Asmeninio augimo programa “Gyvenu BE pykčio“

Aistės Virketės foto

       „Kitų pažinimas yra išmintis,

       Savęs pažinimas yra šviesa.

       Norint valdyti kitus, reikia jėgos,

       Norint valdyti save, reikia stiprybės.“  (Laodzi)

 

Pasak psichologijos mokslų daktarės, religijų ir meditacijų žinovės Brendos Shoshannos, pyktis yra galingiausias piktadarys, slypintis kiekvieno iš mūsų viduje, kai, tuo tarpu mes bijome išorės priešų.

Pyktis – tai emocija, pavergianti ir nuodijanti mūsų gyvenimus. Pyktis turi daug veidų – jis pasireiškia įvairiomis formomis ir sukelia įvairių padarinių.

Egzistuoja atviros pykčio formos, jas lengviau atpažinti, įvardinti ir sąmoningais veiksmais keisti. Tačiau yra taip pat daugybė užslėptų pykčio formų, kaip depresija, nerimas, apatija, neviltis. Jos ardo mūsų gyvenimus ir norėdami jų galutinai atsisakyti, pirmiausia turime surasti šakninę negalavimų priežastį. Norėdami pradėti darbą su šia galinga ir paslaptinga emocija, turite išmokti atpažinti pykčio apraiškas.

Šioje programoje nagrinėsime 24 pykčio formas, kiekvienai iš jų bus skirta viena savaitė. Po 4 savaičių, skirsime vieną savaitę apibendrinimui.( 24 sav. + 6 sav.= 30 sav.)

16 Aug 2013 — Young man covering cheeks with hands — Image by © Adrianko/Corbis

 

   Jeigu oda nuėjo pagaugais ar ant     galvos   pasistojo plaukai, o galvoje kilo   pasalūniška mintis: „Ką? 30 savaičių? Na,   tai tikrai ne man.“ Tuomet dedame tašką   ir atsisveikiname.

O jeigu dabar išgirdote širdies proto   balsą, taip – tą kuris tyliai sukirba   krūtinės viduryje, tai tęskite…

Mūsų protas – kaip garsiai karksinti varna, nuolat reikalaujanti dėmesio. Tai yra baimės balsas ir jei mes klausysimės jos patarimų, mes vis labiau ir labiau tolsime nuo savo esmės. Mūsų sielos balsas yra lyg drugelio sparnų plazdenimas – švelnus ir tylus. Jei atidžiai klausysimės to tylaus plazdenimo – tai judėsime link savo tikrosios prigimties ir patirsime tokią gilią MEILĘ, kuri anksčiau mums atrodė neįmanoma.

Klausykis tylaus plazdenimo…Didingi dalykai ateina į pasaulį tyliai. Jei pavyks išgirsti drugelio sparnų plazdenimą, aplink galingai džeržgiant, karksint ir riaumojant pasauliui, tada pavyks išgirsti ir švelnią gyvenimo meilės ir vilties simfoniją“.

https://drugelioefektas.com/2013/11/18/apie-varna-ir-drugeli-arba-daug-pykcio-atspalviu/

09 Jun 2014, Germany — Germany, Bavaria, Girl is balancing on tree trunk — Image by © Martin Wimmer/Westend61/Corbis

                                            APIE PROGRAMĄ:

  1.  Tai – autorinė programa, skirta savarankiškam savęs pažinimui ir tobulėjimui. Viskas ko jums reikia, tai – noras, ryžtas, kompiuteris, storas sąsiuvinis pratimams atlikti, rašiklis ir dėmesys, patogiu Jums laiku.
  2. Kiekvieną sekmadienį jūs gausite į savo el.paštą užduotis visai ateinančiai savaitei. Tai bus tos savaitės pykčio forma, jos apibūdinimas ir kilmė, pratimai, apasisaugojimo formos, papildoma literatūra ir filmai. (Šia medžiaga galėsite naudotis visą gyvenimą.
  3. Sporto salėje ar jogos užsiėmimuose mes treniruojame kūno raumenis, sąmoningai treniruojame protą būti “čia ir dabar” akimirkoje ugdome vidinę ramybę. Kasdien atlikdami pykčio atpažinimo pratimus, išmokstame atpažinti įvairias jo formas ir atsikratyti žalingų elgesio įpročių.
  4. Viena savaitė yra pakankamas laikas integruoti įgytas žinias ir taikyti jas kasdieniame gyvenime. Pratimai yra nesudėtingi ir duoda ženklius rezultatus.
  5. Susitikimai grupėje vyks praėjus vienam ciklui ( 4 savaitės+ 1 sav.pakartojimui= kas 5 savaitės).
  6. Ši programa – tai atleidimo sau ir kitiems programa. Daug apie tai rašoma ir kalbama, bet rezultatus pasiekiame, kai disciplinuotai atliekame užduotis, jaučiame grupės vadovo ir bendraminčių palaikymą ir pastebime ženklius pokyčius savo gyvenime.
  7. Asmeninės konsultacijos vyksta 2 kartus per mėnesį (laikas derinamas individualiai). Asmeninėms konsultacijoms taikoma 20% nuolaida ( 35,-€ 1 val. trukmė).
  8. Programos kaina: 750, – € ( 30 savaičių = 6 moduliai/6 grupės susitikimai/visą gyvenimą išliekanti medžiaga.

Vieno modulio ( sudaro 5 savaičių užduotys + 1 grupės susitikimas) kaina 125,-€ (Mokėjimo planas sudaromas ir aptariamas individualiai su kiekvienu dalyviu). Užsiregistravusiems pranešiu sąskaitą, į kurią galima pervesti pinigus. Išrašoma sąskaita. 10% kiekvieno dalyvės mokesčio bus skirta labdaros projektui  (nuspręsime kartu grupėje).

Programos pradžia – 2019m.vasario m.

Programą veda Rūta Lenkauskienė, sertifikuota dr.Bacho žiedų terapijos, theta metodo, kūno terapijos ir aromaterapijos praktikė ( 14 metų patirtis)

Pirmoji pilotinė grupė programą jau baigė spalio 13 – 14 d.

Dalyvių atsiliepimai kurso pradžioje ir eigoje:

***“Pirmosios savaitės užduotis įveikti sekėsi sunkiai. Tiek visokių situacijų ir emocijų buvo, stengiausi valdytis pagal aprašymą, kvėpuoti, rašyti, stebėti situaciją iš šono, bet nepavyko. Teko garsiai ir griežtai su savim pasikalbėti . Žodžiu savaitė buvo įtempta ir parodė, kiek daug reikės mokytis.“ (D.)

***“Tikiuosi po kursų nebesinešiosime  tų akmeninių lagaminų- nebeliks jų mūsų kūne – ir mažų inkstuose ar tulžyje. Jie juk ir kaupiasi, kai jaučiame pyktį, nuoskaudas, jaučiamės neįvertintos ir nesuprastos . Jie ėda mūsų laiką, mintis ir jausmus. Užvaldęs mus, kelia kraujo spaudimą, skauda galvą , galbūt verkiame, galbūt jaučiames aukomis.“(R)

***“Labai laukiau asmeninio augimo programos Gyvenu BE pykčio. Nelabai įsivaizdavau kaip tai bus, bet kaip visada Rūtelė nenuvylė. Neįsivaizdavau kad gali būti tiek pykčio formų, bet kiekvieną savaitę susipažįstant su vis nauja forma, beveik kiekvieną kartą prisimeni save ryškiau ar švelniau joje buvusia.

Didelių sunkumų, iššūkių ar problemų galima sakyti nebuvo. Tapo įpročiu laukti kiekvienos savaitės informacijos, paskui analizuoti ją, taikyti savo gyvenime. Informacija koncentruota. Sunkiausia tikriausiai kai reikia save išlukštenti ir prisipažinti sau pačiai, kad turi savyje dar ne vieną pykčio formą, su kuria vis dar nepavyksta susitvarkyti. Bet tapo įdomu, kad jau kai kuriuos savyje glūdinčius dalykus pastebi iš šono, tai kažkas nauja. Tarytum akys atsiveria, kad štai šis dalykas tau trukdo gyventi, nepraskaidrina ir kitiems gyvenimo, tada bandai bent jau po trupinėlį keistis, diskutuoti su sau artimais žmonėmis, stebėti kaip keičiasi situacija, kai pakeiti požiūrį.

Susitikimai būtini, kaip vanduo, juose tarytum išsigryninam, išgirstam viena kita, pasipasakojam pačios, gaunam pastebėjimų ar pastabų iš šono. Pats mastai mastai, o vienas klausimas ir tavo mastymas apsiverčia visai kitu kampu. Pasipasakojus savo pojūčius ir situaciją, man uždavėte labai gerą klausimą. Iš pradžių žinoma neigiau tai, bet kelias dienas pamasčiusi supratau, kaip buvote teisios. Puiku kai informaciją perskaitai, gauti užduotį ir po to išsidiskutuoji kaip sekėsi tai daryti, kas trukdė ir t.t., savęs išsilukštenimas nėra malonus dalykas, sakyčiau pakankamai skausmingas kartais būna.

Programos apimtis, informacijos kiekis, pateikimas, vadovo dalis mane pilnai tenkino 10 balų.  O ar viską padariau…. žinoma ne (sunku tai prisipažinti )  nėra lengva beveik kiekvieną savaitę rimtai analizuoti save ir jeigu savyje atrandi kokių nors didesnių neigiamų bruožų, tada stengiesi juos kažkaip į šoniuką nustumti J Čia tas pats, kai reikia dirbti kokį nors nelabai malonų darbą, tada eini kambarius tvarkai, lygini ar dar ką nors sugalvoji, kad tik nustumti kuo toliau nemalonaus darbo laiką.

Programa įdomi, radau ne vieną gerą patarimą. Atsiųstą medžiagą perverčiu ne vieną kartą, vis bandydama prisiminti patarimus ir žinoma juos taikyti praktikoje. Kiekvienos savaitės medžiagą atsispausdinu, pažymiu skirtukais ir segu į vieną segtuvą.“ (D.)

 

***“Programos apimtis, kiekis ir išdėstymas – 10 balų.  Man patinka koncentruotas ir aiškus medžiagos išdėstymas, be to dar nurodai papildomą medžiagą, video ir pan., jei norėtųsi daugiau. Manau,kad tavo, kaip programos vadovės, vaidmuo – taip pat 10. Sau rašau 9, nes  galėčiau daugiau laiko skirti situacijų  aprašymui, o ne tik žodinei analizei.“ (J.)

 

***Esu dėkinga už sugalvotą ir pasiūlytą pykčio kursą. Pirmojo modulio įvertinimas dešimt balų – nes tai pajudino tai, ko rodos net neturėjau arba nesuvokiau, kad tiek turiu. Orginaliai ir įdomiai įvertinčiau pačios emocijos aprašymą, įvertinimą ir pateikimą, tiksliau supažindinimą ir nurodymą, kaip ieškoti , ar kaip iškrapštyti iš savęs.

Gal sakyčiau dar reikėtų surasti tokių filmų ar knygų, kurios leistų labiau atpažinti, pastebėti kituose tas emocijas.Tarkim, filmas ,,Tobuli melagiai“ leidžia pažinti skirtingų žmonių reakcijas ir bandymą manipuliuoti, išsisukti iš situacijos, sugebėjimą suvaidinti nekaltu veidu.

Ar viską padariau? Žinoma, kad ne, nes vis dar išlenda kažkas , supranti, kad suveikė tada vienaip, o vėliau kitaip.

Rašymas yra geras dalykas, kai pripranti, nes fiksuoja rodos ir kvailą mintį, kuri vėliau toli gražu taip nebeatrodo. Ir ji išlieka, nes prisiminti viską, kas atplaukė minčių sraute – neįmanoma šiulaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje.

Dėkoju, kad esate , vedate , ieškote.“(R.)

***************************************************************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama