Kas man yra Kalėdų laukimas? Arba dėkojimo magija

Girl with Advent Calendar at Christmas TreePo gruodžio 13-osios – šv. Liucijos dienos, prasideda didysis Kalėdų laukimas. Stengiuosi sustabdyti save ir nepasiduoti aplink siaučiančiam karštligiškam lėkimui ir skubotam dovanų pirkimui lyg po švenčių gyvenimas užsibaigs. Meluosiu, jei sakysiu, kad lengva atsispirti, kai aplink visi elgiasi kitaip. Atsiverčiu Sarah Ban Breathnach „Paprastą pilnatvę“ ir stengiuosi suvokti, kas iš tikrųjų yra „Kalėdų dvasia“ ir „kalėdinės dovanos“?

„O taip, Kalėdos – tai dovanos, perrištos širdies gijomis. Dovanos, kurios žemiškus dalykus paverčia stebuklingais. Dovanos, puoselėjančios abiejų – duodančiojo ir priimančiojo – sielas. Besąlygiška meilė. Nesavanaudiškumas. Pasitikėjimas. Tikėjimas. Atlaidumas. Naujos galimybės. Paguoda. Džiaugsmas. Ramybė. Dosnumas. Užuojauta. Gailestingumas. Pripažinimas. Narsa.

Reikia dalyti šias dovanas. Nuoširdžiai atverti širdis ir su dėkingumu priimti šias dovanas“.

Man šis laikotarpis susijęs su vidiniais apmąstymais “ kas buvo“ šiais metais mano gyvenime ir nedrąsiu nosies kyštelėjimu į tai “kas bu““. Kad minčių neišpustytų gruodžio vėjai, nes mėgstu svajoti brisdama miško takeliais su savo ištikimaisiais keturkojais draugais, aš sėdu ir rašau „Padėkos laišką“. Tai yra padėka sau, visoms, mane mokiusioms gyvenimiškoms situacijoms, visiems sutiktiems bendrakeleiviams mano gyvenimo Kelyje. Įsitikinau, kad dėkingumas yra didžiulė jėga. Visus šiuos metus kiekvieną vakarą atsiversdavau savo storą sąsiuvinį puošniais viršeliais ir rašydavau. Dėkodavau ne tik už gerus, malonius ar teigiamus dalykus, bet ir už visas nelaimes, netektis ir skausmus. Taip, sutinku, kad už tai dėkoti yra sunkiausia ir šiek tiek mazochistiška, bet tai padeda suvokti man duodamas gyvenimo pamokas, tokie įvykiai ne tik užgrūdina, bet ir padeda dvasiškai augti bei stiprėti.Coffee cup on coaster

DĖKOJU savo peršalimo ligai, paguldžiusiai mane kelioms dienoms į lovą, nes dėka jos aš, beribėse interneto platybėse, užtikau vieną vienintelę eilutę, kuri nuvedė mane į dvasinio augimo svetainę, kurioje suradau daug sielai artimų dalykų. Negana to, aš išdrįsau parašyti tos svetainės autorei ir taip suradau savo Sielos bičiulę, iš kurios daug ko išmokau, kaip, beje ir minėtosios „dėkingumo magijos“. Jos dėka pasaulį išvydo mano ilgai nešiotas, brandintas ir puoselėtas projektas „ Drugelio efektas“, kurio pagalba aš galiu dalintis su kitais savo sukaupta patirtimi ir žiniomis, bei išlieti savo mintis.

20131209_105500DĖKOJU gyvenimo aplinkybėms, kurios sugrąžino į mūsų namus į gatvę išmestą ir myriop pasmerktą mūsų šeimos šuniuką. Krūtinę užpildė begalinis dėkingumas ir meilė žmonėms, kurie važiavo pro šalį, pasiėmė, priglaudė išmestą gyvūną ir rūpinosi juo. Aš tikiu stebuklais ir jis įvyko! Mūsų šunelis prisišaukė mus ir sugrįžo namo. Niekada nepamiršiu jo gilaus dėkingumo atodūsio, kai jis išmaudytas ir pamaitintas gulėjo šiltuose namuose, drauge su savo mama ir sese. Didžiulis dėkingumas ištirpdė pykčio ir neapykantos ledus širdyje. Liko tik Meilė. Ir pamoka, kad pasaulyje blogis ir gėris vaikšto greta ir be vieno nepajaustume kito.

DĖKOJU už tai, kad užgriuvus didelėms nelaimėms ar netektims šeimoje, aš dar aiškiau pajuntu mano artimų žmonių buvimą šalia, jų palaikymą, tylų ir šiltą apkabinimą, drauge išgertos arbatos skonį ir padrąsinantį žodį.

DĖKOJU  vagims, kurie purvinais batais perėjo ne tik per mūsų namus, bet ir per sielas .Ir nors jie pavogė daiktus, tačiau nesugebėjo pavogti paties svarbiausio – pasitikėjimo žmogumi, tikėjimo gėriu ir meilės gyvenimui. Tokios gyvenimo pamokos suteikia neįkainojamos patirties, nes padeda suvokti, kad brangiausi turtai paslėpti tavo viduje ir jokie pasaulio vagys nesugebės ten įsilaužti. Tokiomis akimirkomis pajauti vienovę su visa visata ir suvoki, kad visi mes esame surišti nematomomis gijomis ir jei trukteli vieną giją, virpesys nuvilnija tolyn, paliesdamas kiekvieną gyvą būtybę. Štai kodėl skaudžiausios pamokos yra tokios neįkainojamos, nes jos parodo, kuris žmogus šalia tavęs yra jautrus kaimynas, bičiulis, bendradarbis atskubėjęs pas tave būtent tada, kai tau yra labai negera ir sunku.

Tired woman resting on couch behind Christmas treeDĖKOJU  Dr. Bacho žiedų terapijai, kuri palengvina ne tik mano gyvenimą sunkiais periodais, bet sukaupta patirtis padeda pagelbėti ir tiems, kuriems labai reikia laiku ištiestos rankos, ištarto žodžio ar nuraminančio prisilietimo.

Kai mane užgriūna prieššventiniai rūpesčiai ir darbai, aš suvokiu, kad tai jau yra „vienu darbu per daug“. Tada užsilašinu 4 lašelius ELM ( liet.guobos) esencijos.Tai sugrąžina man pasitikėjimą savimi. Į problemas galiu pažvelgti iš perspektyvos ir imtis tik tiek darbų, kiek galiu atlikti, neskriausdama saves.

Keturi lašeliai OLIVE (liet.alyvmedžio) padeda atstayti dvasines ir fizines jėgas, kai jaučiuosi pavargusi, nes noriu atlikti visus suplanuotus darbus iki Kalėdų.Overweight Man Dressed as Hero

Keturi lašeliai ROCK WATER (liet.kalnų vanduo) suteikia lankstumo ir padeda “nuimti” per aukštai užsikeltą kartelę. Tai padeda pajusti akimirkos saldumą ir suvokti, kad vidinė harmonija ir ramybė yra daug svarbiau už “tobulai” atliktą darbą.

LINKIU VISIEMS MANO MIELIEMS BIČIULIAMS IR SKAITYTOJAMS RAMAUS KALĖDŲ LAUKIMO IR PASIMĖGAVIMO KIEKVIENOS AKIMIRKOS SALDUMU !

DĖKOJU JUMS, KAD ESATE…

Taming Wild Horse————————————————————————————

Jeigu jums patiko šis straipsnis, užsiprenumeruokite naujienas, įrašydami savo el.pašto adresą dešiniajame viršutiniame kampe. Jeigu manote, kad jūsų draugams įdomi ši tema – pasidalinkite su jais informacija, juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir sugrįžta jums.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.