Apie tinklaraštį

su_drugeliuKodėl „Drugelio efektas“?

Drugelio efektas – tai chaoso teorijos metafora.
Frazė nusako idėją, kad drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią arba užlaikyti, pagreitinti ar netgi sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje. Mosuojantys sparnai vaizduoja mažus pokyčius pradinėse sistemos sąlygose, kurie sukelia įvykių grandinę, vedančią prie didelio masto permainų. Drugelis nesukelia tornado tuo požiūriu, kad suteikia jam energijos, bet sukelia tornadą tuo atžvilgiu, kad jo sparnų mostas yra esminė dalis pradinėse sąlygose, sukuriančiose tornadą (jei drugelis nesumosuotų sparnais, sistemos trajektorija galėtų būti visiškai kita ir tornadas nesusiformuotų).

Tokį paaiškinimą galima rasti vikipedijoje (http://lt.wikipedia.org/wiki/Drugelio_efektas), bet kodėl jis ”užkabino” mane? Esu tvirtai įsitikinusi, kad atsitiktinumų gyvenime nebūna.

Kaip rašė Anatole France ,,Atsitiktinumas yra Dievo slapyvardis, kai jis nenori pasirašyti tikruoju vardu.”

Taigi, kai ilgai ieškojau pavadinimo savo užgimstančiam kūdikiui – tinklaraščiui, ši nuostabi metafora pasirodė mano padangėje. Šis terminas apjungia visas sritis, kuriose aš dirbu, tobulėju, einu savo širdies keliu ir kiekvieną dieną atrandu begalę nuostabių dalykų. Laukinių augalų virpesiai – Dr.Bacho žiedų terapijoje, laiku ir vietoje ištartas žodis – konsultuojant žmones, besikreipiančius pagalbos, bei stebuklinga prisilietimo galia – visa tai man simbolizuoja drugelio sparnų mostelėjimą. Šis švelnus ir nieko nežeidžiantis judesys sukelia didžiulius pokyčius – žmogus stabteli, įsiklauso į save, pradeda girdėti tylų savo vidinio ”Aš” balsą ir nusprendžia eiti Savo Dvasiniu Keliu. Tai kažkada pajutau aš, tuo noriu dalintis su visais, nes kiekviena laiminga siela šalia mūsų daro pasaulį nuostabų ir stebuklingą.

drugelisant rankosSu drugeliais „draugauju“ labai seniai. Jie – mano papuošaluose, drabužiuose, aplinkoje, mano sukurtas aromaterapinis ritualas taip pat vadinasi „Drugelio šokis“.

Dar Senovės Graikijoje  žodis „psyche“ reiškė tiek „drugys“, tiek „siela“ ir buvo siejamas su neišmanančio žmogaus tapimu išmintingu. Naujosios Zelandijos maoriai tikėjo, kad žmogaus siela po mirties grįžta į žemę kaip drugelis. Senovės italai taip pat siejo mirusių žmonių sielas su drugeliais. Pasak sufijų, drugys, skrendantis į žvakės liepsną yra lyg siela, žūstanti dieviškoje ugnyje.

Daugelyje kultūrų drugelis yra transformacijų arba pasikeitimų simbolis. Drugys taip pat yra gyvenimo – mirties – atgimimo simbolis, nes kol jis tampa spalvingu ir gražiu drugeliu praeina kiaušinio – vikšro –kokono fazes.Visose šiose drugio vystymosi stadijose galima aiškiai atpažinti žmogaus vidinio vystymosi ir dvasinio tobulėjimo fazes.

  • Vikšro periodu jaučiame didžiulį norą, aiškiai nesuvokdami to noro prasmės, tačiau kaupiame viską į save.
  • Kokono būsenoje pradeda užgimti ir augti idėjos, kurios iškarto „apauga“ abejonėmis, nepasitikėjimu ir baimėmis, „kad nepasiseks“ ir tapimas drugeliu atrodo tolimas ir net nerealus. Šiuos periodu žmogus mieliau būna vienas, paskendęs savo mintyse, saugodamas savo užsimezgusį embrioną. Šis procesas neretai būna lydimas skausmingų išgyvenimų, kritimų ir pakilimų, tačiau be galo įdomus.
  • Ir pagaliau, drugelio fazėje, žmogus pajunta visišką pilnatvę, ramybę ir išsilaisvinimą, nes ilgai brandinta idėja užgimė, didysis planas pavyko. Pasaulis pamato nuostabaus grožio drugelį ir niekam nereikia įrodinėti, kad tu esi drugelis.Stages of Butterfly Metamorphosis

Deja, drugelio – spalvingo ir nuostabiai gražaus, gyvenimas tęsiasi vos keletą dienų. O tada viskas prasideda iš pradžių.

Drugelis simbolizuoja dvasinį išsilaisvinimą, stereotipų atsikratymą ir suvokimą, kad pokyčiai, kokie skausmingi jie bebūtų, būtini vidiniam tobulėjimui ir ėjimui pirmyn savo širdies Keliu.

Šioje erdvėje dalinuosi per ilgus metus sukaupta savo patirtimi, pastebėjimais ir įžvalgomis. Džiaugiuosi, kai švelnus prisilietimas mintimis ir žodžiais suteikia pokyčius visuose lygmenyse. Pasidalintas gėris plinta, didėja ir grįžta atgal. Didžiulė palaima yra stebėti, kaip kitas žmogus keliasi iš duobės, atsitiesia ir žengia pirmus žingsnius pirmyn, link naujo, visai kitokio gyvenimo. Neapsakomo saldumo jausmas tada užlieja krūtinę ir kasdieniu palydovu tampa pilnatvės pojūtis.

Mano dabartinę būseną bene geriausiai atskleidžia žymaus paskaitininko Deepak Chopra žodžiai:

“Kiekvienas žmogus turi gyvenimo tikslą ir kiekvienas yra gavęs ypatingą dovaną, kokį nors neįprastą talentą, kurį gali skirti kitų žmonių labui. Kai tai darome, kai atliekame tarnystės veiksmą, mūsų sielos džiūgauja.“

*******************************************************************************************************

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2015. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

2 komentarai “Apie tinklaraštį

    1. Džiaugiuosi už jus ir su jumis. Malonu sužinoti, kad šiais informacinės lavinos laikais dar kas nors nustebina ir sujaudina. Dėkoju,kad skaitote ir dalinatės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.