Apie varną ir drugelį arba daug pykčio atspalvių

1960s TIRED HOUSEWIFE SITTING ON TOP OF LAUNDRY BASKET IN KITCHEN

 

Toliau nenumaldomai trumpėjant dienoms ir vėstant orams, grįžtame į savo šiltus ir jaukius namus ,bei tęsiame rudeninį „sielos lentynėlių“ tvarkymo procesą. Kaip žinome, žmogus yra tokia būtybė, kuriam labai sunku prisipažinti turint įvairiausių neigiamų emocijų. O juk niekas kitas, tik mes patys užkabiname etiketes ant savo jausmų, suskirstydami juos į teigiamus ir neigiamus. O tuomet, žinoma, neigiami jausmai yra nepripažįstami ir atmetami.

Šiandien pakalbėkime apie PYKTĮ – emociją, kuri, pasak Dr. Bacho, vadinama „antrine“. Ji labai dažnai, kaip kokia slapukė, prisidengia kitomis emocijomis, lyg norėtų būti sunkiau atpažįstama.

 

Dr. Bachas išskyrė tris pagrindines pykčio grupes:

 • Pyktis, nukreiptas į save.
 • Pyktis nukreiptas į kitus.
 • Ir pyktis, kaip charakterio savybė.

Jei peržvelgsime Dr. Bacho žiedų sistemos esencijas, tai HOLLY (liet. bugienis) yra tas augalas, kuris įvardijamas kaip pagrindinis, jei žmogus yra piktas, beširdis ir žiaurus. Giliai viduje toks žmogus kenčia dėl kažkokios priežasties ir jam sunku atverti širdį meilei. Nesąmoningai jis galbūt kenčia dėl to, kad jam trūksta saugumo jausmo. Pyktis yra apsauginė kaukė, kurią jis užsideda, norėdamas apsisaugoti nuo jį supančio pasaulio rūstybės.

Tačiau HOLLY nėra vienintelis augalas pykčiui nugalėti arba transformuoti į meilę. Plačiau apie pirmąją grupę – pyktį, nukreiptą į save.

 • Jei tave kamuoja PYKTIS dėl neteisybės ar skriaudos.

Businesswoman shouting at telephone

 • Jei turi nusistovėjusias, nekintamas nuostatas bei principus ir tiki jomis bei retai keiti savo pažiūras, esi ryžtingas, tačiau labai įsitempęs ir labai nori viską pasiekti.
 •  Jei dedi bereikalingas pastangas į viską, ko imiesi , versdamas save dirbti, neatsižvelgiant į savo fizines galimybes.
 • Jei tavo mintys aplenkia įvykius ir tu prisiimi per daug darbų ir stengiesi juos visus atlikti iš karto.
 • Jei turi stiprią valią ir tvirtai laikaisi savo nuomonės.
 • Jei esi jautrus neteisybei, skriaudai ir labai pasišventęs, dažnai pasiaukojančiai savo tikslui.
 • Jei dažnai būni per daug entuziastingas, kartais net fanatiškai nusiteikęs ir nori įtikinti žmones tuo, kuo tu užsiimi ar labai mėgsti, bet toks tavo elgesys atstumia žmones.

 VERVAIN ( liet. verbena) padeda tvirtai laikytis savo nuomonės, tačiau neprimesti jos kitiems žmonėms, padeda plačiau žvelgti į gyvenimą ir žmones. Dr. Bachas rašė , kad “ geriau yra mėgautis tais dalykais, kuriuos mėgsti, negu stengtis juos visus užbaigti”.

Woman on Beach Angry at BusinessmanJeigu tave PYKDO kitų žmonių lėtumas ir tai, kaip lėtai jie sprendžia problemas ar dirba darbus, pasikviesk į pagalbą IMPATIENCE (liet. bitinė sprigė). Tai esencija, kuri yra kantrybės ugdymo užtaisas.

Paprastai, panaudojus šios esencijos žmogus gali lengviau atsipalaiduoti, būti geros nuotaikos ir atlaidžiau žiūrėti ir elgtis su tais, kurie yra lėtesni. Tuo pat metu, jis nepraranda savo gebėjimo greitai priimti sprendimus, tačiau nesielgia skubotai ir spontaniškai.

Turbūt dažnai pagauname save PYKSTANT dėl kitų bukumo ar, kaip mums atrodo, kvailų poelgių.

 • Jei pastebėjai, kad pastoviai visus kritikuoji ( nebūtinai garsiai, bet ir mintyse), esi netolerantiškas kitų žmonių trūkumams ir nedarai jiems jokių nuolaidų.
 • Jei tau sunku įžvelgti ką nors gero kituose žmonėse.
 • Jei kartais ar dažnai, nors ir mintyse, pagalvoji, kad esi viršesnis už kitus, nuolat kitus teisi.
 • Jei būni arogantiškas ir lengvai susierzini dėl kitų žmonių manierų ir įpročių.
 • Jie esi įsitikinęs, kad visada esi teisus, o visi kiti – ne.

Tuomet tolerancijos ir užuojautos jausmus sugrąžins BEECH (liet. bukas). Ir tu sugebėsi pastebėti gerus kito žmogaus bruožus ir nekreipsi dėmesio į jo trūkumus.

Ar pastebi kartais, kad PYKSTI  ant savęs, dėl to, kad manai esąs nepakankamai patrauklus ar patraukli, per storas ar per lieknas, bjauriesi savo išberta oda ar kitokiu savo kūno netobulumu.

Tokiu atveju į pagalbą ateina CRAB APPLE ( liet. laukinė obelis). Dr. Bachas rašė, kad laukinė obelis yra „valantieji“ kūno ir sielos vaistai, rekomenduojami tiems, kurie jaučiasi nešvarūs ir kenčia dėl prasto požiūrio į save, savęs nepriėmimo.Vienas iš esminių Dr. Bacho terapijos principų yra neigiamų emocijų transformavimas į teigiamas. Taigi, šio augalo esencija suteikia visišką savęs priėmimą su visais savo trūkumais : „Myliu ir priimu save tokį, koks esu”.

Jei PYKSTI ant savęs, kad esi silpnas:Angry Bride Stood up at the Alter

 • Jei tau sunku ar visai negali pasakyti “ne”, kai to tikrai reikia.
 • Jei leidi primesti sau kitų nuomonę, ar netgi prievartauti save ( nebūtinai fiziškai ).
 • Jei esi ramus, baikštus, drovus, gana pasyvus ir turi silpną valią.
 • Jei trokšti įtikti, pasiduodi kitiems labiau pataikaudamas, nei norėdamas bendradarbiauti.
 • Nors esi nepatenkintas tokia būsena, vis tiek užgniauži savo norus, tikslus ir pašaukimą tik todėl, kad išvengtum konfrontacijos rizikos.

Tada CENTAURY ( liet. širdažolė) augalo esencija atneša pozityvias permainas – tu tarnauji noriai ir neatsisakai savo poreikių, taip pat gali laisvai išreikšti ir apginti savo nuomonę, bei lengvai bendrauti kompanijoje, darai ką mėgsti, gali eiti savo keliu, lydimas tvirto apsisprendimo ir energijos, netrukdomas kitų nuomonės.

Na, o jei PYKSTI, kad

 • niekaip negali apsispręsti, kai yra du pasirinkimo variantai ( pvz. Ar eiti į kiną ar į pilateso treniruotę?) ,
 • jei manai, kad trūksta pusiausvyros, savitvardos, ramybės,
 • jei protas amžinai nerimsta ir mintys šokinėja, kaip žiogelis, tada reikėtų išbandyti SCLEARANTHUS ( liet. klestenė). Šis augalas suteikia užtikrintumo, išlaikant pusiausvyrą ir sugebėjimą priimti greitus sprendimus bet kokiomis aplinkybėmis, veikti tiksliai ir nedelsiant.

Jei esi perfekcionistas ir išsikeli sau labai aukštus reikalavimus, o kai jų nepasieki, tu PYKSTI , tada reikėtų išbandyti ROCK WATER ( liet. Kalnų vanduo), kuris suteikia galimybę laikytis aukštų standartų, tačiau lanksčiai, atsižvelgiant į esamas sąlygas. 

Antroji pykčio grupė – tai pyktis, nukreiptas į kitus žmones.Arguing Couple

 • Jei jauti PYKTĮ ir apmaudą kitiems žmonėms ir pastoviai esi įsižeidęs, negali atleisti ar pamiršti praeities skriaudų, tada pagelbėti gali WILLOW ( liet. gluosnis)
 • Jei esi tvirtas, valingas ir daug reikalaujantis iš kitų, tau padės VINE ( liet. vynuogė).
 • Kai kalbame apie PYKTĮ, kaip apie charakterio savybę ir turime galvoje „nekontroliuojamas“ – tinka CHERRY PLUM, o jei “piktas, pagiežingas, kandus“ – tinka HOLLY. Na, o jeigu piktai reaguoji į nereikšmingas smulkmenas – tinka IMPATIENCE.

 

Na ir pabaigai – puikus Susan Gregg pasakojimas apie PYKTĮ ir MEILĘ:

Face And Bird

 

„ Neseniai mano bičiulė  širsdama papasakojo, kad paskambino jos tėvas, kurio balso ji negirdėjo jau daugelį metų. Draugės reakcija į netikėtą skambutį buvo PYKTIS ir NUOSKAUDA, kad jis šitiek metų ignoravo savo dukterį. Ji nežinojo, kaip jai pasielgti ir paklausė manęs patarimo. Aš švelniai jai atsakiau: „Kaip tu manai, o ką darytų MEILĖ ?“

Mūsų protas – kaip garsiai karksinti varna, nuolat reikalaujanti dėmesio. Tai yra baimės balsas ir jei mes klausysimės jos patarimų, mes vis labiau ir labiau tolsime nuo savo esmės. Mūsų sielos balsas yra lyg drugelio sparnų plazdenimas – švelnus ir tylus. Jei atidžiai klausysimės to tylaus plazdenimo – tai judėsime link savo tikrosios prigimties ir patirsime tokią gilią MEILĘ, kuri anksčiau mums atrodė neįmanoma.

Klausykis tylaus plazdenimo…Didingi dalykai ateina į pasaulį tyliai. Jei pavyks išgirsti drugelio sparnų plazdenimą, aplink galingai džeržgiant, karksint ir riaumojant pasauliui, tada pavyks išgirsti ir švelnią gyvenimo meilės ir vilties simfoniją“.

Butterfly on a Girl's Hand

 

 

 

 

 

————————————————————————————-

Jeigu jums patiko šis straipsnis, tai užsisakykite naujienas dešiniajame viršutiniame langelyje ir visas naujienas gausite į savo el.paštą. Pasidalinkite su savo bičiuliais šia informacija, jei manote, kad jiems gali būti įdomu. Juk pasidalintas džiaugsmas didėja ir sugrįžta atgal !

 

 

 

 


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.