Prakalbinti augalai

2016 metai atėjo ramiai, tačiau pradžiugindami naujais projektais, įdomiais susitikimais ir kūrybingais bičiuliais. “Drugelio efektas“ jau išaugo savo kūdikio marškinėlius ir iš asmeninio tinklaraščio tapo erdve, kuri yra atvira visiems kūrybingiems žmonėms, visoms giminingoms sieloms, kurios čia dalinasi tuo, ką turi geriausio. Na, o pasidalintas džiaugsmas, lyg sniego gniūžtė, didėja ir grįžta atgal dar didesniu džiaugsmu. Arba, kaip nusako metafora “drugelio efektas“ – lengvas mostelėjimas drugelio sparnu gali sukelti uraganą kitame pasaulio krašte. Išsipildė sena mano svajonė – apjungti visus, be skirstymo “konkurentai“ ir “draugai“ į vieną bendruomenę – “sielos bičiuliai“. Tai -žmonės, kurie kalba “ta pačia kalba ir tyli ta pačia tyla“, kurie gyvena ir kvėpuoja tuo, ką jie daro.

Paskutinėmis senųjų metų dienomis Drugelio efekto studija pasipuošė sielos bičiulės, fotomenininkės Ramunės Kerdokaitės Vlasenkienės autorinių darbų paroda, kurią ji pati pristato taip:

“Kalbinu augalus, įsimintinas atvirumo akimirkas įamžinu fotoaparatu… Pumpurus, žiedus, lapus, vaisius, stiebus, žieves, šaknis – tai mano savitas santykis su gamta. Jau vien tai, kad tėvai pavadino Ramune, man suteikia galimybę kontempliuoti augalų energijas. Tai įdomus ir prasmingas savęs pažinimo kelias. Daug keliauju, susipažįstu ne tik su skirtingomis pasaulio kultūromis, religijomis, žmonėmis, bet ir gamta, kurios neatsiejamama dalis – augalai, kartais pasakantys daugiau nei nori pasakyti žmonės. Tokie išjautimai mane formuoja kaip asmenybę, esu atvira pažinimo netikėtumams, nes jie suvirpina mano sielą.

Viena iš tokių mano kelionių prasidėjo 2015 m. išvakarėse, jiems baigiantis pristačiau savo kai kuriuos darbo vaisius – fotoprojektą „PRAKALBINTI AUGALAI“ – pagal britų gydytojo, homeopato dr. Edvardo Bacho žiedų terapijos teoriją. „Taip, kaip Dievas maloningai mums dovanojo maistą, kurį valgome, taip pat sukūrė aplink mus vaistažoles, nuostabias lauko žoles, kad jos mus gydytų, kai susirgsime. Tokioms vaistažolėms priklauso ir 38 žiedų ekstraktai. Kiekvienas jų turi tokių savybių, kurios sustiprina mūsų asmenybės savybes ir tai padeda mūsų organizmui išsilaisvinti nuo klaidų, formuojančių pagrindinius blokus.“ (citata iš knygos „The Orginal Writings of Edward Bach“).

„PRAKALBINTI AUGALAI“ – pirmasis mano individualus fotoprojektas. Iki tol pavienės fotografijos buvo publikuojamos periodiniuose leidiniuose ir interneto svetainėse, jomis iliustruojami straipsniai, kalendoriai, katalogai.

Šį projektą vadinu prabangia kelione, juk retai sau leidžiame keliauti ištisus metus, ieškoti ir rasti, o kartais ir prarasti, kaupti įspūdžius, įamžinti gamtos grožį, kuris kinta kartu su mumis…“

Ramunė Kerdokaitė Vlasenkienė (1971 m.) žurnalistė, marketingo ir viešųjų ryšių specialistė.

* Parodos atidarymo akimirkas fotografavo Daiva Mikuckaitė*

31-DSC_3806

30-DSC_3791

2-Bachas II

37-DSC_3824

 

22-DSC_3756

23-DSC_3759

36-DSC_3822

29-DSC_3784

19-DSC_3728

16-DSC_3708

27-DSC_3781

 

 

26-DSC_3775

21-DSC_3737

 

 

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.