Stebuklingi gegužės kerai

20140503_155852“Išsipildžiusius pavasario pažadus stebuklingais kerais paženklina gegužė.”

Sarah Ban Breathnach “Paprasta  pilnatvė”

Lyg išprotėję dėl anksti atskubėjusios šilumos, medžiai apsipylė žiedais, svaigindami nuostabiausiais kvapais ir viliodami pačiomis įmantriausiomis formomis ir spalvomis. Žalias pievų apklotas nusitaškė geltonomis pienėmis. Lyg pritardami bendram „išprotėjimui“ paukščiai rytais pažadina nuostabiausiomis melodijomis. Įsimylėjusių sparnuočių porelės nepailsdamos suka ore ratus, kol pagaliau apsisprendusios, nutupia ant medžio šakos ir pradeda sukti lizdą, laukdamos savo šeimynos pagausėjimo.

 

Šiuo nuostabiausiu gamtos sužydėjimo metu, pirmąjį gegužės sekmadienį, pagal senas tradicijas, sveikiname savo Mamas.Girl with Flowers Behind Her Back

Įkvėpta  Kazimiero Daugėlos sisteminės šeimos konsteliacijų seminaro „Kiek mamos širdyje, tiek laimės gyvenime“ nutariau parašyti padėkos laišką Mamai. Ar kada nors susimąsčiau, kiek daug aš gavau iš savo mamos? Turbūt geriausiai tai suvokiu tik dabar, įvertinus savo, kaip mamos patirtį. Laikas ištrynė iš mano atminties bemieges mamos naktis, supant mane, bet puikiai prisimenu save, stovinčią prie savo naujagimių dvynių, gulinčių stiklinėse „dėžutėse“ ligoninėje. Kas tąkart suteikė tiek vilties, jėgų ir tikėjimo, kad viskas bus gerai? Meilė, kurią kaip didžiausią dovaną gavau iš savo Mamos.

Nežinau, kaip jautėsi mano mama, kai palydėjusi mane į vaikų darželį, išskubėjo į darbą. Bet puikiai žinau, kaip jaučiausi aš, palikusi darželyje verkiančius vaikus ir klausydama už durų ar greitai jie nusiramins.

Nesupratau, kaip jausdavosi mano mama, kai budėdama prie lango, vidurnakčiais laukdavo manęs sugrįžtančios. Pykdavau tada ant jos, kad bara mane ir neleidžia man gyventi savarankiškai. Ir kaip puikiai pajuntu tą jausmą dabar, kai šio amžiaus technikos stebuklas, turintis garantuoti mamos ramybę, teištaria: „šiuo metu su abonentu nėra galimybės susisiekti“. Puikiai prisimenu mamos žodžius: „suprasi mane, kai turėsi savo vaikų“. Taip, Mama, puikiai tave suprantu, nes tam, kad nusiraminčiau, užtenka vieno vienintelio, gerai pažįstamo „alio“. Taip aš mokausi kantrybės ir pasitikėjimo, kad „viskas yra ir bus gerai“.

Mother embracing adult daughter

 

Dėkoju tau, Mama, už neišsenkantį entuziazmą ir norą mus visus suvienyti tokiu mielu būdu – jau daugelį metų kiekvieną sekmadienį, lygiai antrą valandą, lyg paukščiai suskrendame į tavo namus iš tolimiausių kampelių. O tu daliniesi su mumis savo širdies šiluma ir maitini puikiu naminiu maistu.

Mama, tai kas svarbiausia, aš jau gavau iš tavęs – Patį Gyvenimą ir dabar naudojuosi šia dovana labai atsakingai. Leidžiu sau gyventi pilnavertį gyvenimą, leidžiu sau klysti ir pasitaisyti, griūti ir keltis, verkti ir vėl juoktis, nes tik taip aš galiu augti, tobulėti ir eiti savo širdies keliu.

Aš galiu patirti tokį gyvenimą vien dėl to, kad tu man davei šį gyvenimą, Mama! Ir kaip tu taip sugebėjai? Mano sėkmė darbe ir gyvenime jau yra apmokėta mamos gyvenimo ir tada aš galiu jaustis atsakingesnė už tai, ką jau turiu, tada jaučiu mažiau euforijos, o daugiau žemės po kojomis.

Žinau, kad niekada nesugebėsiu atiduoti tau skolos už viską, ką dėl manęs esi padariusi. Tačiau lygiai taip pat kaip tu, besąlygiškai atiduosiu meilę savo vaikams, kad šie galėtų ją perduoti savo vaikams ir taip iki begalybės…

Užmerkiu akis ir įsivaizduoju tave, Mama, mažyte mergyte, šviesiais garbanotais plaukučiais, gal truputį nusiminusią. Stipriai apkabinu tą mažą mergytę, priglaudžiu prie krūtinės ir mintimis sumažinu ją iki žirnio dydžio. O tada įsidedu ją į savo širdį, kad visada galėčiau nešiotis ją tenai.Newborn sleeping on mothers chest

Jei aš turiu mamą savo viduje, aš turiu vietą pasaulyje…

Jei aš turiu mamą širdyje, galiu pamatyti ją veidrodyje ir savo vaikuose…

Jei aš turiu MAMĄ, aš turiu SAVE.

Jeigu tavo Mama jau išėjusi Amžinybėn – vis tiek parašyk jai laišką širdimi. Patikėk, Angelai sargai nuneš jai šią žinią ir tavo širdyje apsigyvens Ramybė…

 

 

******************************************************************************************************

Jeigu jums patiko šis straipsnis, užsisakykite naujienas, įrašydami savo el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame langelyje. Jeigu manote, kad Jūsų bičiulius sudomintų ši informacija – pasidalinkite, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir sugrįžta jums dešimteriopai didesnis.


3 mintys apie “Stebuklingi gegužės kerai

  1. Atgalinis pranešimas: Trumpalaikis gyvybės triumfas |

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.