Žiedai sujungia Žemę su Dangum arba vasaros saulėgrįža

Šiandien Saulė pasiekė savo didžiausią intensyvumą ir atskaitos tašką. Nors dar tik įsibėgėjame į vasariškus malonumus, kurie leidžia  lėtai mėgautis šiluma, vaikščioti basomis, maudytis ir iki vėlumos vakaroti lauke, tačiau, kaip bebūtų gaila, šis laikas yra tas aukščiausias taškas, nuo kurio Saulė pamažu pradeda judėti žemyn.

Tačiau, kol kas Saulės spindulių intensyvumas pats didžiausias ir mes, būdami kupini jėgų ir energijos, galime mėgautis giedru dangumi, ganyti jame debesis, grožėtis nuostabių spalvų žiedais, bei maudytis kvapų jūroje, o taip pat jausti odą šiurpininatį ir kartu atgaivinantį vėją bei su niekuo nepalyginamą žemės kvapą, kai ją paliečia pirmieji lietaus lašai.

Dvi pagrindinės stichijos – Ugnis ir Vanduo šiuo laikotarpiu šoka savo aistringą tango. Saulė, prikėlusi visa, kas gyva, naujam gyvenimui, pradeda negailestingai  viską deginti ir tada savo aktyvią poziciją užima Vanduo, gaivindamas ir maitindamas visą gamtą, kuri dėkinga, lyg išprotėjusi apsipila žaluma ir žiedais.

 

Gamtoje ir žmogaus gyvenime tai – brandos ir pilnatvės metas. Jau subrandinusi  pirmąsias uogas, Motina gamta pradeda džiuginti nesibaigiančia gėrybių gausa, maitina ir lepina mus, sukurdama gerovę, dalijasi viskuo besąlygiškai.

Vasaros saulėgrįža, Rasos – trumpiausia metų naktis, neišvengiamai susijusi su paslaptimis, kurios nuo neatmenamų laikų buvo neatskiriama žmonijos evoliucijos dalimi. Vasaros deivės įkūnija partnerystę ir motiniškumą.

Dabar viešpatauja dvi priešybės – visa jėga išsiskleidusi ir karščiu alsuojanti Saulės deivė ir motiniškai besirūpinanti ir globojanti Mėnulio deivė. Būdamos visiškai priešingos, šios deivės pasidalina visą Laiką ir, Saulės deivė, gyvybės įkvėpėja, tačiau šiuo metu jos naikintoja, sudaro sąjungą su nakties karaliene – Mėnulio deive, valdančia lietų, upelius, ežerus, jūras ir rasą. Neretai šias savybes pastebime kiekvieno mūsų viduje: ramybę išstumia staiga užsiplieskusi pykčio ugnis, kurią nuplauna ašarų upeliai ir vėl, lyg vandenyne po audros, jausmai nurimsta ir įsivyrauja štilis.

Gamta mus moko, kad nieko nėra amžino, vienintelis pastovus dalykas žemėje yra kaita. Ir mes, įsiklausydami į gamtos ritmą, nepaliaujamai keliaujame kiekvienas Savo Ratu.

Šiuo metų laiku ilgiau būname lauke, sulėtiname tempą ir vidurdienyje, karaliaujant Saulės deivei, be sąžinės graužimo leidžiame sau pamiršti darbus, tingiai mėgautis pavėsiu, vėsaus naminio limonado teikiama atgaiva ir mėgiama knyga ar grožio suteikiančiu snauduliu.

Šiuo metų laiku daugiau dėmesio skirkime savo vidiniam vaikui arba, kitaip sakant, savo vidiniams poreikiams. Nuostabu šio meno mokytis iš vaikų, jie į pasaulį žvelgia plačiai atmerktomis akimis ir mato jį kaip stebuklą.

 

Tai pats geriausias laikas lepinti ir maloninti savo vidinį vaiką motinišku rūpesčiu, skiriant tiek kiek norisi laiko jo išklausymui; pamaitinti sveiku ir malonumą suteikiančiu maistu bei gėrimais.

Stiprinti ir puoselėti savo kūną mankštinantis gamtoje, basomis pėdomis jaučiant švelnią, rasotą žolę ir šiurkštų, pojūčius užaštrinantį žvirgždą. Palepinti odą saulės bučiniais ir atvėsinti ją gaiviu vandeniu, suteikiant kūnui galimybę pajusti abiejų stichijų harmonizuojantį poveikį.

Dabar yra tinkamas metas bendrauti. Šiltomis vasaros naktimis, susėdus ratu aplink laužą, gimsta naujos idėjos ir užburiantys pasakojimai. Kai viską, kas gyva apgaubia tamsa ir vėsuma – Mėnulio deivė, jaučiame saugumą išsikalbėti, atverti širdį ir paleisti lauk užsisenėjusias nuoskaudas, atleisti visiems ir kiekvienam, kurio prisiminimas sukelia kartėlį, pavydą, pyktį ar nuoskaudas. Ugnies stichija išvalo visa, kas nereikalinga, palikdama tik pelenus, kuriuos išpusto vėjas, o vandens gaivalai išplauna visas nuosėdas, atgaivina ir suteikia jėgų pradėti viską iš naujo.

Dabar yra tinkamas laikas stebėti visokius gamtos gyvus sutvėrimus – bitutes, nuolat dūzgiančias nuo žiedo ant žiedo, skruzdėles, nuo aušros iki sutemos nešančias už save didesnius šapus, drugelius, palaimingai šokančius savo trumpučio gyvenimo šokį ar paukštelius, kantriai tempiančius visokius kirminėlius savo ką tik išsiritusiems vaikams.

Viskas gamtoje virpa ir vibruoja amžina energija, užsukančia gyvybės ratą. 

Dabar yra tinkamas metas mokytis, kaip rašo Ričardas Bachas, vėl prisiminti tai, ką žinome taip gerai, kaip kiekvienas gyvas gamtos padaras, kad Gyvenimo ratas yra amžinas ir vieno etapo pabaiga tik žymi kito, naujo etapo pradžią.

 

Vaizduotės pratimas “Drugelio pabudimas“

 

Susiraskite ramią vietą, kurioje jausitės saugiai ir maloniai. Atsisėskite tiesia nugara arba atsigulkite ( tiesa, atsigulus – greitesnė galimybė užmigti ). Ramiai įkvėpkite per nosį ir labai lėtai, keturis kartus ilgiau, nei įkvėpimas, iškvėpkite per burną, pakartokite tai keletą kartų, kol pajusite, kad jūsų visagalis Protas išėjo vasaros atostogų.

Įsivaizduokite save, lyg mažą, šakele ropojantį vikšrą. Stebėkite, kaip jis juda sutraukdamas ir atpalaiduodamas savo narelius. Vikšras labai lėtai pasiekia lapą, į kurį pradeda vyniotis. Pamatykite, kaip jis verpia šilkinius siūlus ir apraizgo pats save, susivyniodamas į kokoną. Pamatykite save to kokone viduje.  Kaip jaučiatės, gulėdama šiltame, saugiame kokono lopšyje, švelnioje prieblandoje, atsiribojusios nuo pasaulio triukšmo. Jei lenda pašalinės mintys, įkvėpkite ir iškvėpkite, apraizgykite kokoną dar storesniu sluoksniu sidabriniais šilko siūlais.

Pamatykite, kaip po kurio laiko viduje prasideda kažkoks procesas. Jūs nieko nesiimate, pasikliaujate tuo, kas vyksta viduje, nes taip turi būti. Palikite viską laiko tėkmei, jums tereikia ramiai gulėti kokone ir laukti permainų. Pamatykite, kaip viskas viduje skendi persmelkta sidabrine  mėnesienos šviesa. leiskite procesui vykti tiek, kiek reikia, kiek jums malonu.

Netrukus pamatykite, kaip šiltas, ryškus, auksinis saulės spindulys prasismelkia į kokono vidų. Pajauskite, kaip visą jūsų kūną, kiekvieną jūsų kūno ląstelę užpildo galinga gyvybinė energija. Giliai viduje, ten kur gyvena jūsų Siela, užgimsta žinojimas, kad jau metas pradėti. Jūs prabundate  lyg iš letargo miego, pradedate judėti, rąžytis, rankomis ir kojomis stumti kokono sieneles, kol jis praplyšta. Plyšys vis didėja ir didėja, jus pasiekia vis daugiau šviesos ir šilumos, kurią jaučiate savo oda. Jūs išsivaduojate iš kokono, ištiesiate rankas ir kojas, galingai pasirąžote, giliai įkvepiate tyro oro, kuris užpildo visą pilvą, kyla krūtine, ji išsiplečia ir atsiveria meilei.

Menčių srityje jūs pajaučiate švelnų dilgčiojimą – ten prasikala nuostabaus grožio sparnai, pamatykite kokios jie spalvos, koks piešinys juos puošia, kaip jie spindi saulėje. Pajauskite, kaip pramankštinate savo naujus sparnus, pajaučiate jais vėją ir…pakylate savo pirmąjam skrydžiui. Nutupiate ant pirmojo žiedo, užuodžiate svaiginantį aromatą, paragaujate saldaus nektaro…mmm…net širdis apsąla nuo gėrio. Tada lengvai atsipiriate ir skrendate prie kito žiedo.

Jūs turite penkias dienas atlikti pačiai svarbiausiai savo užduočiai. Kokia ji? Pirmoji mintis, aplankiusi jus ir bus toji pati pačiausia ir tikriausia. Pamatykite visus žingsnius, vedančius šio tikslo link. Pamatykite, kad tai, ko taip karštai trokštate, jau yra jūsų gyvenime.

Dėkoju. Tai padaryta, padaryta, padaryta. Tebūnie mano gyvenime!“

 

Užrašytos mintys įgauna materijos svorį, jas galite kartoti kasdieną ir papildyti, tokiu būdu dar sustiprindami vidinių savo galių poveikį.

Palaimingos Rasų šventės ir išsipildžiusių sielos troškimų!

 

*****************************************************************

Jeigu jums patiko šis tekstas, pasidalinkite juo su bičiuliais, o jeigu norite gauti naujienas, įrašykite savo el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame langelyje, o taip pat draugaukite Facebook profilyje : Drugelio efektas com

***********************************************************************************

 

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2015. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės autoriaus išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.