Slaptoji sabotuotoja

Young woman putting some lipstick on in front of a mirror“Nelengva klausytis savo širdies. Nelengva išsiaiškinti, kas esate. Reikia sunkiai triūsti ir būti drąsiai, kad sužinotumėte, kas esate ir ko norite.

Praėjus saviauklos etapą, klausytis savo širdies dūžių gal sunkesnė užduotis už visas kada nors išbandytas. Keletą dienų paprastos pilnatvės keliu einama paprastai. Suvokiate, kad viskas, ką turite, yra kaip tik tai, ko jums iš tikrųjų reikia. Kitomis dienomis nebeįmanoma sumažinti savo norų. Atrodo, kad turite labai daug neįgyvendintų norų ir neišsipildžiusių svajonių. Esate išsisėmusi ir pavargusi laukdama vidinių pokyčių, kurie atsispindės jūsų pasikeitusioje išvaizdoje.

Atėjus niūrioms dienoms, turime prisiminti, jog net tada, kai ateina slaptoji sabotuotoja depresija ir sulėtina mūsų pažangą ( arba jei taip atrodo), kiekviena nauja diena vis tiek pateikia mums dovanų, jei tik mokame įžvelgti. Kartais labai aišku, dėl ko esame liūdnos, -pavyzdžiui, dėl didelių nuostolių, rūpesčių dėl pinigų ar sveikatos. O kartais net ir nežinome, kodėl taip blogai jaučiamės ir kas verčia mus blogai jaustis. Gali būti milijonas įvairių priežasčių: bauginantis pripažinimo trūkumas, išsekimas, oras, hormonai,užpuolęs gripas ar tiesiog asmenybės kaita.Woman holding mirror

“Visi sėkmingiausi pokyčiai skausmingi, -sako mums Fay Weldon.- Tokia jų esmė.“ Asmenybė auga taip pat priešokiais: trys žingsniai pirmyn, du žingsniai atgal, paskui – didžiulė plynaukštė, kai, regis, iš viso nieko nevyksta. Bet svarbu suvokti, kad apsnūdimo laikotarpis visada būna prieš šuolį. Deja, apsnūdimo laikotarpiu labai dažnai nugrimztame į nusiminimą ir nutariame viską užmesti.

Tokiomis dienomis vos pajėgiame apsirengti ir išslinkti pro duris. Atrodote panaši į raganą ir beveik nesirūpinate savim. Negalite prisiminti, ar vakar prausėtės po dušu, kada paskutinį kartą trinkote galvą. Vaikai šaukiasi jūsų dėmesio, o jūs atsakote spiegiančiu balsu. Pritrūkote kantrybės. Gyvenimas atrodo pilkas, be jokių prošvaisčių. Reikia daugiau triūso, nei manėte, kad atsiskleistumėte, kas iš tikrųjų esate, o dabar abejojate, ar dar norite sužinoti.

Senior woman looking at herself in the mirror and touching her chinKai virš galvos pakimba niūrūs debesys, nieko negalite daugiau padaryti, tik tęsti tai, ką pradėjote? Turite dvi galimybes. Pirma, jūs galite tiesiog nusileisti, liautis priešintis. Buvote nusiminusi, tai dabar džiūgaukite, mieloji. Tačiau prieš tai paprašykite malonės. Tada gerai išsiverkite. Anksčiau baikite darbus. Užmikite ir pasistenkite gerai išsimiegoti. Leiskite sau be jokios kaltės jausmo, vien gydymo tikslais, pavyzdžiui, suvalgyti gabalą pyrago, tačiau nevalgykite stovėdamos prie šaldytuvo. Atsisėskite, valgykite lėtai ir gardžiuodamasi. Jei nesate pavargusi, šiandien išvirkite puikius pietus. Jei negalite, pagaminkite ką nors paprastesnio. Išsinuomokite kokį nors melodraminį filmą. Vaikus suguldykite anksčiau miegoti. Pamirkite karštoje vonioje. Pasirauskite paguodos stalčiuje. Užsiklokite apklotu ir įsimuturiuokite į jį. Sugalvokite penkis dalykus, už kuriuos galite būti dėkinga. Išjunkite šviesą.

Kitas baimės atsikratymo būdas – pakeisti gyvenseną. Paprašykite malonės. Pasikvieskite gerą draugę ir pasišnekėkite. Užplikykite arbatinuke šviežios arbatos. Nusiprauskite, susišukuokite, pasidažykite lūpas, pasikvėpinkite, įsisekite auskarus. Nusišypsokite sau veidrodyje. Sutvarkykite svetainę, kad būtų kur atsisėsti. Pasivaikščiokite aplink namą, kad būtų blaivesnė galva. Jei dirbate įstaigoje, leiskite sau atidėti naują darbą iki rytdienos, kai vėl galėsite susikaupti. Be to, nušluostykite darbo stalą ir sutvarkykite dokumentus. Pakeliui į namus įteikite sau puokštę puikių geltonųjų narcizų. Perverskite kulinarijos knygas ir paruoškite pietums ką nors nekasdieniško.

Nieko neįvyks per dvidešimt keturias paros valandas. O rytojus turėtų būti geresnis. Bet jeigu nieko neatsitiko ir kitą dieną, tuomet žinokite, jog visai natūralu paprašyti pagalbos draugų, kreiptis į paramos grupę, terapeutą, vaistininką arba į jūsų Aukščiausiąją galybę. Mums visoms būna niūrių dienų. Tačiau slegiančios dienos suteikia puikią progą išmokti būti malonioms pačioms sau. Tikite tuo ar ne, tačiau tokia diena jums – slapta dovana, jei norėsite jos paieškoti.“

Visą šį mėnesį, toliau  eidamos savo širdies keliu, dėkojame  dieviško įkvėpimo, išminties ir ramybės persunktoms puikioms mintims iš Saros Ban Breathnach knygos “Paprasta pilnatvė“.

***************************************************************

bachKaip visada paguodą, nusiraminimą ir palaimą surandame švelnioje ir efektyvioje Dr. Bacho žiedų terapijoje.

Taigi, jei šiandien tave kamuoja liūdesys, tave užklojęs lyg pilkas debesis, į pagalbą atskubės MUSTARD, laukinės garstyčios žiedų esenciją, kuri padės suvokti, kad niūri diena praeis,o be to – tai puiki dovana, pamaloninti save tokiais malonumais, kuriuos jau buvome pamiršę, skubėdami ir siekdami tobulybės.

ROCK WATER – kalnų vanduo –  padės išlaikyti lankstumą, nuleisti “kartelę“ žemyn ir suvokt, kad pasaulis tikrai nesustos, jei šiandien tu leisti sau tiesiog mėgautis akimirka.

ELM -guoba – padės tau suvokti, kad užsikrovei ant savo pečių “vienu darbu per daug“. Sustok, prisėsk, nusimesk nuo pečių sunkią kuprinę, kurią prikrovei “ gyvenimo akmenų“ : “privalau“, “reikia“, “būtinai turiu padaryti“, “kaip galiu sau tai leisti“, “ką pasakys bendradarbiai?“.

WILD ROSE – jei tu jautiesi, lyg Miegančioji gražuolė, jei plauki pasroviui ir gyvenimas tau nebemielas. Įsidėmėk, plaukti reikia su tėkme, o ne pasroviui… Laukinio erškėčio žiedų esencija ir bus tavo išsvajotasis Princas, kuris ateis ir pabučiuos tave, kad gyvenimas vėl suspindėtų visomis vaivorykštės spalvomis.

**************************************

Jei susidomėjai, rašyk: leruta@gmail.com arba skambink (+370 68774541) – individualios Bacho terapijos konsultacijos.

Jei tave sudomino ši informacija, gal būt norėsi gauti ir kitus straipsnius į savo el. paštą. Tada tereikia įrašyti el.pašto adresą viršutiniame dešiniajame langelyje.

Jei manai, kad ši informacija gali būti įdomi ar naudinga tavo bičiuliams – pasidalink ja, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir sugrįžta atgal.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.