Rudens lygiadienis:gėrybių dalybos ir padėka.

Šiandien jau mačiau išskrendančius paukščius: jie garsiai klykavo atsisveikindami, tvarkingai rikiavosi į V raidės komandą ir išnyko saulėtame danguje pietų kryptimi. Iki pasimatymo! Lauksime sugrįžtant, kaip laukiame kiekvienais metais.

Sename kadagių slėnyje radau išeinančios vasaros kurpaites, ji taip skubėjo, kad paliko jas, bet žadėjo sugrįžti.

Saulės ratas danguje trumpėja, pamažu pradedame ruoštis artėjančiai vėsai, rudens darganoms ir tamsai, kai vis daugiau laiko praleisime “viduje“ – savo namuose ir savyje. Saulės paauksuotos prasidedančio rudens dienos skleidžia ramią ir švelnią energiją. Visai kitaip nei per pavasario lygiadienį, jaučiamės sotūs ir patenkinti, pasipildę energijos, pasimėgavę, mus visą vasarą lepinusiais, saulės spinduliais. Vis dažniau pastebiu, kad pagauna ilgesinga atsisveikinimo nuotaika, kurią paaštrina namus paliekantys vaikai. Intuityviai jaučiu, kad atėjo metas atsisveikinti su išoriniu pasauliu, užsisklęsti šiltuose namuose ir tęsti pradėtus darbus, daugiau dėmesio skiriant vidiniam pasauliui.

Akimirkos iš laimingų galios moterų rato

Mergelės ženklas pereina į Svarstykles ir   tai reiškia rezultatų susumavimo bei   harmonijos atkūrimo laikotarpį.   Svarstyklės sugeba atsižvelgti į kitų   poreikius, stengiantis juos suprasti ir   užjausti. Dabar aktualu keisti ankstesnį   požiūrį, ieškoti sąlyčio taškų, išlyginti   jėgų pusiausvyrą, ugdyti toleranciją,   siekti santykių lengvumo, draugiškumo,   harmonijos, grožio, pasitenkinimo bei   estetikos.

 

Šis, rudens lygiadieniu prasidedantis, periodas labai tinkamas metas apibendrinti rezultatus. Svarbu  – iš naujo persitvarkyti, pasirinkti tinkamą gyvenimo ritmą ir tempą. Tai – puikus metas atgaivinti nutrūkusius ryšius, įgyvendinti senas svajones, leistis į pažintines keliones, pradėti kurti, tapyti, šokti, dainuoti, plėsti akiratį, mokytis naujų dalykų, medituoti, melstis, ieškoti dvasinės išminties. Būtent dabar yra tinkamas laikas perduoti sukauptas žinias jaunajai kartai.

Akimirkos iš laimingų galios moterų rato

Drąsiai pasitikusios gyvenimo iššūkius, moterys dabar gali vadintis magiškų moteriškų kerų  ir galių žinovėmis. Dabar – labai svarbus pasirinkimo metas: tapti žavinga močiute ar nuolatine gydymo įstaigų lankytoja – bambekle ?

Šį metų laiką globoja žemdirbystės bei derlingumo Deivės, kurios gausiai mus apdovanoja gamtos gėrybėmis, todėl ir mes, atsidėkodamos joms, turėtume sukrauti rudens gėrybių dovanas prie savo namų altoriaus.

Graikų mitologijoje vegetacijos pabaiga, augalų sunykimas siejamas su deivės Persefonės pagrobimu į požeminę Hado karalystę. Žemėje likusi jos motina deivė Demetra, gyvybės versmės saugotoja, gedi dukters, aimanuodama visur jos ieško iki pavasario. Prislėgta sielvarto Demetra nuskabo savąją žalią skraistę ir virsta geltonąja rudens deive, kuri atima visų augalų gyvybę: jie vysta ir miršta. Deivė Demetra laikyta įstatymų sergėtoja, valdančia metų laikus ir žmonių gyvenimus. Šiuose mituose kalbama apie nepertraukiamą metų laikų kaitą ir dvilypumą: jaunoji ir senoji moteris, duktė ir motina, šviesa ir tamsa, abiejų moterų meilė ir ištikimybė. Šio laikotarpio temos susijusios su skausmu, pykčiu, pagieža. Tai – išsiskyrimas ir praradimas, liūdesys ir praeities ieškojimas. Tačiau niūrias mintis netrukus išsklaido viltis ir džiaugsmas, kad pavasarį gyvybė vėl atgis. Randame jėgų iškentėti šį sunkų laikotarpį ir įveikti skausmą, nes kiekvieno mūsų viduje slypi žinojimas, kad gyvybės ciklas – amžinas, šis ratas niekada nenutrūksta.

Tamsųjį periodą praskaidrina kasdieniai ritualai. Su meile ir džiaugsmu paruoškime rudens gėrybių žiemai, jokie prekybos centre pirkti stiklainiukai su uogienėmis ar pagardais nepradžiugina taip, kaip kūrybingai ir išradingai sukurti naminiai šedevrai.

Atsisveikinti su viskuo, kas atitarnavo ir nebėra harmoninga, padeda “spintos meditacija“, kai vasarinius drabužius užkeliame į aukštesnę lentyną, pabodusius ir nebenešiojamus tvarkingus apdarus atiduodame labdarai, o į sceną žengia šilti, minkšti, pūkuoti žieminiai apdarai. Dabar pats laikas imtis virbalų ar vašelio ir nunerti naują šaliką, megztinį ar pirštines. Beje, šis laikotarpis – pats geriausias laikas pradėti ruošti Kalėdines dovanas – palengva, apgalvojant visas smulkmenas, gal būt pereinant prie rankų darbo asmeniškų dovanėlių kūrimo, atsisakant bereikalingo išlaidavimo gruodį ir užvertimo nereikalingais, skubotai supirktais daiktais apdovanojamųjų namų.

Akimirkos iš laimingų galios moterų rato

Ilgi vakarai – tinkamas metas apmąstyti, ką gero šiais metais nuveikėme ir ko dar nespėjome padaryti. Galime (manau, tai net būtina) pasidžiaugti puikia praėjusia vasara, atostogomis, naujais aplankytais kraštais, gera savijauta, naujais įspūdžiais, projektais. Pasidžiaukime, kad turime mylimą darbą, gyvename gražiuose namuose, turime pakankamai pajamų visiems savo poreikiams, esame sveiki ir laimingi, kad vaikai eina savo gyvenimo keliais.

Jeigu kas nors nepasisekė ar praradome, pagalvokite, ką įgijome už tai mainais? Kodėl gavome šią pamoką? Ar išmokome? Padėkokime. Nieko nėra šiaip sau.

Dabar – tinkamas metas pinigų ir finansinių reikalų tvarkymui. Dažna moteris piniginius reikalus, santaupų atidėjimą senatvei patiki vyrams – tėvui, broliui, partneriui ar banko konsultantui. Raskite laiko peržiūrėti savo pajamas ir pagalvokite, kaip jūs iki šiol tvarkėte pinigus. Koks jūsų požiūris į pinigus? Kiek turite pinigų? Ar uždirbate pakankamai, kad galėtumėte gyventi apsirūpinusi? O gal jums nuolat trūksta pinigų? Gal esate skolinga? Koks jūsų pinigų žodynas? Gal nuolat kartojate lyg mantrą: “neturiu tam pinigų“, “negaliu sau tai leisti“, “turiu susiveržti diržą“, “tai ne man, na bent jau šiuo metu“? Tai – skurdo mantra. Pakeiskite į gausos mantrą: “ aš priimu pajamas ir visų įmanomų šaltinių“, “į mane teka Visatos gausa“, “aš dirbu mylimą darbą ir gaunu pakankamas pajamas“. Tiesa, vien tik kartoti neužteks. Reikės dar ir dirbti. Tiek išoriškai, nes patenkinti fizinius poreikius būtina, tiek viduje – tikėti tuo, ką kalbi ir būti tuo pokyčiu, kurį nori matyti. Paprasta. Genialūs dalykai visada paprasti.

Akimirkos iš laimingų galios moterų rato

Dėkojimas. Su derliaus nuėmimu gimė ir paprotys   dėkoti. Tai – tinkamas metas ką nors dovanoti   artimiems žmonėms ir gamtai. Papuoškite sodo ar   miško medžius vėjo verpeliais, angeliukais, žibintais   – pradžiuginsite gamtos būtybes, kitus žmones ir   save.

Padėkodami už turimas gėrybes, paaukokite pinigų labdaros organizacijai. Darykite tai iš gausos jausmo, noro dalintis besąlygiškai, nelaukiant paraginimo ar padėkos.

Pasivaikščiokite lietui lyjant, įkvėpkite lietaus kvapo,   džiaukitės bet kokiu oru vienodai, te artėjanti   pilkuma neužgrūva jūsų švino sunkumu. Įsijunkime   vidinę šviesą ir šilumą!

Džiaugsmingai sutikime rudens lygiadienį !

 

Įkvėpimo šaltinis: Brigita de Las Heras “Kelionė metų ratu“

***************************************************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

 

 


2 mintys apie “Rudens lygiadienis:gėrybių dalybos ir padėka.

  1. Labas miela, Rūta! Dėkui už tavo laišką – pamoką, kuriam perskaityti reikia dėmesio, girdėjimo ir įsijautimo. Šį vidurdienį, tai medaus šaukštelis sielai, malonu matyti mūsų nuotraukas, jos visada mane įkvepia, sustiprina!
    Su jaukumu ir apkabinimu, Irma!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.