Koks ryšys tarp drugelio ir medicinos?

Young woman holding paper butterfly outdoorsDrugeli, plazdenantis ryto šviesoje!

Tu daug pavidalų keitei,

Kol atskridai

Lankydamas mane.

(Jamie Sams & David Carson)

 

Šiandien, rugpjūčiui dėliojant ateinančio rudens darbus, sėdau atnaujinti masažo „Drugelio šokis“ aprašymą. Visada, renkantis naujai grupei, peržiūriu viską iš naujo, papildau naujomis mintimis ir įžvalgomis. Jei esi atviras tiems įvykiams, kurie natūraliai turi vykti, nes taip sudėliota pagal visuotinai egzistuojančius Visatos dėsnius, belieka tik stebėti ir su šypsena vis dar stebėtis, kaip nežymios kasdieninės smulkmenos veda į galutinį tikslą. Vis perkratant savo mintis, kyla klausimas: „o kodėl į mano pasaulį atėjo Drugelis ir ko iš jo turiu išmokti?“ Atsakymas taip pat ateina savaime arba „atsitiktinai“ ( juokiuosi, nes žinau, kad nieko atsitiktinio šioje žemėje nebūna). Kažkieno nematoma ranka nuveda prie knygų lentynos, ranka siekia knygos ir atverčia puslapį būtent ten, kur reikėjo. Netyčia, šį žodį taip pat visada tariu su šypsena, nes seniai supratau, kad viskas visada vyksta tyčia. Taigi, apie Drugelį. Gyvūnų išmintis – indėnų kalboje vadinama „medicina“ ir turi daug platesnę reikšmę, negu įprasta mūsų literatūroje. Medicina apima viską, kas pagerina mūsų ryšį su visomis gyvybės formomis. Tai – kūno, proto ir dvasios gydymas, tai asmeninės galios ir stiprybės suvokimas, tai nuolatinis rūpestis savo Motina Žeme, savo artimaisiais, šeima, draugais ir viskuo, kas gyva.

Indėnų kalba „medicina“ – tai visa apimantis gyvenimo būdas, vaikščiojant Motina Žeme ir būnant absoliučioje darnoje su Visata.Butterfly on Woman's Hip

Mūsų draugai gyvūnai simbolizuoja elgesio modelius ir moko teisingai gyventi. Kiekviena pamoka išreiškia kokį nors pagrindinį gyvūno bruožą. Kiekvienas gyvūnas, net pats mažiausias, gali mus išmokyti įvairiausių dalykų ir padėti įgyti skirtingų galių. Visos šios tikrosios išminties arba „medicinos“ pamokos yra nemokamos. Viskas, ko reikia – tai pasikliauti intuicija ir nuolankiai, susiliejus su gamta, priimti gyvūnijos pasaulio mokymą. Mokantis bendrauti su kito žmogaus, gyvūno ar gamtos stichijos galia, būtina išlaikyti pagarbą ir būti pasiruošus pačiam priimti pagalbą. Tai tampa įmanoma tik įsisavinus vienovės sampratą, kitaip dar vadinamą holizmo principu, kad kiekviena gyva esybė turi visumos dalelę. Kadangi viskas Vistoje sudaryta iš tos pačios statybinės medžiagos – atomo, tai galime daryti išvadą, kad visi mes bendraujame pagal visuotinai galiojančius Visatos dėsnius, kurie veikia nepriklausomai nuo to, žinome juos ar ne.

 

Drugelis mus apdovanoja proto galia, gebėjimu suvokti savo mintis ir gebėjimu keistis. Drugelis nuo neatmenamų laikų simbolizavo transformacijas – didžiulį keitimosi meną. Mes, kaip tie drugeliai keliaudami per gyvenimą, atsiduriame tam tikruose gyvenimo tarpsniuose. Pradžioje būname kiaušinio fazėje, kurioje viskas prasideda. Gimsta idėja, kuri ateityje gali tapti tikrove. Lervos stadijoje subręsta sprendimas įgyvendinti ją fiziniame pasaulyje. Lėliukės pakopoje išmokstame „panirti į visų“, atlikti darbą, patobulinti projektą, idėją ar kurį nors savo asmenybės aspektą. O po to vyksta gimimas – iš lėliukės išsirita drugys. Tai – jau galutinė keitimosi pakopa, jos metu pasaulis pamato visą spalvų grožį ir patiria Kūrėjo didybę.

 

„Tai, ką vikšras vadina pasaulio pabaiga, mokytojas vadina drugeliu“,– rašė Ričardas Bachas knygoje „Iliuzijos“.Caterpillar Crawling on Surprised Girl's Hand

 

Ar pastebėjote kokias emocijas sukelia vikšras? Taip, tas mielas, spalvotas, pūkuotas šliaužiantis gyvūnėlis. „Fu, kirminas!” Dažniausiai reakcija būna tokia, aišku, visada yra išimčių. Prisimenu šešiametę savo bičiulės dukrą iš Maltos, kuri su džiaugsmu atnešė parodyti man kartotinę dėželę, kurioje buvo priskinta žalių lapelių, ant kurių raitėsi įvairūs “kirminai”. Mergaitė išdidžiai pasakojo man, kad ji ruošiasi tapti veterinarijos gydytoja ir dabar augina “būsimus drugeliu”. Jos tėvai šypsojosi, pritariamai linksėdami ir palaikydami dukros ateities planus. Pamaniau, kad taip auklėjamas vaikas visada jaus ryšį su ja supančia gyvąja gamta ir jai nekils mintis prismeigti patikusį drugelį smeigtuku prie popieriaus ir papuošti savo kambarį tokiu paveikslu.

Taigi, jei atidžiau pagvildentume Drugelio pamokas, pastebėtume, kad keitimosi ciklai niekada nesibaigia. Jeigu dabar, skaitant šias eilutes kilo noras sužinoti savo vietą šiame cikle, paklauskime savęs:A Monarch Butterfly (Danaus Plexippus) Caterpillar Feeding in Etobicoke, Ontario, Canada.

 

 

  • Ar tai kiaušinio stadija: dar ką tik gimė nauja mintis ar idėja?
  • O gal tai jau lervos pakopa: ir man reikia priimti sprendimą?
  • Ar tai lėliukės stadija: tobulėju ir darau viską, kad įgyvendinčiau savo svajonę?
  • Gal tai jau gimimas: pateikiu savo kūrinį pasaulio vertinimui?

Kartu su atsakymais į šiuos klausimus, ateis suvokimas, ką šiandien man reiškia būti šiame cikle, kurioje pakopoje esu, kur eiti toliau? Supratęs kelionės tikslą, išmoksi naudotis pa mokomis, kurias perduoda Drugelio išmintis. Ši išmintis gali suteikti aiškumo jūsų samprotavimams, padėti geriau suplanuoti projektą, paskatinti drąsiau priimti sprendimus apie asmeninį gyvenimą ar karjeros pokyčius.

 

 

Drugelis, kaip simbolis neša žinią, kad atėjo nauja keitimosi pakopa, kuriai jau esate visiškai subrendę.Close up of woman laying in grass holding butterfly

Gal gyvenimas reikalauja keistis, o jūs priešinatės? Gal jums trūksta laisvės, savo narvelyje laiko visokios baimės, o gal paprasčiausiai reikia pakeisti darbą ar išvykti trumpų atostogų, “perkrauti baterijas”? Kartais atrodo, kad pokyčiai neįveikiami, nes nežinomybė baugina labiau, nei esama prasta situacija ir jūs užsispyrusiai laikotės įsisenėjusių įpročių. Taip elgdamasis lyg ir pripažįstate, kad pametėte Drugelio dovanotą dovaną – drąsą. Juk išsiveržus iš kokono, pasaulis tampa kitoks. Lėliukė praranda saugumą, bet jai užauga sparnai ir ji gali skristi!

Rašydama šias eilute, vėl prisiminiau pries keletą metų “netyčia” pakliuvusius į mano rankas žodžius, kurių autoriaus nežinau, todėl vadinu tai “išmintingais žodžiais iš interneto”. Juos visada skaitau, pradėdama savo masažo mokymus:

 

Kartą žmogus seno medžio plyšyje pastebėjo kokoną. Jam bežiūrint, kokonas praplyšo. Žmogus ilgai stebėjo, kaip pro mažą plyšelį stengiasi išlįsti drugelis.

Laikas ėjo, drugelį lyg ir apleido jėgos, o plyšys vis buvo per mažas. Atrodė, kad drugelis padarė viską, ką galėjo, bet jo jėgos išsiveržimui į laisvę buvo per menkos.

Žmogus nusprendė drugeliui padėti: jis išsitraukė peiliuką ir perpjovė kokoną.

Drugelis tuoj išrėpliojo. Bet jo kūnelis buvo gležnas, jo sparneliai buvo silpni ir neišsivystę. Drugelis juos vos judino.

Žmogus stebėjo toliau, tikėdamasis, kad drugelis tuoj tuoj išskleis sparnus ir nuskris.

Žmogus norėjo padėti, tačiau nežinojo, kad pastangos, lendant pro siaurą plyšį plaštakei būtinos. Tik taip jos kraujas iš kūno patenka į sparnus, kad jie galėtų išsiskleisti, kad peteliškė galėtų skristi.

Gyvenimas vertė plaštakę sunkiai veržtis į laisvę, kad ji sutvirtėtų.Monarch butterfly, Danaus plexippus, in chrysalis newly emerged from chrysalis as a butterfly (undeveloped wings and swollen abdomen). Lake Superior, Ontario, Canada.

Juk ir mums gyvenime kartais labai reikalingos pastangos.
Gyvendami be sunkumų mes nusilptume, nebūtume stiprūs.
O silpni negali skristi…
Aš prašiau stiprybės, o gyvenimas man davė… sunkumus, kad juos įveikdamas tapčiau stiprus.
Aš prašiau išminties, o gyvenimas man davė problemas, kad jas įveikdamas mokyčiausi.
Aš prašiau turtų, o gyvenimas man davė jėgas ir protą, kad galėčiau dirbti.
Aš prašiau sugebėjimo skristi, o gyvenimas man skyrė kliūtis, kad jas įveikčiau.
Aš prašiau meilės, o gyvenimas man siuntė žmones, kuriems aš galėjau padėti įveikti jų problemas.
Aš prašiau gerovės, o gyvenimas davė man galimybes.
Aš negavau nieko, ko prašiau, bet gavau viską, ko man reikėjo.

Gyvenk be baimės, drąsiai sutik visas kliūtis ir įrodyk, kad tu gali jas įveikti.“

 

Ir dar apie „gyvenimo sunkumus, kad juos įveikdama, tapčiau stipri“. Jau antras mėnuo slaugome savo šeimos narį, ištikimąjį draugą ir bendražygį auksaspalvį retriverį Fizą, kurio sugrįžimas į mūsų šeimos namus yra tikra mistika arba „viskas gyvenime vyksta tyčia“. ( Apie tai ne vieną kartą rašiau savo ankstesniuose straipsniuose). Gyvenimas leidžia pajausti, kad gyvūnai kenčia nuo tokių pačių ligų, kaip ir žmonės, o tai dar kartą įrodo mano anksčiau paminėtą faktą, kad visi mes sudaryti iš tos pačios medžiagos – atomo arba liaudiškai tariant, nudrėbti iš to paties molio. Taigi, mūsų šunelį ištiko insultas ir jis nepasikelia ant kojų ir nevaikšto. Iš gyvūnų mokomės pastebėti ir ugdyti savo charakterio savybes, taigi, gavome ir mes tokią pamoką ir patikrinimą, ar sugebėsime būti tokie kantrūs, ištikimi, atsidavę, prieraišūs, besąlygiškai mylintys tik vieną vienintelį. O taip, patikėkite pamoka pasitaikė ne iš lengvųjų, bet suvienijo visus šeimos narius, privertė peržiūrėti ir pakeisti savo dienotvarkę, atsisakyti kai kurių dalykų, sulėtinti tempą, išgryninti draugus ir palaikančiuosius. Antrą mėnesį kantriai besimokydama Gyvenimo pamokas supratau, kad turiu dėkoti ne tik tiems, kurie visada ir visaip mane palaiko morališkai, dvasiškai ir visaip kitaip, bet ypatingai turiu padėkoti ir tiems, kurie siūlo „palengvinti“ šuniuko kančias eutanazija. Po tokių siūlymų užverda pyktis, kuris suteikia dar daugiau ryžto ir jėgų nepasiduoti ir eiti iki pergalingo tikslo.

Juk lėliukė ar lerva visiškai neprimena nuostabaus margaspalvio drugelio, kuriuo žavisi Pasaulis! Tas pats pasaulis nepriėmė Bjauriojo ančiuko, nes jis visai nepanešėjo į didingą paukščių karalienę – gulbę.

Vėl skaitydama man nežinomo autoriaus eilutes, dar kartą nuoširdžiai dėkoju Gyvenimui už visas gėrybes, kurias suteikė man, jų tikrąją vertę galbūt suprasiu vėliau, nes ne vien į žibančius popierėlius įvynioti daiktai yra vertingi.

Už idėjas ir įkvėpimą esu dėkinga Jamie Sams ir David Carson knygai „Savosios galios ieškojimas pagal gyvūnų išmintį“.

 

 

Mother and daughter flying kite

 

***************************************************************************************************

Jeigu jums patiko šis straipsnis, galbūt patiks ir kiti, tada užsisakykite naujienas, įrašydami savo el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame langelyje, tada visus naujus straipsnius gausite į savo el.pašto dėžutę. Na, o jeigu manote, kad ši informacija gali sudominti jūsų bičiulius – pasidalinkite su jais – juk dalintis taip gera !


1 mintis apie “Koks ryšys tarp drugelio ir medicinos?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.