Penktadienio mintys: žinojimas ar išmintis ?

Vasara yra toks metas, kai visi kur nors lekiame: prie jūros, į kalnus, į miškus, nuo savęs ir į save. Tai – madinga, internetai prikimšti įvairiausių mokymų, seminarų, viliojančių keliauti į tolimiausias šalis ir ten kažko ieškoti. Savęs ar ko nors kito. Migelis Ruizas, puoselėjantis archaiškas toltekų tradicijas, labai taikliai aprašo tokią proto būseną :

“Jūs esate jėga, kuri žaidžia jūsų protu ir kūnu lyg mėgstamiausiais žaisliukais vien dėl to, kad tai smagu. Toks jūsų buvimo šioje Žemėje tikslas – smagiai leisti laiką.“ Ar smagiai leidžiame laiką?

Dešimtmečiais merdėjęs protas pagaliau gavo peno – žinių, kurios, pasak anksčiau minėto toltekų nagvalio, „verčia jus manyti, kad nesate tobulas. Žinios – tai tik Sapno aprašymas. Sapnas netikras, taigi ir žinios nėra tikros. Nesvarbu, iš kur tos žinios kyla, jos tikros tik vienu požiūriu. Vos pakeisite požiūrį, tos žinios nebeteks prasmės. Niekada neatrasime savęs pasitelkę žinojimą. O ko vis dėlto mes siekiame? Argi netrokštame surasti save, būti savimi, gyventi savo paties gyvenimą, negyventi to gyvenimo, kuriam esame užprogramuoti – negyventi Parazitui.“

 

Dažnai išgirstu pasakymą: toks ar tokia protinga, mokslus baigė, o taip kvailai pasielgė. Pirmiausia, turbūt, reikėtų pasakyti, kad mokymasis nėra tai, ką kada nors galima užbaigti. Tačiau ar begalinis mokymasis ir siekis gauti kuo daugiau žinių neveda link rimtos priklausomybės? Priklausomybės nuo žinių, arba kitaip tariant tai – puikybė – viena iš žmogiškųjų ydų. Puikuotis savo žiniomis, kaupti jas. Dar vienas seminaras, o dabar dar antras, dar ir dar – užsisuka žiurkėno ratas. Žinių – gausa, o taikyti nelieka laiko. Kitus mokai, nes „reikia pasidalinti tuo, ką gavai“, o pačiam savimi nėra kada užsiimti. Kitame pastebi net aguonos grūdelį, o savyje nematai problemų kalno, neberandi bendros kalbos su artimiausiais, dangstaisi pasiteisinimais,  kad nesupranta jie tavęs, sakai, kad geriau tūnoti užsisklendusiai su savo knygomis ir mintimis, nei gyventi gyvenimą.

Ar vis dėlto yra skirtumas tarp žinojimo ir išminties?

Migelis Ruizas sako, kad „ne žinojimas nuties mums kelią į save, o išmintis. Turime atskirti žinojimą ir išmintį, nes tai nėra tas pats. Žinios mums reikalingos, kad galėtume bendrauti su kitais žmonėmis, kalbėtis apie tai, ką suvokiame. Žinios – vienintelė žmonių bendravimo priemonė, nes retai kada jie bendrauja širdimi. Svarbu, kaip naudojamės savo žiniomis, juk dažnai tampame žinių vergais ir nebesame laisvi.

Išmintis su žiniomis neturi nieko bendra. Būdamas išmintingas esate laisvas ir galite kaip norite naudotis savo protu ir gyventi savo gyvenimą.“

Dažnai išgirdus posakį: “turėk sveiko proto taip elgtis!” iškyla klausimas, o kas gi yra tas sveikas protas? Pasak Migelio Ruizo, “sveikas protas yra nepriklausomas nuo Parazito, jis toks pats laisvas, koks buvo dar neišdresuotas. Gydydami savo protą, vaduodamiesi iš Sapno nebesusigrąžinsite tyrumo, bet būsite išmintingas. Vėl tapsite lyg vaikas, tik išliks vienas didelis skirtumas: vaikas yra tyras ir todėl jam gresia kančios ir nelaimės. Tas, kuris peržengia Sapno ribas, tampa išmintingas, todėl nebesuklups, nes žino – jis pažįsta Sapną.“

Ar keičiasi gyvenimas, kai tampi išmintingas? Migelis Ruizas sako, taip, nebūtina sukaupti daug žinių, kad taptumėte išmintingas. Išmintingas gali tapti bet kuris. Kai tapsite išmintingas, gyvenimas pasidarys lengvas,nes:

  • Būsite toks, koks esate iš tiesų.
  • Būdamas savimi neeikvojate energijos apsimetinėdamas kažkuo, kuo iš tikrųjų nesate.
  • Buvimas savimi nereikalauja jokių pastangų.
  • Tada patinkate sau toks, koks estate, o kai patinkate sau, kiti jums taip pat patinka.
  • Daugiau nebereikia keisti kitų žmonių ar primesti jiems savo pažiūrų.

Tapęs išmintingas jūs gerbiate savo kūną, protą ir sielą bei gyvenate vadovaudamiesi širdimi, o ne protu.

Tapęs išmintingu, jūs nebekenkiate pats sau, savo laimei ir savo meilei.

Tapęs išmintingu nebenešiojate savo kaltės ir kaltinimų, nebesmerkiate saves, nebeteisiate ir kitų

Tą pat akimirką, kai tampate išmintingas, įsitikinimai, kurie vertė jus jaustis nelaimingą ir grumtis už vietą po saule, kurie apkartino jūsų gyvenimą, paprasčiausiai išnyksta.

Būdamas išmintingas visada ieškosite lengvesnio kelio, o juk daug lengviau būti tikruoju savimi, kad ir koks estate.”

Šiandien aš renkuosi išmintį, laisvę ir buvimą savimi. O tu?

 

 

 

 

 

 

Įkvėpimo šaltinis: Don Miguel Ruiz “Menas mylėti.Toltekų išmintis“

 

P.S. Dar yra likusios 2 paskutinės vietos į rugsėjo 7 -8 -9 d. Birštone vyksiantį moterų atsiskyrimo savaitgalį. Išsamiau čia.

*******************************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.