Kodėl “Drugelio efektas“?

Frazė nusako idėją, kad drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią arba užlaikyti, pagreitinti ar netgi sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje.

Švelnus prisilietimas prie žmogaus sielos ir kūno, jautrus, laiku ištartas žodis arba jį pakeičianti tyla, suteikianti erdvės jam priimti savo skausmą be kaltės ir vertinimo – visa tai man yra “drugelio efektas“, kurį patiriu pati ir stengiuosi suteikti kitam.

Dar Senovės Graikijoje  žodis „psyche“ reiškė tiek „drugys“, tiek „siela“ ir buvo siejamas su neišmanančio žmogaus tapimu išmintingu. Naujosios Zelandijos maoriai tikėjo, kad žmogaus siela po mirties grįžta į žemę kaip drugelis. Senovės italai taip pat siejo mirusių žmonių sielas su drugeliais. Pasak sufijų, drugys, skrendantis į žvakės liepsną yra lyg siela, žūstanti dieviškoje ugnyje.

Daugelyje kultūrų drugelis yra transformacijų arba pasikeitimų simbolis, gyvenimo – mirties – atgimimo simbolis, nes kol jis tampa spalvingu ir gražiu drugeliu praeina kiaušinio – vikšro – kokono fazes. Jose taip aiškiai atpažįstamas žmogaus vidinio vystymosi ir dvasinio tobulėjimo kelias.

  • Vikšro periodu jaučiamas didžiulis noras veikti, aiškiai nesuvokiant to noro prasmės, vyksta kaupimo į save procesas.
  • Kokono būsenoje pradeda užgimti ir augti idėjos, kurios iškarto „apauga“ abejonėmis, nepasitikėjimu ir baimėmis, „kad nepasiseks“ ir tapimas drugeliu atrodo tolimas ir net nerealus. Šį laikotarpį dažnas žmogus mieliau būna vienas, paskendęs savo mintyse, saugodamas savo užsimezgusį embrioną, procesas neretai būna lydimas skausmingų išgyvenimų, kritimų ir pakilimų. Tačiau jis be galo įdomus.
  • Ir pagaliau, drugelio fazėje, žmogus pajunta visišką pilnatvę, ramybę ir išsilaisvinimą, nes ilgai brandinta idėja užgimė, didysis planas pavyko. Pasaulis pamato nuostabaus grožio drugelį ir niekam nereikia įrodinėti, kad tu esi drugelis.
  • Deja, drugelio – spalvingo ir nuostabiai gražaus, gyvenimas tęsiasi vos keletą dienų. O tada viskas prasideda iš pradžių.

Drugelis simbolizuoja dvasinį išsilaisvinimą, stereotipų atsikratymą ir suvokimą, kad pokyčiai, kokie skausmingi jie bebūtų, būtini vidiniam tobulėjimui ir ėjimui pirmyn savo širdies Keliu.

“Kiekvienas žmogus turi gyvenimo tikslą ir kiekvienas yra gavęs ypatingą dovaną, kokį nors neįprastą talentą, kurį gali skirti kitų žmonių labui. Kai tai darome, kai atliekame tarnystės veiksmą, mūsų sielos džiūgauja.“ (Deepak Chopra)

************************************************************************

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2020. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

2 mintys apie “Kodėl “Drugelio efektas“?

    1. Džiaugiuosi už jus ir su jumis. Malonu sužinoti, kad šiais informacinės lavinos laikais dar kas nors nustebina ir sujaudina. Dėkoju,kad skaitote ir dalinatės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.