Pavasariniai daigai ir piktžolės

Woman watering grass

 

Brangiosios ir brangieji mano tinklaraščio skaitytojai, dėkoju, kad esate su „Drugelio efektu“, kad laukiate, skaitote ir dalinatės žinia su savo bičiuliais. Pamenate, kovo mėnesį pasitikome „kuopdami“ savo vidinių sielos namų užkaborius? Tikiu, kad tai nebuvo lengvas darbas ir pareikalavo iš jūsų daug vidinės stiprybės, kantrybės ir užsispyrimo. Numanau, kad tai nebuvo labai malonus darbas, nes, kaip  ir kiekvienas tvarkymasis, jis sukelia dulkes, t.y. skausmingus prisiminimus, kurie sudirgina ir tada norisi bėgti kuo tolyn. Bet mes juk pasižadėjome eiti pirmyn, žvelgti baimėms į akis, tolerantiškai atleisti sau visas silpnybes ir besąlygiškai mylėti patį brangiausią žmogų – SAVE. Pradėjome nuo „Meilės laiško sau“, kuris daugumai turbūt pasirodė labai keistas, tiesa? Juk mylėti galima kitus, o save… čia jau reikia daug „padirbėti“, kad ši mintis taptų bent kiek priimtina mūsų protui.

1688243_10151959605872532_1478192831_n

Na, o sušilus orams išėjome sėti savo  dvasinio daržo, taip mes mokėmės suvokti, kad branda – tai ne išoriniai pasiekimai, kuriais reikia ar galima puikuotis prieš kitus. Tai yra gebėjimas įvertinti savo galimybes ir žinoti apribojimus. Perfekcionizmas, dažnai išvešėjęs kaip piktžolė, neleidžia pripažinti, priimti ir pamilti savo silpnųjų pusių. Juk protas, kaip koks dvaro prievaizdas, kiekvieną mielą akimirką vis aukščiau užkelia įsivaizduojamų pasiekimų kartelę, kurios nepasiekus laukia pliaukštelėjimas botagėliu.

Kiekviena gyvenimo situacija suteikia mums ypatingas progas augti ir tobulėti dvasiškai. Ne išimtis esu ir aš, po pėdos operacijos turėjau gražaus laiko sulėtinti savo gyvenimo tempą, pertvarkyti dienotvarkę, sumažinti užduotis ir sušvelninti įvertinimus sau. Taip man buvo suteikta puiki proga dar kartą prisiliesti prie nekintančių ir visur egzistuojančių visatos dėsnių – Dr. Bacho knygoje „Išsigydyk pats“.  Pagrindinė šios knygos idėja – kvietimas vienytis į dvasiškai sąmoningų žmonių broliją ir nešti šviesą visai žmonijai. Man, sveikstant po operacijos, labai padėjo šioje knygoje atskleidžiamas Dr. Bacho požiūris į mediciną, dvasingumą, sveikatą ir gydymo procesą. Tvirtai tikiu, kad tiek mano liga, tiek laiku atsiradusi knyga buvo iš anksto numatyto plano dalis, kaip ir viskas šioje žemėje. Džiaugiausi atradusi eilutes, sakančias, kad „besąlyginė Kūrėjo Meilė ir Dieviškumas glūdi kiekviename žmoguje“. Išsirašiau ne vieną „auksinę“ frazę, kurią nuolat kartosiu ir perduosiu kitiems. Kaip antai: „kančia yra pataisos darbai, skiriami dėmesiui atkreipti į tas pamokas, kurių mes nebūtume suvokę. Priežasčių niekaip kitaip nepanaikinsime, kaip tik išmokę tą pamoką“. „Liga, kokia ji bebūtų žiauri savo prigimtimi, yra geradariška ir mums palanki, nes teisingai interpretuojama, ji nuves prie mūsų esminių trūkumų arba ydų.“ Kai kiekvieną iš mūsų užklumpa negalavimai ar sunkios ligos, ar susimąstome, kokias pamokas turime išmokti? Ir jeigu tokiom pačiom ligom vis sergam ir sergam, tai gal negirdime savo sielos šauksmo ir nenorime mokytis, nes klausomės proto?

Girl Examining Flowers

Visą kovo mokėmės suvokti dar vieną svarbų dalyką, kad branda reiškia gebėjimą pripažinti ir leisti kitiems teisę klysti ir turėti apribojimus. Pripažinkime, kad kiekvienas iš mūsų turime tokių, „piktžolių“, giliai suleidusių šaknis mūsų dvasiniuose darželiuose.

Ar pakankamai tolerantiškai leidžiame kitiems klysti ir būti kitokiais? Kiek kartų save sugavote vertinant ir teisiant kitokią nuomonę ar išvaizdą? Nelengva tai pripažinti, netgi sau? Ir šioje situacijoje radau atsakymą Dr. Bacho knygos eilutėse:„ Dieviškumas suteikia mums kiekvieną galimybę pasitaisyti, pasiųsdamas skausmą ir kančią, kaip paskutinę įspėjamąją priemonę.“ Taigi, pasak Dr. Bacho pagrindinės ligų priežastys yra konfliktas tarp sielos ir asmenybės, bei žiaurumas, nukreiptas į kitus, o visa tai yra nuodėmė prieš Vienovę.

Visą mėnesį mokėmės mylėti save visą, stiprinome žinojimą, kad kūnas yra pirmasis ir paskutinis mūsų apdaras, kad reikia būti malonioms pačioms sau, nelaikyti ir nesinešioti senų nuoskaudų, kurios lyg atviras pjūvis, trukdo džiaugtis kiekviena nauja gyvenimo akimirka.

Tik besidžiaugdama mažais kasdieniais dalykais aš galiu gyventi pilnatvės kupiną gyvenimą. Prabudau ryte ir dar nepramerkusi akių padėkojau už tai, kad esu tokia, kokia esu ir darau tai, ką darau ir tai suteikia man ramybės ir džiaugsmo. Išėjau į kiemą, atsisėdau ant suolelio po ąžuolu ir užverčiau galvą į dangų – plaukia debesys ir jiems taip gera, jie tokie gražūs ir visi skirtingi ir jiems nereikia būti kažkuo, kad įtiktų kažkam. Užmerkiau akis, klausausi paukščių balsų, jie taip pat mėgaujasi atšilusiu oru, krykštauja, skraidžioja, neša snapelyje šapelius savo naujam būstui. Įkvėpiau drėgnos bundančios žemės, besikalančios žolės, vėjo kvapą. Ramu, nes išmokau priimti ir mylėti save visą, tokią, kokia esu, visokią – liūdną, susimąsčiusią, ieškančią, svajojančią, susirūpinusią. Išsigydžiau, nes pagelbėjo Dr. Bacho mintys, kad „gydymo menas yra pašalinti prigimtines klaidas ir išgydyti sielą, o gydymo meno pareiga – vesti mus žinių keliu ir įgytų žinių pagalba nugalėti negalavimus“. O žinių kelias yra begalinis. Tuo mano keliu ateina įvairūs žmonės, vieni jų būna mano mokiniai, kiti – mano mokytojai, ateina situacijos, kurios taip pat moko, dažnai skaudžiai. Ir vėl aiškumo įnešė Dr. Bacho žodžiai: „materializmas yra svetimas sielos keliui, nes jis supančioja mus „vergo grandinėmis“, kas yra kasdieniški banalūs dalykai.“ Esu dėkinga kiekvienam naujam žmogui, su kuriuo galiu pasidalinti savo žiniomis ir patyrimu, nes, kaip rašė Dr. Bachas „mūsų gyvenimo kelio tikslas – duoti ir dalintis, egoizmą paverčiant atsidavimu ir tarnyste kitiems“.

Taigi, išpurenus po žiemos pabudusią žemę, pasėjus ten gerumo, meilės ir džiaugsmo sėklas, sulaukėme ir pirmųjų pavasarinių daigelių – pasitikėjimo savimi, vidinės ramybės ir pilnatvės jausmo. Tačiau viskas tuo nepasibaigė, o tik prasidėjo, toliau mūsų laukia kasdieninė sielos darželio priežiūra ir puoselėjimas – išravėti „piktžoles“, kurios vadinasi „o ką apie tai pagalvos ar pasakys kiti?“. Dr. Bachas rašo, kad „jei leidžiame kištis kitoms asmenybėms, jei mums trūksta individualumo, tai reiškia, kad neklausome savo Aukščiausiojo Aš balso, mums duodama liga.“ Akivaizdu, kad mūsų laukia sudėtingas, tačiau kupinas nepakartojamų nuotykių gyvenimo kelias, kuriuos žengsime, vedami savo paties tikriausio ir geriausio draugo – savo Tikrojo Aš. O kad tuo keliu būtų smagiau eiti, pasikvieskime šalia einantį bičiulį, kuriam galbūt reikia pagalbos ar palaikymo, suteikime jam tų gyvenimiškų žinių ir potyrių, juk toks yra šios Kelionės tikslas.

Gyvename laikotarpiu, kai visa gamta vibruoja atgimimo energijomis, tad padovanokime sau pačias didžiausias dovanas, įsiklausykime į savo širdies balsą, atverkime širdies duris meilei, tegu įeina ir apsigyvena ten šviesa ir šiluma, kurią galėsime dalinti, kaip iš neišsenkančio šaltinio. Išdrįskime žengti pirmąjį žingsnį – aprašykime savo pokyčius ir tai bus padrąsinimas kitiems eiti tuo pačiu keliu. Parašykite laišką, nors jau seniai nedrįstate to padaryti ir jums atsivers neribotos galimybės. Mėgaukitės kiekvienu gyvenimo gurkšniu ir užpildykite kiekvieną akimirką dėkingumu už tai, ką jau turite.

Young Hispanic girl hunting for Easter eggs outdoors

      Šviesių Jums Velykų  ir ramybės Jūsų šeimoms ir namams…

******************************************************************************************

Jeigu jums patiko šis straipsnis, tai galbūt patiks ir kiti, įrašykite savo el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame kampe ir pranešimą apie visus naujausius straipsnius gausite į savo el.paštą. Pasidalinkite šia žinia su tais, kuriems gali būti įdomi ar reikalinga informacija apie Dr. Bacho žiedų terapiją.

Jei kyla klausimų ar norite pasidalinti savo mintimis visada drąsiai rašykite: leruta@gmail.com (Rūta)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.