir tada prasiverš žiaurumo impulsai.

Tokie žmonės gali pastoviai plūsti savo šeimos narius, draugus ir elgtis su jais isteriškai, pratrūkdami dėl menkiausio mažmožio.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Cherry plum / Kaukazo slyva: tai – žmogus, turintis ramų protą bei galintis galvoti ir elgtis racionaliai.

—————————————————————————————–

Red Chestnut (bot. Aesculus carnea, liet. rausvasis kaštonas)

Baimė ar per didelis rūpestis dėl kitų saugumored chestnut

Tinka tiems žmonėms, kurie turi nesaugumo jausmą, susijusį su savimi ir nerimą dėl kitų gerovės, ypač dėl šeimos narių ir artimų draugų. Jie pastoviai bijo, kad jų artimiems žmonėms gali kažkas blogo nutikti, kad menkiausias nusiskundimas gali išaugti į didžiulę nelaimę, kad vaikas žaisdamas nukris ir susižeis, arba vykstant atostogų lėktuvu, šis nukris.

Tai laikina būsena, būdinga slaugytojams, globėjams, patarėjams.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Red chestnut / Rausvasis kaštonas : galimybė rūpintis kitais su užuojauta, bet be nerimo. Teigiamai nusiteikę Rausvojo kaštono tipo žmonės spinduliuoja sveikatos ir drąsos energiją. Sudėtingose situacijose jie sugeba įkvėpti bei palaikyti morališkai ir tuo pačiu metu patys išlieka psichiškai stabilūs ir ramūs.

Žmonės yra laimingi, galėdami suteikti pagalbos, tada, kai yra prašomi ir susilaiko nuo priverstinės pagalbos suteikimo, kai jų niekas neprašo.

——————————————————————————————————————————————–

 

Rock rose (bot. Helianthemum nummularium, liet.paprastasis saulenis)Rockrose on white background, close up

Baimė ir siaubas, stovi lyg stabo ištiktas, suakmenėjęs 

Tinka didelio šoko atvejais, pvz. įvykus avarijai, išsigelbėjus po kokios nors įvykio, arba mačius savo akimis kokį nors siaubingą įvykį. Kenčiant nuo stiprios grėsmės – gamtinės nelaimės, staigi liga, apiplėšimas ir t.t. , kai žmogus stovi sustingęs, lyg suakmenėjęs ir bejėgis.

Panašus stovis gali ištikti atsibudus po naktinio košmaro ( taip pat žiūrėti Aspen ir Rescue Remedy).

„Rock  rose“ būsena paprastai trunka neilgai, nes ją sukelia kažkoks staigus įvykis.

Pozityvus pokytis, kurį suteikia Rock rose/ paprastasis saulenis : drąsa ir „aiškus protas“, žmogus tokiose situacijose sugeba išlikti ramus ir lyg tai pamiršta apie savo paties egzistavimą.

—————————————————————————————————–

Jei jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujausių straipsnių prenumeratą, paspaudę nuorodą dešiniame viršutiniame tinklaraščio kampe. Tuomet visus straipsnius gausite į savo el. pašto dėžutę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.