Sudžiūvusios gėlės

Apie ką jums pasakoja sudžiūvusios gėlės? Taip, tos, kurios sudėliotos seniai skaitytų knygų puslapiuose. Džiūdamos gėlės suraukšlėja knygos lapus, tačiau nesugadina pačios knygos, o įspaudžia praėjusių laikų patirtis primenantį kvapą. Atsiverti, rodos visai atsitiktinai, tokią knygą ir iš jos pabyra prisiminimų gėlės. Kiekvienas puslapis – neįkainojama mano patirčių saugykla, primenanti, kokio ilgio ir kokios prasmės Kelias nueitas. Kai prieš mano akis atsidūrė šis simbolis – atverstoje knygoje išsiskleidęs drugelis – moteris su kūdikiu rankose, tai buvo atspirties taškas asmeninės konsultacijos metu. Moteris, vardu Dalia, lydėjusi mane šioje kelionėje, paprašė papasakoti apie ką man kalba šis simbolis. Ir aš nedvejodama atsakiau, kad tai – mano asmeninės transformacijos, o kūdikis – naujas kūrinys, apie kurį aš dar nieko nežinau. Iš knygos puslapių kyšantis laumžirgio sparnelis man taip pat asocijavosi su dideliais pokyčiais, apie kuriuos dar nieko nežinau. Ramiai atsivėriau nežinomybei ir leidau viskam būti, kasdieną, kaip įprastai „lokiškai“ stebėdama savo reakcijas į mane supančius žmones, įvykius ir aplinką.

Dabar atpažįstu, kad transformuojuosi jau daug metų, kaip drugelis, kiekvieną kartą išgyvenu kiaušinio, po to kirmino, tada ilgąjį ir nepatrauklųjį lervos periodą, ir galiausiai įvyksta drugelio gimimas – kartais skausmingas, kartais džiaugsmingas, toks svaiginančiai spalvingas, tačiau labai trumpas. Ir vėl viskas kartojasi iš naujo.

Dabartinis laikotarpis, kai Lilit (Juodasis Mėnulis)  devyniems mėnesiams, apsigyveno Dvynių ženkle, iškeldamas į paviršių mokinystės, komunikacijos, mąstymo aspektus ir kartu veikdamas priešingą Šaulio ženklą, kuris kalba apie mokytojo, autoriteto talentą, man pasirodė ypatingai gražus ir prasmingas. Paskutinioji vasaros stovykla, kuri buvo skirta Judesiui, nes be jo ateitų sąstingis, pralėkė kaip viena laiminga akimirka. „Judesys gali būti išorinis ir vidinis, matomas ir vos apčiuopiamas“, – taip kalbėjo stovyklos sumanytoja Jurgita, kurios gyvenimas yra ištisas judesys – šokiai linijomis ir ratu, šokiai savo viduje (inner – dance), ir šokiai – rytinė mankšta, viskas telpa į žodį „judesys“. Judėjimas, išjudinimas, judesys – taip pat kuria transformaciją arba pokytį, atvedantį į kitokią būseną, geresnę kokybę, prasmingesnę būtį. Kad lėtas judėjimas miško takeliais suaktyvina gyvybinę energiją, visiems leido patirti Ramunė, subtiliai, kūrybiškai ir švelniai lydėdama per augalų karalystes ir visas stichijas.

Ši ilga įžanga atskleidžia ilgą, mažais ir užtikrintais žingsneliai nueitą asmeninių transformacijų kelią.

Mokydamasis atrandi tai, ką jau žinojai.

Veikdamas parodai, jog tai žinai.

Mokydamas primeni kitiems, kad jie taip pat viską puikiai žino.

Jūs visi esate besimokantieji, veikiantieji, mokinantieji.“  

Richardas Bachas “Iliuzijos“

Šiuo metu retrograde esantis Saturnas iš praeities iškėlė 2014 – uosius metus, stovykla “Patinku pati sau”, kurioje pirmą kartą sutikau Ramunę, o Jurgita į moterų stovyklą atvažiavo pirmą kartą.

Tada klijavome kortas iš spalvotų žurnalų iškarpų, rašėme norus ir svajones, klausėmės gongų ir dalijomės išgyvenimais, valgėme gražiai paruoštą maistą, mėgavomės buvimu moteriškoje bendrystėje. Prisimenu, toje stovykloje pasakiau, kad būsiu visų mama ir pasirūpinsiu maistu. Tada, dar nieko nenutuokiau apie astrologiją, savo Drakoną ir šio gyvenimo užduotis. Tada buvau mama, kuri apsiima viską daryti už savo vaikus – gaminti valgį, plauti indus, jaudintis dėl blogos nuotaikos, pergyventi dėl to, kad nepatinka maistas, per prastas kambarys, kad stovykla neatitiko lūkesčių. Egoistiškai viską susikroviau ant savo pečių, pati nesuvokdama to, atėmiau galimybę kiekvienai patirti ir mokytis savo pamokas. Gavau skaudžiai nepelnytą atsaką (tada taip maniau), įšokau į aukos kaliošus, ieškojau užtarimo ir patvirtinimo, kad esu pakankama. Praėjus šešeriems metams, sutikau savo “skriaudėją” kitoje stovykloje, pažinau ir ilgai galvojau, kodėl Visata siunčia man patikrinimą. Dabar tvirtai galiu pasakyti, “Labas, mano Puikybe, aš atpažinau tave!” Dėkoju, kad tada gavau Ją  – mano didžiąją Trenerę, kuri suteikė man įrankius ir resursus tobulėti. Nors tada įsiskaudinusi pasakiau “niekada daugiau nedarysiu jokių stovyklų”, vis tiek darau jas iki šiol. Na o mano Trenerė išmokė mane nesipuikuoti ir atiduoti atsakomybę į kiekvieno rankas. Išmokė paprašyti pagalbos ir pasidalinti darbus. Tada mano perskaitytos Richardo Bacho eilutės: ”kiekviename iš jūsų glūdi sugebėjimas apsispręsti būti sveikam arba sirgti, būti turtingam arba vargšui, būti laisvam arba vergauti. Tai nusprendžiame mes patys, o ne kiti.” buvo suvoktos visai kitaip. Reikėjo laiko, kad suvokimai, kaip tos sudžiūvusios gėlės, iškristų iš knygos ir primintų man, kad esu pakankama, o kiekviena patirtis yra mano didžiausias lobis, kurio vertę pajutau ir įvertinau tik dabar.

 “Patinku pati sau” stovykla buvo ta Motina Žemė, kurioje sudygo dvi puikios sėklos – Mokytojos – Jurgita ir Ramunė.

“Savo laimės kelyje turime surasti mokymą, dėl kurio ir pasirinkome šį gyvenimą.”

R.Bach “Iliuzijos

Nusprendžiau būti laiminga, nes aš atpažinau savo Puikybę ir ta pažintis leido man mėgautis prieš septyneris metus sudygusių gėlių žiedais. Sudžiūvusios gėlės nuo šiol bus mano prasmingų transformacijų simboliu. Kiekvienas pamatytas drugelis ir laumžirgis, man taip pat primins apie asmeninių transformacijų Kelią, kurį aš einu. Mokausi žingsniuoti su lengvumu ir džiaugsmu, be sunkių patirčių, skausmo ir kančios, be pasipriešinimo ir teisimo, savęs ir kitų. Dėkoju už kasdieninį smalsumą, kuris veda į atradimus per atpažinimus. Man labai įdomi mano Kelionė.

********************************************************

Pasidalinkite šia žinute su kitais, kam šiandien labai reikia ramybės ir palaikymo. Pasidalintas gėris didėja ir sugrįžta su kaupu.

Registruokitės ir gaukite naujienas.

Asmeninės sesijos per zoom programą arba gyvai, tereikia susisiekti el.paštu leruta@gmail.com ir suderinti laiką.

*Tu nepralaimi, kai Tave nugali, Tu pralaimi, kai pasiduodi.

*Išlikime ryšyje.

*Išdrįsk prašyti pagalbos.

************************************************************************

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2021. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.