Pusiausvyra : gyvenimas po saule

šaltinis: http://www.opednews.com

Pavasario lygiadienis

Šviesa prieš tamsą, šiluma prieš šaltį, juoda prieš balta, meilė prieš neapykantą, gimimas prieš mirtį – tokia ypatinga ši diena gamtoje ir pasaulyje, o mes – irgi gyvename po ta pačia saule, todėl jos mums taip labai reikia. Lyg grūdas, visą ilgą ir šaltą žiemą išgulėjęs, iškentęs ir išmeditavęs labai nedrąsiai lendame į šviesą, saulę ir šilumą, išsiilgę, tačiau dar silpni, siekiantys ir vėl nebedrįstantys, apsidairome palaikymo ir sulaukę jo kylame, stiebiamės vis aukštyn ir aukštyn, į saulę… Tokia ypatinga ši diena.

 

 Žvaigždės.

Žvaigždynuose šiuo metu Žuvų (vandens) ženklas, valdomas Neptūno, pereina į Avino (ugnies) ženklą, valdomą Marso planetos. Gyvybė baigiasi pirmykščiuose vandenyse ir tada prasideda naujas ciklas. Kai kuriose kultūrose tai – Nauji metai, nauja pradžia, nauja sėja. Ateinančio Avino energija simbolizuoja jan energiją – troškimą pradėti viską iš pradžių, pasitikėjimą savo jėgomis,  veržlumą. Stiprėja ne tik seksualinė potencija, bet ir užsispyrimas bei atkaklumas siekti tikslo, eiti visų priekyje, išbandyti naujoves.

Šiuo laikotarpiu vyrauja jaunatviška energija – drąsiai diegti žinias, kūrybines idėjas, propaguoti savo moralines vertybes.

šaltinis: http://www.etsy.com

Deivės.

Šiuo metų laiku pasaulį valdo pavasario ir vegetacijos deivės, vėl pabudusios iš žiemos letargo ir pažadinusios gyvybę žemėje. Viena pirmykščių yra paukščių deivė, ji laikyta naujos gyvybės globėja ir itin garbinta matriarchalinėje visuomenėje, o kiaušinis – vaisingumo simbolis.

Romėnų Minerva, graikų Atėnė, germanų Frėja ir Ostara simbolizuoja šio laikotarpio savybes: inteligenciją ir kūrybingumą. Šios deivės globoja talentingas mokslininkes, menininkes ir amatininkes. Jos simbolizuoja dvasnį brandumą, žinių perdavimą, išmintį, kūrybingumą, praktinį žinių diegimą, racionalią mąstyseną, tvirtą valią.

Minervą ir Atėnę simbolizuoja pelėda – išminties ir įžvalgų totemas. Frėja, pasipuošusi gintaro karoliais, atvažiuoja kačių traukiamoje karietoje. Ostara , prikelianti naujam gyvenimui visa, kas gyva, atvažiuoja iš rytų pusės kiškiais pakinkyta karieta, pasipuošusi baltomis lelijomis ir rankose laikydama laimės ir vaisingumo simbolius – boružėlę ir kiškį.

Kasdieniai ritualai.

Pirmieji saulės spinduliai vis dažniau išvilioja į orą. Giedromis pavasario dienomis žvilgsnis vis dažniau kyla aukštyn. Ausys išgirsta klyksmą, sugrįžtančių paukščių, kurie ant sparnų parneša viltį. Vis dažniau akys užkliūna už sprogstančių medžių pumpurų, širdis džiaugiasi kiekvienu naujais išsiskleidusiu gėlės žiedu. Spalvos pargrįžta į mūsų gyvenimą – garderobą, namus, gatves. Norisi tvarkytis, išsišluoti, išplauti visa, kas pasenę, kas jau atitarnavo ir nebėra harmoninga. Vilioja salsvas žemės kvapas, kviečiantis suleisti pirštus į drėgną gelmę,  sėti naujas sėklas, kurti grožį ir dalintis juo.

 

 

 

Kūryba.

Šio meto energija lyg viesulas pagauna, įsuka ir kviečia kurti. Kūrybą galima įžvelgti visame kame: namų tvarkyme – kad juose būtų jauku, saugu ir gera visiems namiškiams ir svečiams. Langų valyme – kad pro juos patektų kuo daugiau šviesos, taip reikalingos kiekvienai gyvai tų namų būtybei. Kasdienę ruošą virtuvėje – taip pat galime prilyginti kūrybiniam procesui. Mano didžiausia laimė ir džiaugsmas – su dukromis suktis virtuvėje ir kurti nuostabiausius kulinarinius šedevrus, nesvarbu, kad virtuvė apsikuičia ir stūkso stirtos nešvarių indu, bet kokia palaima apima vakare, kai viskas būna paruošta, o indai suplauti ir grindys išmazgotos. Tik taip pajauti energijos tėkmę. Gali nieko negaminti, nusipirkti iš prekybcentrio paruošto maisto ir virtuvė atrodys sterili, tačiau be gyvybės, o maistas neteiks tokio pasitenkinimo ir nejausi to bendrystės ryšio gaminant ir ragaujant.

O jau tas magiškas kiaušinių marginimo ritualas, kuriame privalomas visų šeimos narių dalyvavimas. Virtuvėje plevena verdamų  žolelių ir lako kvapas, juokai ir pašmaikštavimai komentuojant naujai sukurtus marginimo raštus! Visa tai apipinta tokia stebuklinga kūrybine pavasarine energija! Ir dar vienas svarbus pavasario ritualas – Velykų Bobutės laukimas! Visai nesvarbu, kiek tau metų – dvidešimt ar dvidešimt aštuoneri, vakare prie durų dedamas krepšelis, į kurį tikima, naktį apsilankanti geroji Velykų Bobutė, padedanti kiekvienam vaikui po šokoladinį kiaušinį. Tikėjimo stebuklais  dvasia suteikia stiprybės ir padeda ištverti, kad ir ilgiausiai užsitęsusios, žiemos kančias, o po žiemos visada juk ateina pavasaris, o po tamsos – šviesa, ir visada viltis triumfuoja prieš nerimą, baimę ir pyktį.

Vaizduotės kelionė.

Raskite sau ramią vietą. Atsisėskite arba atsigulkite ir atsipalaiduokite. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakartokite tai keletą kartų, kad protas nurimtų.

Įsivaizduokite, kad esate maža sėklytė, giliai tūnanti žemėje. Pamažu bundate iš žiemos miego. Pasirąžykite, pajauskite savo tiesų stuburą ir energiją, tekančią iš apačios į viršų. Pajauskite viršuje šildančią saulę. Jūsų viduje sprogsta gyvybės užtaisas, kiautas suplyšta ir  nukrinta žemėn. Toje vietoje, kur yra jūsų pėdos – gilyn į žemės gelmę skverbiasi šaknys, jūs maitinatės žemės syvais, jos energija.

Jaunas želmuo stiebiasi aukštyn, link saulės, ten kur jūsų viršugalvis pasirodo pirmieji lapeliai. Želmuo vis tvirtėja ir stiprėja. Šaknimis iš žemės teka jos syvai, jėga, palaikymas. O stiebas auga vis aukštyn, sukrauna žiedus ir vėl stiebiasi.Pajauskite kiekviena savo kūno ląstele dygimo ir augimo energiją.

Pamažu leiskite išblėsti šiam vaizdiniui, o augimo pajautimo perkelkite į kitas savo gyvenimo sritis.

Atsimerkite  ir sugrįžkite į čia ir dabar akimirką.

****************************************************************************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2018. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.