Ar šiuo keliu tave veda širdis?

IMG_5403Turime būti įsitikinę, jog keliu, kuriuo žygiuojame, veda širdis“, rašė Amerikos budizmo mokytojas ir dėstytojas Jackas Kornfieldas knygoje “Širdies kelias: dvasinio gyvenimo pavojai ir viltys.“

Pastaruoju metu vis dažniau išgirstu šį klausimą – aplink save, iš mano bičiulių ir bendraminčių lūpų, iš šalia gyvenančių, tačiau kitaip mąstančių žmonių, ir net mano viduje šis klausimas iškyla prieš kiekvieną svarbesnę užduotį.

Kaip rašė mano mylima airių kilmės rašytoja Sarah Ban Breathnach knygoje “Paprasta pilnatvė“ : “Klausdami savęs “ar žengiu širdies keliu?“ pajuntame, jog niekas už mus nenutars, kurį kelią turėtume rinktis. Todėl netrukdykime šio klausimo slėpiningumui ir grožiui nuaidėti mūsų viduje. Tuomet kažkur mumyse rasis atsakymas ir gims suvokimas. Bent akimirkai nurimę ir giliai įsiklausę suprasime, ar žengiame širdies keliu.“ Tur būt dabar kiekvienas, kuris perskaitė šias eilutes, nusišypsojo – kaip paprasta! Tereikia prieš kiekvieną žingsnį paklausti savo vidaus. Ir dar, labai svarbu išlaukti ir išgirsti atsakymą, kuris tyliai nuskamba kaip tvirtas žinojimas arba atsiverčia eilute knygoje, arba gal būt atsakymas nuskamba iš sutikto gatvėje atsitiktinio žmogaus lūpų. Svarbu išgirsti.

IMG_5565Kai aš pati konsultuoju žmones, užstrigusius tarp gyvenimiškų problemų, išgirstu tą patį klausimą: “Tai ką gi man daryti? Nežinau, kaip pasielgti? Patark“. Atsakymas būna vienintelis: “O ką sako tavo širdis? Koks jausmas lydi šiandien tave?“ Jeigu širdyje – mylinti ramybė, tada viskas gerai, tai aš priimu kaip teigiamą atsakymą. Na, o jei širdyje lyg “katinai nagais braižosi“, arba širdis “daužosi lyg kumštyje laikoma paukštė“, tai man yra atsakymas, kad elgiuosi ne taip.

Prieš daugelį metų, uždariusi duris į pasaulį, kuriame karaliauja “reikia“, “privalau“, “o ką kiti pagalvos“, aš ėmiau klausytis savo tikrojo “Aš“ balso. Nuraminsiu jus – tikrai nebuvo lengva. Ir dabar nėra. Protas visada bando perrėkti ir diktuoti savo sąlygas, kad “niekas šitaip nedaro“, “o kas bus jeigu nepasiseks?“, “o tai iš ko senatvėje gyvensi?“. Mokiausi žiūrėti savo baimėms į akis, piktai atrėždavau: “na ir kas“, “tebūnie taip, kaip turi būti“ ir… kartais laimėdavau, kartai – ne. Tada klausydavausi triumfuojančio proto ditirambų: “ar aš tau nesakiau!“. Bet grįžti atgal niekada nenorėjau, nes Kelias, kurį pasirinkau, nors ir status, nors ir akmenuotas, nors ir nesaugus, tačiau yra toks įdomus. Kiekvieną kartą, nugalėjus net mažiausią kliūtį, aš esu apdovanojama. Ir to apdovanojimo skonio ir gėrio neįmanoma nusakyti, jį galima tik pajusti širdyje – visišką mylinčią ramybę… Trumpam, nes žygiavimas šiuo keliu yra amžinas, kaip ir pats Gyvenimas, kuris pasak dr.Edvardo Bacho, neprasideda su gimimu ir nesibaigia mirtimi. Ir kai tvirtai žengi savo pirmąjį žingsnį “savo Keliu“, tai visos pasaulio jėgos atskuba tau į pagalbą, visos pasaulio knygos atsiverčia toje vietoje, kurioje slypi tau skirti atsakymai ir visi pasaulio mokytojai skuba į tavo gyvenimą pasidalinti savo patirtimi._DSC5006

Kaip rašo Sarah Ban Brethnah “Paprastoje pilnatvėje“ : “ Aš pati tik tada , kai kantriai įtvirtinau tikrąjį “aš“, pajutau žengianti džiugiausiu ir dvasingiausiu keliu, nes tai tikrasis “širdies kelias“. Juo pasukau supratusi, kad kūryba yra šventa. Galbūt ir tu šį rugpjūtį panorėsi siekti asmenybės dvasinės darnos, iš naujo atrasdama ir garbindama savo kūrybingumą, šventąjį taką, kuris atves į tikrąjį “aš“. Niekuomet nebus per vėlu atgauti tai, kuo esi asmeniškai apdovanota, atgaivinti svajones, sukurti tikrąjį gyvenimą. Pasvarstyk: galgi “gimtoji nuodėmė“ verčia atsisakyti savo originalumo, užuot jį garbinus.“

Na, o šias eilutes verta užrašyti aukso raidėmis ir kiekvieną dieną perskaityti sau garsiai:

_DSC4993“Mes visos turime įstabiausią, ypatingą dovaną: galime išreikšti dieviškumą žemėje kasdieniniu gyvenimu.

Pradėjusios pagarbiai elgtis su šia neįkainojama dovana, dalyvaujame pasaulio perkūrime.

Su meile žengdamos savo tikruoju keliu, apglėbusios akstiną kurti, mes gyvename tiesa, nors tuo metu, mūsų požiūriu, viso labo sodiname gėles lysvėje, verdame valgį, maitiname vaiką, redaguojame knygą, kuriame televizijos laidą, siuvame užuolaidą, rašome ataskaitą, tapome paveikslą, mokome amato, kuriame dainą ar sudarome sandorį.“

Ir pabaigai – puikus pasiūlymas lietingoms šios vasaros dienoms: paimkite didelį popieriaus lapą ir parašykite jame didelėmis raidėmis:“JEI NE DABAR ,TAI KADA ?“ Pakabinkite jį gerai matomoje vietoje ir kiekvieną dieną perskaitykite. Ant šio lapo galite piešti, galite priklijuoti vaizdus su neįtikėtinomis pasaulio vietomis, į kurias norėtumėte “kada nors“ nukeliauti, surašykite pačias slapčiausias savo svajones. kiekvieną vakarą peržvelkite šį plakatą ir padėkokite už viską, kas ten užrašyta, įsivaizduodami, kad viską, kas ten pavaizduota jūs jau turite savo gyvenime. “Stebėkite ženklus“, kaip rašė Paulas Coelho “Alchemike“. Sėkmės jums! Dalinkitės savo džiaugsmingais potyriais, nes pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta atgal.

P.S. Dėkoju Ramunei Kerdokaitei už įamžintas nuostabias gražių moterų stovyklos akimirkas.

_DSC5239_DSC5256

****************************************

Jeigu jums patiko šis tekstas – pasidalinkite juo su kitais, jei norite gauti naujienas, registruokitės dešiniajame viršutiniame langelyje ir Facebook paskyroje.

 

 

©Visos teisės saugomos DRUGELIO EFEKTAS 2015. Šioje svetainėje esančią tekstinę informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti be svetainės administracijos išankstinio sutikimo. Jei sutikimas gautas, naudojant šioje svetainėje esančią informaciją, būtina nurodyti internetinę svetainę „Drugelio efektas“ kaip tokios informacijos šaltinį.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.