Pamąstymai trumpiausią metų dieną

Sveiki, visi!

Trumpiausią metų dieną vis dar rašau Jums dėl keleto priežasčių:

  • Nes „drugelis“ gauna naujų „mėgti“ ir „sekti“ paspaudimų (ir tai kelia man džiaugsmą bei įkvepia);
  • Gaunu žinučių iš žmonių, su kuriais kažkada suvedė į bendrą kelią, o dabar mes atskirai, bet jie sako, kad žino viską, kas vyksta, viską skaito ir tuo labai džiaugiasi ( aš taip pat);
  • Vis dažniau susitinku žmonių, kurie po „gyvo“ bendravimo nustemba: “tai jūs, tas drugelio efektas?“

Ir suprantu, kad neberašyti kaip ir negaliu, nes procesas vyksta jau be manęs, o aš turiu kurstyti tą ugnį, kurią kažkada įkūriau . Rašysiu trumpai, nes rašytojų šiandien daugiau nei skaitytojų. Matyt toks laikmetis, žmogus pavargo nuo savo minčių nešiojimosi galvoje ir norisi kur nors jas „nukrauti“.

Šios dienos pradžia pakuždėjo temas, apie kurias noriu pasidalinti, tai – paleidimai, laisvė, meilė ir tikėjimas. Tai buvo kertiniai akmenys, ant kurių visus metus stačiau savo vidinę šventovę.

Interneto platybės pilnos patarimų iš visa žinančių patarėjų, aiškiaregių, koučerių ir gyvenimo guru, kaip sukurti vienintelį ir tobulą savo gyvenimą, santykius,darbą, kada geriausia tai daryti ir su kuo tai daryti. Tačiau DARYTI visgi tenka pačiam. Todėl neduosiu čia nei dešimt nei aštuoniolikos patarimų, kaip rasti trumpiausią arba patį geriausią būdą. Nes nėra tokio, pakišto iš pašalies ir paties neišgyvento būdo. Eidama paleidimų keliu įsitikinau, kad paleisti yra sunku todėl, kad kiekvieno paleidimo kitoje pusėje yra prisitvirtinęs prisirišimas. Tokia jau žmogaus prigimtis, kad jis jaučiasi saugesnis, jei turi ir tas troškimas turėti pririša jį prie daiktų, kurie seniausiai nebenaudojami, žmonių, su kuriais nėra nei apie ką kalbėti, nei apie ką tylėti, santykių, kurie veda į niekur arba, dar blogiau – nuodija gyvenimą.

Ir tampi žmogus tada tokiu humanoidu Sofija. Stebėjau ją televizoriaus ekrane ir nejučia atėjo suvokimas, kad tai – tipiškas šiuolaikinis žmogus, kuris atrodo pagal tam tikrus sociumui priimtinus standartus, atsakinėja į klausimus taip, kad visiems būtų gerai, „kad tik nieko neatsitiktų“ ( apie tai 19 amž. pabaigoje rašė rusų rašytojas A.Čechovas „Žmogus futliare“). Žodžiu – tokia patogi biomasė – lipdyk iš jos ką tik nori. Jeigu paskelbta, kad „jamam dienos“, tai net mintis apie „nejamam“ veiksmą neužklysta į galvą, nes taip pripratę, taip patogu arba, kitaip sakant, taip prisirišę prie senų, jau atgyvenusių programų: „mano tėvai ir seneliai taip darė, tai kodėl aš turiu to nedaryti?“

Kiekvienais metais interneto smailialiežuviai pažeria naujausių perliukų apie tai, kokios temos vystomos prie kūčių stalo. Paskaitom, pasijuokiam, smagu, nes atsiranda dar viena proga pasijuokti iš bendradarbių, giminaičių ir kaimynų. O ar keičiam ką nors? Ar atrišam ir paleidžiam nors po vieną tokią neskanią tradiciją, kuri pasiramsto apkalbomis, pavydu dėl to, kad „kaimynas jau vėl naują džipą parsivarė“, arba „visi klasiokai jau turi po septintą „aifoną“ ir verkšlenimu dėl sniego buvimo ar nebuvimo, kvailių valdžios ir besaikiu apsirijimu „oi nebegaliu susprogsiu“?

Sąmoningai naudoju „ar keičiam“, nes neišbraukiu savęs iš tų žmonių tarpo, tačiau kiekvieną kartą, kai pajaučiu, kad prisijungiau prie sistemos, pasiimu žirkles ir negailestingai nukerpu lašelinių šlangutes, kad jos nebemaitintų santykių, kurie į niekur neveda ir žmonių, su kuriais „bendradarbiavimo kontraktas“ jau pasibaigė. Ir tada lieku nuoga. O tai – nepatogu ir gėda. Tačiau pačiu nepatogiausiu momentu ateina LAISVĖ – tas su niekuo nesulyginamas pojūtis, pirmiausia – laisvai mąstyti, tada – laisvai elgtis, suteikiant kitiems laisvę mąstyti taip, kaip jie bevelija ir elgtis taip, kaip jie yra laisvi elgtis. Tuomet ateina MEILĖ – ta besąlyginė, kai priimi kitą žmogų, tokį, koks jis yra (nors ir labai nepatogu bei nemalonu), kai nepatogi situacija nesugeba išmušti iš vėžių, bet suteikia veiksmams lankstumo, kai vidinė ramybė išlieka, nežiūrint į jokius išorės trukdžius.

 „Sunku. Neįmanoma. Lengva tau kalbėti. Gerai, kad tu taip moki“ – vis dar sulaukiu tokios reakcijos. Kiekvienai metais vis mažiau ir tai mane džiugina. Čia panašiai, kaip kylant oro balionu, kai atriši ir paleidi svarmenis, kurie tempia žemyn, tu pradedi kilti! Paprasta! Įkvėpimo man visada teikia knygos, todėl užbaigdama savo pamąstymus apie vidinės šventyklos vertybes trumpiausią metų dieną, pasidalinsiu kunigo Algirdo Toliato žodžiais iš naujausios jo knygos „Gerumo liūnas“:

Žmogus yra keistas padaras. Kol jam viskas gerai, jis jaukiai sau snūduriuoja ir nesikeičia. Kad pradėtų judėti, jam reikia sukrėtimo, reikia širdies žaizdos. Kol jos nėra, kol kas nors ten gerai neįbeldžia, jis ir plaukia paviršiumi. Patyręs nelaimių žmogus keičiasi, jo širdis nuskaidrėja, jis tampa tauresnis, prasimerkia plačiau ir įžvelgia tai, ko anksčiau nematė. Čia stebuklas. Negandos, kliūtys, sunkumai mus išprovokuoja, pažadina, kas mumyse gražiausia, sustiprina mūsų tikėjimą.

Neieškokime lengvesnio kelio, nebandykime išsisukti nuo gyvenimo. Jis duotas mums kurti, statyti, stebinti, tapti žmogumi, puoselėti dangaus karalystę širdyje ir pastatyti jos šventovę sieloje didesnę už save patį.

Adventas – kelionė, kurią skatina viltis ir dangaus karalystė. Eikime šiuo keliu, nesėdėkime, ir Kalėdos ateis, pažadėtąją žemę pasieksime, nes tokia Dievo valia.“

 

Dėkoju, kad buvote ir esate kartu, kad esate mokiniai ir mokytojai, kad einate drauge vidinio tobulėjimo Keliu, kad kaskart patiriame „drugelio efektą“, kai švelnus prisilietimas sukelia milžinišką uraganą, kuris nušluoja viską, kas sena ir neharmoningą, kad drauge sėjame gėrio sėklas ir džiaugiamės vilties ir meilės žiedais!

 

***************************************

Jeigu jus sudomino tai, ką perskaitėte šiame puslapyje, tai pasidalinkite su kitais, kam gali būti įdomu, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal!

Sekite renginių tvarkaraščius socialiniuose tinkluose: https://www.facebook.com/drugelioefektas/

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2017. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.