Ar baisu “paleisti vairą“?

Two hands reaching for each other --- Image by © Beat Glanzmann/Corbis
Two hands reaching for each other — Image by © Beat Glanzmann/Corbis

Kada paskutinį kartą praradai savitvardą? Kada paskutinį kartą paleidai vairą ir užsimerkęs tarei “tebūnie“?

O ne! Tai truko tik akimirką ir štai tu vėl tvirtai nagais įsikibęs į gyvenimo vairą įsivaizduoji, kad suvaldei situaciją…

Šiandien prasidėjęs Advento laikotarpis – tai pirmiausia vidinės ramybės ir susikaupimo savyje pradžia. Kiekvieną kartą, uždegdami dar vieną advento žvakę pamintykime apie tuos dalykus, kuriems kasdieniame prieššventiniame cirko balagane nelieka laiko.

Jau daugelį metų žaidžiu tokį žaidimą: “Kokią žinią šiandien man siunčia Visata?“ Ir, nors jau turėčiau nebesistebėti, bet kiekvieną kartą, kaip kūdikis nuoširdžiai nusistebiu, o paskui jau apsidžiaugiu – “tai pataikiau!“. Mano ego kiekvieną kartą apsidžiaugia, kad jis valdo situaciją!

Dalinuosi mano mylimos rašytojos Saros Ban Breathnach mintimis iš knygos “Paprasta pilnatvė. Pašnekesiai apie dvasinę ramybę“. Prisipažinsiu, kad tą knygą, lyg maldaknygę skaitau jau penkiolika metų ir kiekvieną kartą tuos pačius dalykus pamatau vis kitoje šviesoje.

Low angle view of mid adult woman blowing bubbles in woodland --- Image by © Daniel Ingold/Corbis
Low angle view of mid adult woman blowing bubbles in woodland — Image by © Daniel Ingold/Corbis

“Gyvenimas – tai iliuzija“, -prisipažino liūdnai pagarsėjusi Pirmojo pasaulinio karo agentė, tarnavusi dviems šalims, Mata Hari, kai žvelgė į prancūzų karių būrį, nutaikiusį į ją šautuvus. Žinai, kas sakoma apie iškeliaujant Anapilin ištartus žodžius: jie teisingi, tiki ar netiki jais. Žinoma, Mata Hari kaip jokia kita moteris gyveno iliuzijomis. Visiems vyrams ji buvo viskas, bent jau iki tol, kol išsidavė, nes patikėjo viską valdanti pati. Pirmiausia ji suviliojo prancūzų karininkus, kad išgautų karines paslaptis, kurias perdavė vokiečiams. Paskui įkalbėjo vokiečius, kad šie jai išduotų prancūzų trokštamas paslaptis.

Tačiau iliuzijų bėda yra ta, kad jomis negalima amžinai dangstytis. Vėliau ar anksčiau jos išgaruoja it dūmai, o šiems išsisklaidžius gali paaiškėti, kad jie drauge nusinešė ir tave.

Iliuzijos – tai sąmonės agentai, tarnaujantys dviem šeimininkams. Ego priešinasi kiekvienai minčiai, kad kas nors kitas – ypač tikrasis “Aš“ – gali geriau tvarkytis už jį. Todėl jis suvilioja racionalų protą patikėti dalykais, kurie padeda kaip nors ištverti dieną; šį kartą tikrai liausis gėręs; vaikams dabar toks metas, kuris praeis;ginčijamasi dėl pinigų, o ne dėl valdžios; neįmanomi dalykai taps įmanomais mažumėlę labiau pasistengus. Ką gi, gal tai ir tiesa. Bet jei ne, tada pati save rengiesi išduoti. Kai šitokie gudravimai sėkmingi, iliuzijų iliuzija – sąmonės Mata Hari – ateina žudyti tavęs ne kuo kitu, o įtikinimu, jog gyvenimu galima manipuliuoti.

Manipuliuoti gyvenimu negalima. O mumis – taip. Prabėga keletas ramių savaičių, namie ir darbe ramu, ir mes staiga pasiduodame vyliui, kad sugebame valdyti santykius su žmonėmis, pakreipti įvykių eigą. Viską kuo idealiausiai surikiuojame, kad vien tik valios pastangomis reikiamu laiku atsidurtume reikiamoje vietoje. Vis dėlto tuo metu, kai jau tvirtai tikime esančios visagalės, galinčios valdyti kito žmogaus elgesį ar užsakyti norimus rezultatus, pasidarome pažeidžiamos kaip narkomanė, vartojanti kokainą ir kiekvieną kartą mananti, kad, jog ši dozė tikrai paskutinė. Tvirtai pasiryžusios tikime, kad mums vieni niekai suvaldyti dieną, sandorį atlikti nustatytais terminais, išsiskirti, ligi tol, kol susitvarkome. O kai nebeįstengiame, valdymo vairas staiga nebeklauso mūsų, mes staigiai krintame žemyn. Prisiminkime Melanie Beatitie žodžius knygoje “Kaip paleisti vairą“:

“Viskas, ką bandome valdyti, galiausiai užvaldo mus ir mūsų gyvenimą“.

Nors galime palikti nuolaužas ir nueiti į šalį, vis dėlto dėl sudužusių iliuzijų kankinamės dažniau nei regėdamos tikrų nuolaužų krūvą. Pasiguoskime bent tuo, kad galime pakelti nuolaužas ir išgelbėti geriausias blogos situacijos akimirkas, bet tik tada, kai suvoksime, jog nesąmoningai išdavėme save.

Neįmanoma prarasti to, ko niekada neturėjai. Niekuomet nieko nevaldei ir niekuomet nesugebėsi valdyti. Atsisakyk šios iliuzijos, tuomet mažiau patirsi netekčių ir bus lengviau žengti į priekį.

Neišvengiamumo priėmimas, nors ir labai sunkiai bei skausmingai suvokiams šiandien, yra pirmas žingsnis į kompromisą su pačia savimi.

Melanie Beattie teigia:

“Atiduodame gyvenimą, kurį bandėme suvaldyti, mainais gauname kažką geresnio – gyvenimą, kurį gyventi lengva“.

vine_bachDr.Bacho žiedų terapijos sistemoje tokią proto būseną atitinka Vynuogės (VINE) žiedų esencija. Tai – noras viską valdyti ir kontroliuoti – tiek save, tiek kitus, tiek visas situacijas.

Teigiamos vidinės transformacijos, kurios vyksta vartojant Dr.Bacho terapiją – žmogus išlieka autoritetingu lyderiu, tačiau jo širdyje įsiviešpatauja Meilė, jis žvelgia į kitus žmones ir pasaulį su atjauta,  noriai dalijasi savo žiniomis ir pasitiki Kūrėju.

 

 

*********************************************************************

Jeigu jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite su savo bičiuliais, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir grįžta su kaupu.

O jei norite gauti naujienas – įrašykite savo el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame langelyje.


2 mintys apie “Ar baisu “paleisti vairą“?

  1. Puikus priminimas mums visiems ir toks reikalingas….. 🙂 Šį kartą Drugelio efekto straipsnis dar labiau nei visada surezonavo su mintimis, kurios sukasi galvoje. Ir aš apie panašų “kontrolės paleidimo“ aspektą kaip tik šiuo metu rašau. 🙂 Ačiū už tai, kad daliniesi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.