Penktadienio mintys: du keliai

Tęsiu keliavimo temą. Šiandien su toltekų nagvaliu Migeliu Ruizu, kuris nuostabiai atskleidžia dviejų Kelių, kuriais keliauja visi žemės žmonės – meilės ir baimės, ypatybes.

“Meilėje nėra jokių prievolių.Baimė jų turi su kaupu. Eidami baimės keliu, viską darome todėl, jog turime tai daryti, ir tikimės, kad kiti elgsis taip pat, nes turi taip elgtis. Tai mūsų prievolės, o prievolėms imame priešintis. Kuo labiau priešinamės, tuo labiau kenčiame. Anksčiau ar vėliau mėginsime savo prievolių išvengti. Meilė, atvirkščiai, nekelia mums jokio noro priešintis. Viską darome todėl, kad norime daryti. Tai teikia malonumą ir tampa smagiu žaidimu.

Meilė nepuoselėja jokių lūkesčių, o baimėjejų į valias. Kai ką nors darome valdomi baimės, įsivaizduojame, kad taip turime elgtis, ir iš kitų tikimės to paties. Štai kodėl baimė skaudina, o meilė – ne. Jeigu mūsų lūkesčiai neišsipildo – jaučiame nuoskaudą – mums tai atrodo neteisinga. Tada kaltiname kitus – juk jie nepateisino mūsų lūkesčių. Mylėdami nieko nesitikime – jei ką nors darome, tai tik todėl, kad patys trokštame, o jeigu nenorime, tai nedarome. Kiti žmonės elgiasi taip pat, ir čia nėra nieko asmeniška. Kai nieko nesitikime, tai nesielvartaujame, jei nieko neįvyksta. Nejaučiame nuoskaudos, nes viską, kas nutinka, priimame natūraliai. Štai kodėl taip sunku mus įskaudinti, kai esame įsimylėję – nesitikime kažin ko iš mylimojo, o ir patys nejaučiame turį prievolių.

Meilės esmė – pagarba. Baimė nieko negerbia, net pati savęs. Jei man jūsų gaila, vadinasi aš jūsų negerbiu. Esu įsitikinęs, kad pats negalite pasirinkti, priimti sprendimų. Turėdamas nuspręsti už jus, prarandu jums pagarbą. O nejausdamas pagarbos stengiuosi kontroliuoti.Kai puolame aiškinti savo vaikams, kaip jiems reikia gyventi, dažniausiai jų negerbiame. Gailimės ir stengiamės daryti tai, ką jie patys turėtų nuveikti. Negerbdamas savęs panyru į savigailą ir manau, kad nesu pakankamai geras ko nors šiame pasaulyje pasiekti.

Meilė negailestinga -ji nieko nesigaili, tik užjaučia. Baimė alsuoja gailesčiu, ji gailisi kiekvieno. Jei nejaučiate man pagarbos ir nemanote, kad esu pakankamai stiprus pasiekti sėkmės – jums kyla gailestis. O meilė gerbia. Mylėdamas aš tikiu, kad jums pavyks. Neabejoju, jog esate pakankamai stiprus, protingas ir geras, kad pats galėtumėte priimti sprendimus. Man nereikia spręsti už jus. Jūs ir pats galite tai padaryti. Ištiesiu jums ranką, jei suklupsite ir padėsiu atsikelti. Padrąsinsiu:“Tu gali įveikti šią kliūtį, tik pasistenk.“ Tai užuojauta, ne gailestis. Užuojauta kyla iš pagarbos ir meilės, tuo tarpu gailestis apima tada, kai trūksta pagarbos, o baimės apstu.

Meilė visada prisiima atsakomybę. Baimė atsakomybės vengia, bet tai nereiškia, kad jai pavyks išsisukti. Bandydami išvengti atsakomybės darome didžiausią klaidą, nes kiekvienas veiksmas baigiasi kokiu nors rezultatu. Visos mūsų mintys ir veiksmai sukelia pasekmes. Todėl kiekvienas žmogus yra visiškai atsakingas už savo veiksmus, net jeigu visai to nenori. Gali būti, kad kiti žmonės panorės sumokėti už jūsų klaidas, bet jums vis tiek teks sumokėti ir pačiam – taigi užmokestis bus dvigubas. Stengiantis prisiimti atsakomybę už kitą asmenį, kyla didelė drama.

Meilė besąlygiška. Baimė kelia daug sąlygų. Eidamas baimės keliu, aš myliu tave, jeigu leidi man tave kontroliuoti, jeigu esi man gera, jeigu esi tokia, kokią tave įsivaizduoju. Susikuriu tavo įvaizdį pagal savo norus ir smerkiu už tai, kad nesi ir niekada negalėsi būti tokia. Dažnai man netgi būna dėl tavęs gėda, nes nesi tokia, kokios norėčiau. Būdama kitokia verti mane jaustis nepatogiai, o aš suirztu ir prarandu kantrybę. Tik apsimetu esąs malonus. O meilės kelyje nėra jokių “jeigu“ ir jokių sąlygų. Mes neturime teisės keisti kito žmogaus, lygiai kaip kitas neturi teisės keisti mūsų. Jei pasikeisime, tai tik todėl, kad patys to trokštame, nes nebenorime daugiau kentėti.

Dauguma žmonių visą gyvenimą keliauja baimės keliu. Jie būna su kokiu nors žmogumi, nes yra įsitikinę, kad privalo taip elgtis.

Savo partnerį ir save jie paskandina lūkesčiuose.

Mes kenčiame, nes bendraujame tokiais būdais, kurie atsirado dar prieš mums gimstant.

Žmonės teisia kitus ir patys yra teisiami, šmeižia viena kitą, apkalba su draugais, liežuvauja baruose. Sukiršina šeimos narius.

Kaupia emocinius nuodus ir perduoda juos savo vaikams.

Meilės kelyje viešpatauja teisingumas: suklydę sumokate tik už savo klaidą, o jei tikrai save mylite – iš jos pasimokote. Baimės kelyje jūs verčiate save tūkstantį kartų mokėti už tą pačią klaidą.“ (Don Miguel Ruiz “Menas mylėti“)

Šį kartą įvyko tai, kas vyksta jau daugelį kartų – sėsdama rašyti turėjau visai kitus tikslus – pasidalinti savo pamąstymais su tais, kurie laukia ir skaito. Bet rašydama šias Migelio Ruizo išminties eilutes  suvokiau, kad apibendrintai parašiau apie asmeninio augimo programos “Gyvenu BE pykčio“ temas. Šiuo keliu einame jau aštuoniolikta savaitė. Su dešimties žmonių grupe drauge mokomės gyventi be pykčio- t.y. mokomės pirmiausia atpažinti paslėptas jo formas, atliekame pratimus ir drauge išgyvename vidinius virsmus bei galingas transformacijas. Jaučiu didžiulį dėkingumą kiekvienai grupės narei, patikėjusiai manimi ir pasiryžusiai stoti į kovą su savo vidiniais baubais, narsiai einančioms į “areną“, krintančioms ir besikeliančioms tam, kad išliktų ištikimos sau, kad susigrąžintų meilę sau, kad toliau gyvenime eitų Meilės, o ne Baimės Keliu. (Išsamiai programą pristatysiu rudenį, kai pirmoji grupė baigs kursą)

****************************************************************************************************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.