Kantrybės ugdymo pamokos

Businesspeople in a LineDaugumas mūsų šiandien jaučiame pastovų spaudimą, nes gyvename nesibaigiančio lėkimo būsenoje: reikia užbaigti vieną darbą, kad galėtum tuoj pat imtis kito. Nelaimingi atsitikimai dažnai įvyksta dėl to, kad trūksta kantrybės. Ilgalaikis skubėjimas sukelia tokius rizikos faktorius, kaip aukštas kraujo spaudimas, širdies ligos ir dar daug negalavimų, kuriuos sukelia “stresas”.

Pastebėkime, kaip dažnai mes paklausiame kolegos ar bičiulio, kaip jis gyvena ir net nesistengiame išklausyti jo atsakymo. Retai kada turime kantrybės, kai vaikas pradeda pirmus savarankiškus veiksmus, pats netvirtomis rankytėmis taiko košės šaukštą į burną ir visas išsiteplioja, arba bando popieriuje išpiešti savo svajones, o mes, suaugusieji, neturėdami kantrybės tuoj viską padarome už jį – greičiau ir, kaip mums atrodo, geriau.

Liga arba sergančiojo slaugymas gali padėti ugdyti tokią savybę, kaip kantrybė. Liga priverčia mus sulėtinti tempą daugelyje gyvenimo sferų. Kantrybę ugdo laukimo laikas: gatvėje – prie raudono šviesoforo signalo, parduotuvėje – eilėje prie kasos, poliklinikoje – prie gydytojo kabineto, ar laukiant atsakymo apie sveikatos būklę, arba laukiant skambučio iš artimo žmogaus, išvykusio į tolimą kelionę. Kantrybės reikia ir laukiant gydymo proceso rezultatų. Stebuklingi pasveikimo procesai, aprašyti Naujajame Testamente pasitaiko, tačiau labai retai. Dažniausiai gijimo procesas būna labai ilgas, reikalaujantis mūsų pačių ir aplinkinių kantrybės. Šis procesas gali būti erzinantis, gniuždantis, paverčiantis niekais visus planus, bet į tai reikėtų pažvelgti kaip į neįkainuojamą “gyvenk čia ir dabar” pamoką.Little boy asleep on his bread

Dr. Bacho esencija, ugdanti kantrybę labai tinkamai pavadinta – Impatiens ( Impatience – angl.k. reiškia “nekantrumą“) .

Ji rekomenduojama žmonėms, kurie labai greitai galvoja ir veikia, juos erzina, kai kiti elgiasi lėtai ar stabdo proceso vyksmą.

  • Jei esi  labai nekantrus ir nori, kad viskas būtų atlikta akimirksniu,
  • Jei sugebi efektyviai dirbti, bet tave nervina lėtai dirbantys kolegos, todėl  labiau mėgsti dirbti vienas.
  • Jei esi nepriklausomas, nemėgsti švaistyti laiko.
  • Jei bendraudamas su kitu žmogumi, žiūri jam į burną ir dažnai užbaigi jo sakinius.
  • O,kai susergi, tampi  nepavargstančiu ir dirgliu ligoniu.
  • Jei dažnai būni nenuorama, nenusėdintis vienoje vietoje .

Father and Two Children in BedVisais ar vienu kuriuo paminėtu atveju, Impatiens stiprina kantrybę. Tada žmogus, kuris greitai priima sprendimus ir yra spontaniškas, nebesielgia skubotai. Jis yra atsipalaidavęs , geros nuotaikos bei atlaidžiau žiūri ir elgiasi su tais, kurie yra lėtesni. Toks žmogus diplomatiškai ir ramiai susidoroja su jį erzinančiomis problemomis.

Man kantrybę padeda ugdyti šokių užsiėmimai. Juk išmokti naujus žingsnelius ir visą šokio piešinį užtrunka nemažai laiko ir prireikia daug atkaklumo, bei žinoma – kantrybės. Ir tada ateina „uždirbtas“ atpildas – malonumas, pasitenkinimo jausmas, džiaugsmas ir savivertė.

P.S. Rašant šį straipsnį mano senasis ištikimasis kompiuteris labai lėtai “sukosi“,taigi dėkoju už tikrą kantrybės ugdymo pamokėlę.

———————————————————————————————

 

Jei jums patiko šis straipsnis, tai  užsiregistruokite viršutiniame dešiniajame kampe ir tada  naujienas gausite į savo el.paštą. Pasidalinkite su savo draugais, jei manote, kad juos sudomintų ši informacija, juk pasidalintas džiaugsmas – didesnis.

 

 

 


1 mintis apie “Kantrybės ugdymo pamokos

  1. Geriausias įrašas iki šiol. Labai naudinga ir įdomi informacija. Daugeliui iš mūsų kantrybės esencijos reikėtų… Aš eilėje – pirmoji. 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.